Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

haritanın yukarısında safe zoneye giderken uçak enkazı denk geldi, ne var ne yok diye bakarken friendly? diye sordu biri. baktım serverde 7 kişiyiz. yes dyince, üzerimde bişey yok lütfen vurma diyerek geldi yanıma biri. baktım hicbiseyi yok gibi görünüyo, iki bandaj bi de bat verdim baya sevindirik oldu ama helikopterden hic loot olmaması suphelendirdi beni. hadi bb anam diyip giderken sol yukarı arkamdan döndü ama devamlı arkasını dönüp bana bakması, ulan bunun yanında birileri mi var ölcez simdi dememle tahminen m16 ile ates edildi hemen yere yattım. iki değil üç kişilermiş. sürüne sürüne hafif cukur bi yere girdim. etrafımı cevirmis yaklasıyorlar. bat verdigim elemanın elinde de silah var, 3 tane medic kitim vardı. hic bi seye acımıyorum da cantada ki 5 şarşor ve snipere acıdım. saigamıydı neydi 10 mermilik pompalıyı aldım. kamera acısını degistirdim ve sonuc: aynı çamın dibine üçünüde serdim. bandit kasacam bundan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun steamde release edilmiş bir oyun gibi satılması gerçekten inanılmaz kötü bir durum. WarZ oynamamış ve alakasız biri olarak steamden oyuna para vermiş olsam (description ve SS'lere baktıktan sonra) gerçekten kafayı yerdim. Çünkü oyun ilk alpha dönemlerinde. Oyun gerçekten kötü. İnsanlar loot, pvp konseptini seviyor, eğleniyor şahsen bende sevdim fakat onun dışında oyunu iyi yapan hiçbir öğe yok.

Oyun iyi olma potansiyeline sahip. TAMAMLANDIĞI ZAMAN. Şu an en temel şeyler bile eksik oyunda. Forumlarda araştırma yapmamış, bir community'de oyunla ilgili tipler almamış biri için tam bir ızdırap olabilir. Nerdeyse hiçbir aspectinin çalışmadığı ve söz verilmiş herşeyin under developmentta olduğu (aylardır hiçbir ilerleme kattedilmedi bu konuda) oyunun bu şekilde satılması dolandırıcılıktır.

Steam kesinlikle sorumlu tutulmalı, WARZ değil. Eğer o bilgileri oraya yazıyorsan en azından girip bir oyunu dene. Hiç olmadı server listesine bak 50/50'i gör, nasıl up to 100 oluyor diye sor. Çok büyük ayıp gerçekten.

Alpha'da oyunculara "bitmemiş" bir ürünü sunup, dahil olun, bizi destekleyin, bunları yapmak istiyoruz demeyi sonuna kadar destekliyorum. Desteğimi de esirgemiyorum. Bence indie oyunlar sonuna kadar bu şekilde desteklenmeli. Fakat ne zaman ki alpha'nın kökünde bir oyunu bitmiş gibi false advertisingle steamde satmaya başlarsın, o zaman o işin tadı kaçmış demektir. Bu adamlar niyeti bozmuş gerçekten. Bunun adı dolandırıcılık.
Sosyal ağlarda paylaş

Sana katılmakla beraber, şu görüşümüde söyleyim.

Ben WarZ oynuyorum ama sanıyorum ki sizin warz oynama yada oynamama sebepleriniz ile benimkisi biraz farklı.

Benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi PvP oyunu.

Nedenlerinide söyleyim.

Şimdiye kadar oynadığım oyunlarda, kiminin PvP'sinde oyunculuk, kimininkisinde item, kimininkinde zeka ön plana çıkardı. Yada bunların hepsinin bir arada gerektiği oyunlarda gördük. Fakat PvP denince benim aklıma, sadece oyunculuk ve klavye/mouse hakimiyeti gelmiyor. Ultima Online çok severdim çünkü 50 bandaj, 50 şer mage reg alırdık, blackrocklı adamları keserdik. Kafayı çalıştıran herkes UO, da bir şekilde karşısındakini halt edebilirdi. Item de önemliydi ama bir zeka kadar önemli değildi.

Şimdi WarZ'ye bakıyorum. Item önemli evet. Zeka lazım, şart. Oyunculuk, mutlaka olacak. WarZ deki edinilmiş tecrübe, çok önemli. Paniklememek, bayaa bi önemli. Çelik gibi sinirlerin olacak, gaza gelmeyecen, aceleci davranmıycan. Analetik karar vermen gerekecek, yoksa tüm bu önceki saydıklarımda çöp olur. Vs. vs. vs. yani tüm bu saydıklarımı çoğaltmak bile mümkün. WarZ de birini öldürmek, çok kolay olabileceği gibi, öldürmek bazen bir çok yeti istiyor.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, oyunda ki en önemli şey olan "Tecrübe"yi edinmek çok zor. Atıyorum Call of Duty. 1 Maçta belki 50, 60 kill yapabilirsin. Atıyorum 10dk da 60 kill ile edindiğin tecrübeyi, WarZ de 1 ay da elde ediyorsun. Yani zaman, çok yavaş akıyor.

İşte tüm bunların ışığında, rahatlıkla söyleyebiliyorum ki, WarZ şimdiye kadar oynadığım en iyi PvP oyunu. Ve bu yüzden oynamaya da mümkün mertebe devam ederim.

Benim bu yazdıklarımı, çöp eden tek birşey var sadece. O da hile açan veletler.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o konuda size katılamayacağım. Camp atarak öldürdüğüm kadar, camp atanları öldürmüşlüğümde var.

Benim bu dediklerimi destekler nitelikte birşey daha var. Item based, yada sadece oyunculuğun ön planda olduğu oyunlardan gelenler, hep afallıyorlar. Hele ki, bu oyunu Counter Strike, Call of Duty filan sananlar, hepten çuvallıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet. full ozgurluk var. bazi yerler var ki, buralarda kesin birileri sotelenmistir/sniper vardir diyosan gitmeyeceksin oraya.
cs, cod faan oynar gibi kendine guvenip kosturursan oluyosun.

bunu diyorum da, bugun girdim ve clearviewe gitme hatasini yapip oldum mesela. ordaki tepede sniper vardir diye once tepeye ciktim, adam da benim arkamdan cikti gg.

ne yaparsan yap bi antisi var. 5 kisi bi bolgede soteye mi yatmis. ister git ister gitme. mutlaka gidilmesi gereken nokta/hedef/bayrak vs yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Steam kesinlikle sorumlu tutulmalı, WARZ değil. Eğer o bilgileri oraya yazıyorsan en azından girip bir oyunu dene. Hiç olmadı server listesine bak 50/50'i gör, nasıl up to 100 oluyor diye sor. Çok büyük ayıp gerçekten.

Hiç katılmıyorum. Bir oyunun içeriğiyle ilgili vaatlerden satışı yapan mağaza değil, üretici firma sorumludur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar 2 haftada REVİVAL SÜRESİNİ 1 SAATTEN 4 SAATE ÇIKARTTIK diyolarsa, bir araç gelmesi, bir hunting gelmesi, yeni map gelmesi falan tahminimce 3-4 seneyi bulur. ama insanlar hala "sakin olun beyler bu beta" der. oyunun şu anda alpha'da olması tamamen arkasına saklandıkları bi kalkan. alphadan çoktan çıkmış olmalıydı. yapmıyolar işte abi yapmıyolar. direk olarak şu anda adamların önceliği para kazanmak, oyunu geliştirmek değil. hatta para kazanamazlarsa yapmaktan vazgeçebilirler. o yüzden bu kadar ağırdan alıyor olabilirler mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

hatta para kazanamazlarsa yapmaktan vazgeçebilirler. o yüzden bu kadar ağırdan alıyor olabilirler mesela.

şuna katılıyorum. yapamadık olmadı arkadaşlar falan diyip kaparlarsa oyunu hiç şaşırmam zaten unofficial serverlar kadar güvenilirliği var şuan benim gözümde. adamların ilk oyunu bu. eulasında okumadım ama vardır bir maddesi kuruş geri vermezler kapanırsa yani. gerçi şimdi hatırladım da eula bile LOL eulasının copy-paste'tiydi asdf.
http://i.imgur.com/EBOr7.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi satsınlar EA, Funcom, Bioware gibi firmalara diycem, küfür etceksiniz bana :) ama öyle yani cebinde para olanlar alırsa belki oyunu gelişir sizin istediğiniz şekilde

Yoksa söylediklerinize bende katılıyorum, bu warz staffı çok çapsız adamlar çıktılar
Sosyal ağlarda paylaş

iyi para kastik diyip kacarlar mi valla kacarlar. adamlar rus. napicaklari belli olmaz.
steam olayinda da kendini yok ingilizcem yetmedi falan diye savunmus. sacmalamis baya.
yoksa bildigin votkayi icip icip yazmislar bunlar bunlar oyunda var diye.

cok da uzulmem yalniz kacarlarsa. ben 15$imla eglendigime bakarim. full lootlu, noob friendly olmayan oyundan da para kazanildigini gosterdi adamlar sonucta. bu gider yenisi gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

oyunu kötülemeye gerek yok hemen ya

şuan sonuçta hala beta.gelicek araç maraç geyiği var.ormanda avlanma falan da gelicek sanırım

benim için tek problem hopping ve hack

yoksa oyunun yaşattığı gerilim bile yetiyor bana sdfs

(tu)

oyun bazı beklentilerin uzağında kalıcak bu belli oldu artık, adamların kapasiteleri ve niyetleri zayıf, hopp kaldırılsın hack de en aza indirilsin buda bişeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

sniper nerden buluyosunuz ya?

ucak enkazi dedigin havaalaninin ordaki mi? baska nerde var ucak?

smallville içinde hiç beklemediğim bi yerde buldum. uçak enkazı dediğim yer en üstteki safe zonenin doğusunda, ambulans helikopteri değil yanında 2 flare yanıyor, askeri yeşil bi uçak, yanında bolcana asker zombi var. benden önce ki eleman ne var ne yok aldıgı icin ben bir şey bulamadım. bu akşam meraktan bi daha gidip bakacam.

10 mermili blaser gayet başarılı. tek atmak için head shoot şart. hedef 10/10 yapmak. şuan 4/10.

bi de birini öldürünce hemen itemlere saldırmayın, ikili üçlü dolaşan sayısı çoğalmış, ganimete giderken av olmak içten bile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şaka maka oyun f2p bir oyununun buglı kötü bir portu, yıllarca uğraşılmış birşey değil yani, max 3-4 ay çalışmışlardır. bize parayla sattılar şu haliyle nasıl düzeltecekler merak ediyorum. bunun da cash shopu var ama en azından p2w değil, full loot olduğundan. hacki önleyebileceklerini hiç sanmıyorum bu salaş dev team'in ama en azından server hoppinge çözüm gelirse, oyun biraz anlam kazanır.

benim merak ettiğim adamlar acaba iyi programmerlar mı? (pek sanmıyorum) yoksa araçların, yeni bir silahın gelmesi için bile önce war inc denen oyuna gelmesi onlardan modellemeyi satın almalarını falan mı bekleyecez baya muamma.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...