Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dedemin sarayında evlenmek istiyorum

reyou

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

said:
“Ben, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın 5’inci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu. Af Yasası’ndan yararlanıp Türkiye’ye yerleşmiş ilk Hanedan ailesiyiz ve dünya genelinde yaşayan 17 sultandan biri olma şerefine nailim.

muhtesem yuzyil izlemekten beyni sulanmis su salaga birileri hanedan gucten dustukten sonra dogan mensuplarin unvan kullanamiyacagini soylesin

hanedan mensuplari bile lumpen ve cahil lan, zor bulunur bole ulke

Murat Bardakçı o kadar pohpohlarsa yayında, çıkın lan torpağımdan da diyebilirler yakında sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

said:
“Ben, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın 5’inci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu. Af Yasası’ndan yararlanıp Türkiye’ye yerleşmiş ilk Hanedan ailesiyiz ve dünya genelinde yaşayan 17 sultandan biri olma şerefine nailim.

muhtesem yuzyil izlemekten beyni sulanmis su salaga birileri hanedan gucten dustukten sonra dogan mensuplarin unvan kullanamiyacagini soylesin

hanedan mensuplari bile lumpen ve cahil lan, zor bulunur bole ulke

hakkaten

dedemin sarayı demiş bi de. halkın tepkisinden çekinmese kurutacaktı atatürk bu gereksiz soyu, hayatta olduğuna şükretsin
Sosyal ağlarda paylaş

Gelir gelmez istekleri başlıyor arkadaş ünvanlar kullanmalar falan da cabası. Nihayetinde güç ve güç aşkı ruhlarına benliklerine işlemiş. Görkemli yaşam, itibar, güç saygınlık ve milletin efendisi olmayı kuşak farkıyla kaçırmanın yokluğu ile yetiştirilmesi sonucu böyle bir isteğin gelmesi şaşırtıcı değil. Atılan bir adımı, yapılan bir jesti algılayış şeklinden gerisinin nasıl gelebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir bi de osmanliyi sevmek bisi, osmanogullarini sevmek oha.

Adamlar turklerden nefret etmis yani. Turk kelimesini bizim erdogan in kullandigi gibi gaza getirmek icin kullaniyo.

Butun gelinler zaten ithal, sonra bakion hic biri turke benzemiyo, ki arastirmalara gore Dunya'da gen cesitliliginin, kendi genlerine en uzak toplumun Turkiye oldugu gercegi var. Ona ragmen sokakta gecse yabanci deriz bi coguna.

Adamlar yeni ceriye bile turk almak istememisler, bozarlar duzeni diye :) Millet kendi cocugunu gayri muslim, gavur vs kaydediyomus, cocugu o egitimi alsin diye, en iyi egitim cunku ulkedeki.

Yaptiklari dogrudur yanlistir, oyle bi toplumda turkleri dislamak gereklidir bile diyen bizim islamcilar cikar, sirf osmanogullarini koruma adina.
Sosyal ağlarda paylaş

dedenin sarayı
dedenin toprakları
siz her şeyin içine sıçtıktan sonra bize aittir bebeğim.

bu arada yok illa orada yapıcam düğünü diyorsan. dedenin bize attığı kazığın borçlarını öde canım benim.

bi tanem. atalarımın göz nuru.
http://www.measuringworth.com/ukcompare/relativevalue.php
sitesine göre bana olan 1881'deki £106,000,000 borcun bugünün parası ile £8,340,000,000.00 to £124,000,000,000.00.arası bişi ediyor. Ben diyorum, keza bizimkiler ödediler bu borçları ay yüzlüm.

Türkiyenin senelik nüfus sayımı 10yıllık ara ile şu şekilde
1960 28,160
1970 35,464
1980 44,105
1990 54,130
2000 63,720
2010 73,640

Toplamda 299,219 ediyor
Bak bi tanem,hayatımın çiçeği... sizi o kadar çok seviyorum ki ülkenin nüfusunun artışı üzerine bi analiz yapıp aslında 1929'dan bu yana şu kadar adam doğdu, bu kadar adam öldü. Toplam sayımız budur da demiyorum, 60lı yıllardan öncesini de saymıyorum. Dahası her adamı 4kere falan saymış oluyorum

Yetmiyor. bu rakamı da 300,000e yuvarlıyorum.

60lardan bu yana 300,000 türk yaşadı diye bi yalan atıyorum analayacağın.

Şimdi hesap ediyorum ortalama değerden
((£8,340,000,000.00 +£124,000,000,000.00)/2)/ 300,000)
Bana en iyi tahmin ile minimumdan dersek £27,800 ortalamadan dersek eğer £441,113 borcun var.

Bu 78,200 ile 1,239,491 TL arası bir şey ediyor yani.

Şimdi gel, dedenin borcunu öde gadasını aldığım. Bu direk bana olan borcun bu arada. diğerlerine de ayrı ayrı ödersin artık bi şekilde.

şaka bi yana ne sevmiyorum lan bu gibi "dedemin şeyini istiyorum" tarzı şımarık çıkışları. bildiğin deliriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Türkiyenin senelik nüfus sayımı 10yıllık ara ile şu şekilde
1960 28,160
1970 35,464
1980 44,105
1990 54,130
2000 63,720
2010 73,640

Toplamda 299,219 ediyor

Güzel yazmışsın da şimdi tekrar bakarken gözüme takıldı;
Abi 10 yıl ara ile nüfusları niye topladın?
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Güzel yazmışsın da şimdi tekrar bakarken gözüme takıldı;
Abi 10 yıl ara ile nüfusları niye topladın?

1 kasmamak için
2 sayı bol çıksın. fazla adam çıksın diye
said:
sizi o kadar çok seviyorum ki ülkenin nüfusunun artışı üzerine bi analiz yapıp aslında 1929'dan bu yana şu kadar adam doğdu, bu kadar adam öldü. Toplam sayımız budur da demiyorum, 60lı yıllardan öncesini de saymıyorum. Dahası her adamı 4kere falan saymış oluyorum

increment olarak dedim "salla abi 10yıl aralıkla" insan ömrü 70 yıl desen, gelen ölen falan dediğinde de herkes 3-4defa falan sayılmış olur. sayı fazla çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...