Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

yok yok epeydir inceliyorum epey düzelmiş oyun.

Antrenman programlarına tavsiyeler çok mantıklı olmuş. Bi oyuncunun özel programını değiştirdiğinde koç kadrosunun hepsi birden ayni fikirde "onu değillll bunu çalıştırrr bunuuuu" diyordu. Düzelmiş. Sadece çok ciddi bir eksiği varsa oyuncunun mesela winger composure'u çok düşükken sen tackling çalıştırıyorsan onu ddil bunu diyolar.

maç motoru düzelmiş, direkten seken toplar, top boştayken birbirine bakan savunma oyuncuları falan yok artık

tüm maçlar "ölümüne üst" bitiyordu o düzelmiş. Transfer update'den daha faydalı bir güncelleme olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

ya büyük takımla oynamaktan hiç bir zaman zevk alamadım nedense.
ilk sezonu sezon sonuna kadar tatilde geçirdim. tatilden dönüşümü tam fikstürlerin bittiği günden 2 - 3 gün öncesine ayarladım.
İngiltere Non League Premier Güney'den (sanırım 7. lig oluyor sıralarsak Premier Ligden itibaren) Conference Kuzey'e yeni çıkan bir takımı bekledim. şansıma bir takım menejer arıyordu ve hemen başvurdum. kabul edildim zaten. eğer yeni çıkan takımlardan menejer arayan yoksa, fikstür başlamadan 3 5 gün öncesine dönüp tekrar ileri yapın.
her neyse ilk senem boş geçti 2. sene benden küme düşmeye engel olmam isteniyordu ben kıl payıyla play-off'lara kalmayı kaçırdım. 2. sezon play-off'lara kaldım ve Conference Ligi'ne çıktım.

Şansım biraz yaver gitti ve 3-4 tane kaliteli genç oyuncu kiraladım ve bu sezon şampiyon oldum. FA CUP'ta yanlış hatırlamıyorsam 3 tur ilerledim. FA Trophy'de biraz ilerlemiştim. Ertesi sene Npower 2.Lig'de son 4 maç kala küme düşme tehlikesinden kurtuldum. kupalarda yine beklentilerin üstüne çıkamadım. Npower'da ki 2. senemde play-offlara kalmama rağmen üst lige çıkamadım ama (oyundaki ismini hatırlayamadım iş yerindeyim :)) Bölgesel Lig Kupasını kaldırdım. 2. ligde 3. sene aynı kupada yarı finalde elendim ve ligi 2. sırada tamamlayarak 1.Lige çıktım.
1. Lig'de bu sefer şansım yaver gitti ve ilk sene garip bir şekilde üst sıralara doğru yükseldim. Wayne Hook diye bir forvet bulmuştum. serbest transferdi ve kiraladığım oyuncularla iyi iş çıkarttım. Wayne Hook toplam 38 maça çıkıp 42 gol atmıştı. garip bir şekilde Şampiyon oldum o sezon.

Championship'te 4 sezon geçirdim ve 4. sezon kiralıklarla serbest transferlerle ite kaka Premier Lige çıktım. Bu sırada serbest transferden aldığım Wayne Hook ve bir oyuncumla yeni sözleşme bir türlü imzalayamadığım için satmak zorunda kaldım. Wayne Hook'u 8 milyon Pound'a Tottenham'a diğer oyuncuyu da 6 milyon Pound'a Lazio'ya sattım. 3. sezonumda FA CUP yarı finali oynadım. Şampiyon olduğum sene ise FA CUP'ı kaldırdım. FA CUP'ı aldığım için UEFA Avrupa Ligi'ne katıldım. eleme gruplarında başarılı oldum fakat bi sonraki turda malesef şansım yaver gitmedi :).
Şu an Premier Lig'deyim ve 3. sezon dayım. 3 sezondur en yüksek derecem 11. oldu. en fazla verilen transfer bütçesi 11 milyon pound oldu. sebebi ise stadyum yapımı vs giderleri çok fazla oldu kulübün. 5bin kişilik kiralık bir stadyumda oynarken şu anda 28 bin kişilik kendi stadyumuna sahip. önümüzdeki sezon umarım 20 30 milyon pound transfer bütçesi verirler de bende güzel transferler yapabilirim diye umut ediyorum. Çok güzel serbest genç oyuncular buldum ve bir tanesinin değeri şu anda 17 milyon pound. Hedefim 5 sezon içerisinde Premier Lig şampiyonluğu ve Avrupa Kupası yada Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldırmak.

sanırım çok sıkıcı bir oyun oynuyorum size göre ama ufak ufak merdiven tırmanarak ilerlemek bana çok keyif verdi. bende böyle manyak bir insanım sanırım :) niye yazdım bunları bilmiyorum

budur abi bunu istiyordum ben de eskiden aypadım şimdi tekrar yapacama ama türk liginde olmuyor arkadaş sarmıyor ingiltreyi deneyeceğim şimdi. oyun hakkındaki şu maçların dengesiziğine de katılıyorum tmmmen çok saçma bir sistemi var.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

çok basit, editor'ü açıyorsun ve basıyorsun parayı.

140 milyon euro fark var gelenlerle gidenler arasında ki eskisi gibi 0 peşin 48 ay taksit gibi bir opsiyona da pek izin vermiyor kulüpler.

Alakası yok editle falan, 48 aya gayette izin veriyor ama paranın %20-25 kadarını peşinat istiyor kulüpler. Mesela 10m'luk adam alıyosan 3+7 civarı yapıyorsun.

Liebe said:

gelen-giden 140 milyon euro civarı, transfer bütçende 100 milyon euro kalmış. nasıl o kadar bütçe veriyor ilk seneden ya :S

Maaş bütçesinde yer yok sıfıra dayandı, transfer bütçesinde de 600k var 100m değil:)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

mascio said:

çok basit, editor'ü açıyorsun ve basıyorsun parayı.

140 milyon euro fark var gelenlerle gidenler arasında ki eskisi gibi 0 peşin 48 ay taksit gibi bir opsiyona da pek izin vermiyor kulüpler.

Alakası yok editle falan, 48 aya gayette izin veriyor ama paranın %20-25 kadarını peşinat istiyor kulüpler. Mesela 10m'luk adam alıyosan 3+7 civarı yapıyorsun.

Liebe said:

gelen-giden 140 milyon euro civarı, transfer bütçende 100 milyon euro kalmış. nasıl o kadar bütçe veriyor ilk seneden ya :S

Maaş bütçesinde yer yok sıfıra dayandı, transfer bütçesinde de 600k var 100m değil:)

pardon maaş bütçende 100m varmış da o nasıl oldu peki? normalde fenerbahçe ile oynuyorum başka takımları bilemeyeceğim ama sene 2020 de o kadar şampiyonluğa rağmen falan 2milyonu geçmedi. biraz edit karışmış gibi sanki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:
pardon maaş bütçende 100m varmış da o nasıl oldu peki? normalde fenerbahçe ile oynuyorum başka takımları bilemeyeceğim ama sene 2020 de o kadar şampiyonluğa rağmen falan 2milyonu geçmedi. biraz edit karışmış gibi sanki :D

2m olur mu hiç yanlışın var, maaş bütçesi demek toplam maaşların tutarı demektir. Sırf Volkan 3-4m alıyor yıllık. Haaa belkide sen haftalık maaşlı oynuyorsun, ben yıllık euro oynarım ve edit falan yok tekrar yazayım.
Kulübün 48 ayını ipotekletme var sadece, tüpçü gibi kabusu oldum taraftarın asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Liebe said:

2m olur mu hiç yanlışın var, maaş bütçesi demek toplam maaşların tutarı demektir. Sırf Volkan 3-4m alıyor yıllık. Haaa belkide sen haftalık maaşlı oynuyorsun, ben yıllık euro oynarım ve edit falan yok tekrar yazayım.
Kulübün 48 ayını ipotekletme var sadece, tüpçü gibi kabusu oldum taraftarın asdasd

amanin doğrudur o zaman ya benim varsayılan ayarlar haftalık :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bir iki not:

Mutlaka bir custom takım görüntüsü hazırlayın, age potansiyel beceri ve determination olsun. Bool bol tutor verin. İNANILMAZ gelişiyor gençler. Hatta potansiyel becerilerinin üstüne çıkıyorlar. Ben her sezon defter kalmele hazırlıyorum kim kimi tutorluyacak diye. En önemlisi hoca, gençten yüksek determination sahibi olmak durumunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...