Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
df, 16.12.2023 19:42 tarihinde dedi ki:

bu tarz strateji oyunlarının hiçbirisini oynamadım ama bi denemek istiyorum. bununla mı başlayayım yoksa şununla başlasan daha iyi olur dediğiniz bi alternatifi var mı? epic te 168 liraya ultimate bundle var diye bi yükseldim.🙃

eu4 nispeten en basidi sayılır aralarında, türü sevip sevmemeyi anlamak, giriş için uygun.

Sosyal ağlarda paylaş

ck3'te ülke infilak edebiliyor durduk yerde faction'larla filan, bayağı oyuncunun elinde olmayan faktörler var. "ne bu ya" deyip kapatabilir yeni birisi. en basidinden gavelkind'ı görüp silebilir oyunu. eu4 daha böyle numbers go up herşey yolunda tarzı. stellaris'i de bu tarzda saymak pek mümkün değil, o daha ziyade 4x sayılır.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Ya ben Fransayla oynuyorum da,  başta 5 tane devletçik var bana bağlı, bunları kendi toprağıma katmak istiyorum ama bulamadım bir türlü nasıl yapacaz? Dostluğu falan bozup savaş ilan edipte alınca herkes düşman oluyor bana.

Yok mudur çaresi, nette az bakındık pek bulamadım da.

Sosyal ağlarda paylaş

Shadow, 26.01.2024 21:57 tarihinde dedi ki:

Ya ben Fransayla oynuyorum da,  başta 5 tane devletçik var bana bağlı, bunları kendi toprağıma katmak istiyorum ama bulamadım bir türlü nasıl yapacaz? Dostluğu falan bozup savaş ilan edipte alınca herkes düşman oluyor bana.

Yok mudur çaresi, nette az bakındık pek bulamadım da.

Ben ki, sultanlar sultanı, hakanlar hakanı, hükümdarlara taç giydiren, Allah'ın yeryüzündeki gölgesi ve atalarımın fethettiği Akdeniz'in, Karadeniz'in, Rumeli'nin, Anadolu'nun, Karaman'ın, Rum'un , Dulkadiroğluları Vilayeti'nin, Diyarbakır'ın, Kürdistan'ın, Azerbaycan'ın, Acem'in, Şam'ın, Haleb'in, Mısır'ın, Mekke'nin, Medine'nin, Kudüs'ün, bütün Arap memleketlerinin, Yemen'in ve daha nice ülkelerin ki, büyük atalarımın Allah kabirlerini nurlu etsin karşı konulmaz kuvvetleriyle fethettikleri ve benim muhteşemliğimle de ateş saçan mızrağımın ve zafer getiren kılıcımın gücüyle fethettiğim nice memleketlerin sultanı ve padişahı olan Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sulan Süleyman Han'ım.

Sen ki, Fransa vilayetinin kralı olan Françesko'sun...”

• Haha 1
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Abi ben bunu hala beceremiyorum ya, hem de VERY EASYde🙃 

Fransayı alıyorum mesela ve Burgundyi savaşsız topraklarıma katıyorum eventla malum, küçük bana bağlı devletçikler de aynı şekilde bana katılıyor falan.

Ama illa bana karşı bir ittifak oluşturuyor HRE ve devletçikleri, sonra hurraa tepeme biniyor tonla ülke. Etliye sütlüye dokunmadan savaşsız gelişmenin yolu yokmudur savaşma seviş modunda ya?

Sosyal ağlarda paylaş

infamy zamanla düşer, zamana yayacaksın genişlemeyi. infamy'de hızlı yükselip durmazsan hemen koalisyon kurarlar. o noktada duracaksın, dağılana kadar bekleyeceksin.

ama yani very easy'de fransa ile bütün dünyayı tokatlayabilmen lazım yine de. ben osmanlı, fransa gibi güçlü ülkelerle oynayınca koalisyon kursalar da aksiyon olsa diye hır çıkarıyorum bir noktadan sonra lol.

Sam tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...