Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

70 kisi geyigini bulamadim offical patch notes soyle
JonnyTruant said:

We'll be ready to patch next Tuesday, 11/27.

We made this decision based on how long it's going to take to thoroughly test the build, review and fix bugs, and launch safely. We don't want to rush it out the door and break the game over a (US) holiday weekend.

What's coming in this patch:

1. Clans!
2. 2 new female characters
3. Colorado is now fully opened up
4. Bug fixes - duping, HTML use in chat, assorted smaller bugs
5. Barricades are done
6. Foul language filter (chat/names)

link:http://forums.thewarz.com/showthread.php?65271-Patch-Tuesday-11-27
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün ilk defa oynadım. İlk gittiğim köyde hammer buldum bitane. Zombie survival olayı o anda bitti benim için çat çat iniyor hepsi, tek tük zombie var zaten. Su, yemek, bandaj, ilaç da gırla. Her delikte var. 1 saatte 20şer 30ar su cips falan buldum. 1 tane de handgun buldum köylerin birinde şansıma.
Silahı da bulduk madem bari şehire gitmeye karar verdim de hem daha güzel şeyler bulurum belki diye. Boş servere geçip safe'e gidip üstümdekileri boşalttıktan sonra Boulder Citye gittim. Koca şehiri talan ettim su bile bulamadım hopperlar sağolsun. Bikaç server değiştirdikten sonra işte anca bandaj şapka falan buldum. Şehirin girişi dışında içerde, caddelerde bir tane bile zombiye rastlamadım, bomboştu ortalık. Serverda da 2 kişi vardı zaten benim dışımda. Koca mapte göt göte gelmemiz %0.1 ihtimaldir heralde diye rahat rahat gezerken heli crashın orda birine denk geldim vurdu beni lanet edip çıktım oyundan.

Oyun güzel, kötü değil, zevkli ama resmen Dayz'nin easy modu gibi olmuş. Hiç korkmadım, tırsmadım, zombi takılınca peşime ne bok yicem demedim. 3 zombinin arasında elimde hammerle etraflarında dönerek hepsini öldürüp sağ çıktım. Arcade baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla en sevdiğim zaten öle elinde hammerla döne döne zombie kesenler nasıl öldüklerini bile anlamıolar ehue.

Oyun alfa gir 30+ kişilik serverda öle şehrin ortasında zombielerden daha çok problemin oluo zaten.

Campos gibi yerlerde ve kalabalık serverlarda zombielere dalaşmak kadar yanlış birşey yok.

Şuanda yemek değil bence asıl problem çok fazla silah var daha silahsız 1 adam gördüm aslında o beni gördü yani.

DayZye göre bence çok daha düzgün oyun safezonelar felan sayesinde ve large dolu backpackle gezerken epey bi gerilimli anlar yaşayabiliosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha o tür aksiyonlara girmediğim için yorum yapmicam ama zombiler konusunda yanlış konuştuğumu sanmıyorum, ilk vuran sen ol yeterki sen vurdukça eğilip bükülüyorlar zaten vurmaya fırsatları kalmıyor.

Şehirdeki zombi populasyonunun kasabalara nazaran 5/1 oranında olması bana çok saçma geldi.

DayZye göre çok daha düzgün/stabil olduğunda haklısın glitchlerle dolu dayz. Safezone mantığı da çok güzel. Benim takıldığım nokta zombilerin hiç bir sorun teşkil etmememesi. Figurandan farksızlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dayz gibi bir MOD la bu oyunu kıyaslamalak. (iyi kötü kıyaslaması anlamsız, dayz ilk önce mod luktan çıksın oyun olsun öyle kıyaslarız :D)

warz Alpha da olmasına rağmen gelecek vaad eden bir oyun, eklemeyi planladıkları şeylerde tamamlanırsa gerçektende başarılı olacak çıktığında. (tu)

oyuncular zaten yeterince dert oyunda, bide özel ability li ai zombiler le iyice beter bi hal alır oyun mümkünse yapmasınlar öyle birşey, hatta evet biraz arcade kalsın (:D
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun zombiler olmamış oyunda. Sorun oyuncular olmuş. Tamam zombiler biraz salak ve etrafta birşeyler bulunup öldürülebiliyor emme oyuncular işi yokuşa sürüyor. Yada oyuncuyla kapışırken, sağdan soldan akan zombiler zorluyor.

Zombileri öyle bir yerleştirmişlerki, "loot" korumaları gibiler. Sen loot kapacağım diye, yolunu uzatırken veya zombilerden kaçarken senin bu halini gören oyuncular olayı koparıyor.

Birde karakterler çok hızlı acıkıyor ya.. Alphadan sonra item bulma zorlaşınca, bu halde kalmaz umarım. Yoksa hayatımız yemek aramakla geçecek.

birde mümkünse 30+ serverlarda oynamayanlar, zombilerin kolaylığınadn bahsetmesin mümkünse. Single player kafasında oyun yapmıyorlar. 2 zombi aggrosu yüzünden 3 kişiyi alan bi adam vardı.
Kapışmada böyle anında bitmedi. 2-3 dakika kapıştılar, köşe kapmacalar felan.. Hemen ölen olmadı. Ama kendine güvenen cengaver 3 arkadaş 2 zombi yüzünden 1 kişiye öldü :P
Sosyal ağlarda paylaş

bide şey çok saçma, karakteri yaratınca içmeye suyumuz yok ama gpsli mapımız var.

yani böyle küçük şeyler oyunu kolaylaştırıyor. dayzde öylemiydi, yeryüzü şekillerine bakardık tabelalara bakardık yerimizi öğrenirdik falan. rusça okumayı çözdüm ben chernoda:D
Sosyal ağlarda paylaş

Su an oyunun en buyuk sorunu bence farm mantigi. 5 tane karakter ac hepsini ayni yere gotur, 3-5 kisilik serverlara gir cik yapip dunyanin lootunu topla.

İlk verdigi small bag oldukca yetersiz. Slotlarin bu kadar az olmasi yerine tasiyabildigi agirligi dusurseler daha mantikli. Bu sekilde 4 farkli yiyecek bulsan koyacak yerin olmuyor gerekmesede mecburen yiyim hadi diyorsun.

Mapte biryerden baska yere hareket etmek su an icin cok sacma. İki sehir yurumeye kalksan yiyecek bulma sikintisi basliyor+ cok zaman aliyor. Arac getirmeleri lazim boyle cekilmez. Humvee falan olacak mesela 3-4 kisi binecek diger araclarla yolda catismalar falan cok keyifli olur.

Zombilerin hicbir olayi yok oyunda. Sadece loot ararken kalabaliklarsa ctrl ye basip geciyorsun. 1v1 de risk 0 mouse a basili tuttugun surece zaten vuramiyor zaten.

Oyuna biraz daha dinamik ogeler eklenmeli. Ne biliyim yoldan silah veya yiyecek yuklu araclar gecer random olarak onlari calmaya calisirsin falan filan.

Ozel zombiler gelebilir left4dead teki gibi ozel abilityleri olan zombiler. Onlar daha saglam lootlarin spawn oldugu bir bolgeyi korur mesela.

Umarim iyi calisirlar da gelistirirler baya su an cook eksigi var.
Sosyal ağlarda paylaş

ozel zombiler gelicekmis, oyle birsey okumustum.

da bu arada elestiriler hep oynadigimiz 40 kisilik serverlara gore yapiyosunuz. 200 kisi olucagini soylemislerdi. full dolu 40 kisilik serverda bile sokak ortasinda zombi dovmeye kalkmak bildigin intihar etmek gibiyken 200 kisilik serverda ne olur kimbilir.

bir de ben zombilerin bu cok tehdit yaratmayan hallerini seviyorum acikcasi. sen kosar kacarim ne olcak derken birileri kosturan zombiyi gorunce takiliyo pesine bakalim kim varmis orda diye. asil tehditin insanlar olmasi daha cok heyecan katiyo bana gore.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna araba olayını getirecekler, forumda bir postta okumuştum, kafalarındaki plana göre şöyle olacakmış; arabanın belli parçaları veya parçası eksik olacakmış, sen etrafta loot yaparken o parçayı ya da parçaları bulduysan arabaya takıp çalıştırabilecekmişsin, tabii ki muhtemel benzin ile de ilgili birşeyler getirirler, öyle bol keseden heryere git olmayacaktır diye düşünüyorum.

Bence oyunun dengesi şu an iyi, banditlerin safe zone'unun ayrı olacağını ve o safe zone'da banditlerin birbirini vurabiliyor olacağının vs. söylenmesi oyunun iyi bir dengede olacağını düşündürüyor bana.

Zaten oyun şu an alpha'da, beta'da daha çok şekillenmiş olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide bu oyunun en güzel yanlarından biri yani benim hoşuma giden pvp kısmına bakarsak hakikaten doğru zamanı kollarsan 1v3 felan alabiliyorsun. Ama 70 kişiye çıkınca server cap böle 50 kişilik serverda solo oynamak çok zevkli olabilir millet birbirini vurucağından paso aradan güzel killer alabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...