Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Suriye Kürtleri

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Teodor said:

ülke elden giderkende ünleme basarsınız artık.

abi yurtdışından ünleme bastılar diye buraya geldim ben!!!!

düşün artık görev aşkını!!!

yeterli sertlikte vurmak gibi bişi yok ki bizde. bir işe girdiğinde arkasını hesaplayım işi kökünden çözecek şekilde girmen gerekiyor. ama öyle biruygulamaya yatkın değiliz.

tek güzel tarafı şu olacak: pkk=3-5çapulcu geyiği yapılmayacak

abi yapılması gerekeni yapmayıp önce esed'e destek olayım, sonra akıllı ol esed!! diyeyim sonrasında geri çekileyim vs gibi yanar döner bir sistem ile götürülecek bir iş değil bunlar. rotamız yok, yönümüz belli değil. bizimkilerin gireceğini ise çok düşünmüyorum doğrusu.

gereksiz mesajları temizledim
@nutella: zor iş (kaldırdım)
@red: gereken bişi bulunca basarsın olm. yazmana gerek yok (kaldırdım)
@bone: iri memelinin gideri var. pınar altuğmuş zaten (KALDIRDIM KANKA!)
@sipeys:biz de seni seviyoruz koç burssuz saçlım, kara sakallım (kaldırdım)
@imamizer: zeki alasya benim (kaldırdım)
@bone: bişi demiyorum bu mesaja (kaldırdım)
@abso: abi bari sen yapma!

neyse konuya geri dönün olm! olm ciddi konu lan, güzel konu olm! en azından ağız tadı ile 2sayfa daha ciddi tartışalım bak sonra valla zaten doğal olarak cıvıtıcaz çok eğlencez
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oncekendimi said:

"nutella yerim" said:

sence türkiye bunu yapabilecek kapasitede mi

ben cok ciddiyim ,eger 2-3 ay icinde bariz bir mudahele yapilmazsa yurtta sulh cihanda sulhu savunan cicek bocekcilerin yurdu 4-5 parcaya bolunecek.neden hep yumurta kapidayken uysniriz orasida ayri mevzuu

ben de cok ciddiyim,ama tr nin dogusu daha kendi kontrolunde degil devletin,suriye işi yalan olur,o kadar güclü bir devlet degiliz,o hamleyi yapamayız,ama sen cok istiyosan git savaş hacı,boşver barışı savunan cicek böcekcileri,hatta aileni de götür savaşa

nutellacik sence ben su anki duzen icin savasirmiyim?laik ordu laik turkiye icin gidip sen savasacaksin sen oleceksin,sehitlik degil bak duz olum lan ,benim rahatsizligim muslumanlar birbirini kesmesin yoksa ne suriye arqp cumhuriyeti ne de turkiye cumhuriyeti pek umrumda degil maalesef,ne verdilerki ne isteyecekler :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
sipeyskeyk said:

İkili münakaşa yok abi, adam bana gelip şakşakçıydın noooooooooooldu diyor, mazur gör ama sen de sana laf atanlara cevap hakkını kullanıyorsun.

ha sen modsun, ben değilim. Öyle küçük bir fark var.

Lol.

ikili münakaşa demek zaten biri sana(bilhassa kişiliğine) laf söylüyor sen de karşılık veriyorsan olur. aynısını yazmışsın bre. :)

baktın ikili münakaşaya varacak gibi, beğenmedin mi? Basıyorsun şikayet tuşuna, diyorsun ki bana laf atılmış lütfen müdahele ediniz. teşekkürler.

bitti gitti. cevap vereceksen özel mesaj atıyorsun o mesajın üstündeki tuştan. bu sayede o mesajı alıntılayıp özel mesaj gönderiliyor üyeye. tartışmayı özelden devam ettiriyorsun.

ha özel mesaj da olsa küfür falan yasak hep. mazallah banleniverirsiniz. o yüzden belli saygı çerçevesinde devam ediniz. teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte halkın büyük çoğunluğu (akp'ye oy veren de, chp'ye, mhp'ye oy veren de bu kategoride) da senin gibi fikri olmayan insanlardan oluştuğundan ve belirleyici kitle bu %50 küsür olduğundan burnumuz boktan çıkmıyor.

Siyasi konularda fikir sahibi olmamak iyi bir şey değil 80'den sonraki kuşağa yutturulduğu gibi.

Açın iki kitap okuyun, tartışın (adam gibi), siz de biraz düşünün, doğrunuz yanlışınız olsun. Sonra oy verirken bunlar daha mümin buna oy vereyim ya da bunlar başa gelirse kızlar teklif edecekmiş gibi düşüncelerle oy kullanmayın.
--------------

Konuya dönersek, senelerdir tasarlanan planlar dahilinde çalışıyor adamlar, muhtemelen Suriye'nin de düşmesiyle beraber sınırımıza kuracaklar istedikleri kafada bir devleti, pkk daha rahat beslenecek, bizi daha rahat yıpratacaklar.

Kısa vadede akp rejiminde dahi toprak vb. kaybedeceğimizi düşünmüyorum, o kadar da karanlık değil senaryo bence ama RTE demokrasi demokrasi derken canı diktatörlük çekerse işte o zaman fantastik şeyler olabilir(Suriye, Mısır, Libya senaryoları Türkiye için tekrar yazılır) (gerçi diktatörlüğe adım atmasına muhtemelen ömrü yetmez ve akp kendi içerisinden aynı karizmada başka bir lider daha zor çıkartır)
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

yunanistan, tr, suriye, irak birlessek sonra eyalet sistemine gecsek ha bir de akp disinda baska bir parti yonetse ne guzel olur.

sene 2012 halen daha ulke/irk fanatizmi yapiliyor. ne bayik.

Akdeniz olarak birleşelim, muhabbet ve yemek kültürü yeter, ayrıca turizm sektöründe tekel oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Daemir said:

bu durum iyi yönetilirse belki pkk yı bitirebilir. barzani ile bir anlasma yapılıp, kürtçe eğitim hakkı vs. yani kısaca kürt devletinde yasamak isteyen kürtlerin orada yasaması kolaylaştırılır. oradaki türkmenlerden gelmek isteyenler türkiye ye gelir falan. böylece pkk nın türkiye de destekçisi kalmaz. silinip giderler bir anda.

bizim topraklarımıza göz dikmedikleri sürece kürt devleti olmasının bir zararını göremiyorum ben. orada petrol de var, rahat rahat takılırlar. mesut barzani de amerikanın adamı ters bir şeyler yapacağını sanmıyorum.

http://i.imgur.com/C44Lj.jpg

keşke öyle olsa tabii de, pkk bitmez, en azından türkiye içinde.

tamam o zaman devlet, pkk bitmez türkiye'de diye politika üretmesin, bir şey yapmasın(bir şey yaptığı da yok ya). belki gerçekten bitmez, belki bir şekilde çözüm bulunur ama burada tartışılması ve konusulması gerekilen konu ne yapılabileceği, neler olabileceği vs. dir. sana saçma dahi gelse bir fikri, pkk bitmez diyerek eleştirmek yetersizliktir. niye saçma geldiğini veya niye olamayacağını veya niye pkk nın bitmeyeceğini acıklaman gerekir. aksi takdirde yaptığın boş ve gereksiz konusmak olur ki yaptığın da o.
Sosyal ağlarda paylaş

kürtçe okuma hakkını vesaire başka ne istiyolarsa, ne kadar istediklerini gözden geçirmelerini sağlar bu. madem o kadar istiyorsunuz, size böyle bir şans veriyoruz ve şöyle destek olucaz vs. diceksin. adamlar tabii bunu kabul etmeyebilir, ama bunu kabul etmedikleri zaman, o istekleri olmadan da burada yaşamayı tercih etmiş olacaklar. dolayısıyla o isteklerini aynı kuvvetle isteyemeyecekler. doğudaki cahil halktan gelen destekleri azalır, devlette ağırlığını koyarsa pkk nın halk ile arasını iyice açabilir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

yunanistan, tr, suriye, irak birlessek sonra eyalet sistemine gecsek ha bir de akp disinda baska bir parti yonetse ne guzel olur.

sene 2012 halen daha ulke/irk fanatizmi yapiliyor. ne bayik.

Abi ortadoğu değil de balkanlara doğru yapsak o işi çok şahane olur çok iyi olurdu da böyle petrollü yerlere akarsak başımıza tonla çorap örerler gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

kürtçe okuma hakkını vesaire başka ne istiyolarsa, ne kadar istediklerini gözden geçirmelerini sağlar bu. madem o kadar istiyorsunuz, size böyle bir şans veriyoruz ve şöyle destek olucaz vs. diceksin. adamlar tabii bunu kabul etmeyebilir, ama bunu kabul etmedikleri zaman, o istekleri olmadan da burada yaşamayı tercih etmiş olacaklar. dolayısıyla o isteklerini aynı kuvvetle isteyemeyecekler. doğudaki cahil halktan gelen destekleri azalır, devlette ağırlığını koyarsa pkk nın halk ile arasını iyice açabilir diye düşünüyorum.

fikir güzelde uygulama ile ilgili sorunlar ve gerçekte sorunun kaynağını görememekle ilgili meseleler var bence...

olay medyada pompalandığı gibi anadil meselesi olsaydı dediğin gibi olurdu veya zaten doğu ve g.doğuda halk %70-80 arası bu oluşuma ve propagandaya inansaydı, çoktan ayrılmış olurlardı
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Değişik kafalar.

Abi öncekendimi bir şey rica edeceğim.

Konudan gitmen mümkün mü ya?

Şimdi allah din peygambere çekeceksin konuyu, millet seninle dalga geçecek falan.

Siyaset tartışıyoruz burada, din değil.

Rica bak.

bu arada ingilizlere lozanda savas tazminati verilmis vay be senin gibi kafalar neler yapmis neler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...