Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
bıraktım oynamayı artık. Bu fm, Hayatıma oynadıgım en iğrenç,en dengesiz fm serisi olarak kazındı .İki secenek vardı ya mouse,klavye kırcaktım ya da oyunu bırakacaktım.

Şu oyunda gün yüzü gormedim arkadaş. Ne yaparsam yapıyım hangi taktiği uygularsam uygulayım kazanamıyorum son update'ten sonra. (Bir önceki update ile bilbao alıp 2. yılımda sampiyon olmustum ama bu son update ile birlikte yok kazanamıyorum) her haltı taktigi denedim çektim netten olmuyor.

Üstelik canımı sıkan şey savunma yapıcam,adamlar mal mal bekliyor , girişmiyor , geri cekiliyorlar, basmıyor ayağa sonra da önünde acıklık bulan adam vuruyor gol oluyor... Markajın her alasını denedim yok. En vasat,boktan ai bu oyunda bir daha da para vermem fm'e hatta korsanını basar şirinevler üst geçitte dagıtırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Bayıp bırakmıştım aylar önce, baktım orjinal almışız parasını çıkartsın diye tekrar bir başladım. Şu en alt ligden en tepeye çıkarma achievement'larına kasayım dedim, ingiltere'de en altta bi takım aldım Welling diye. Lakabı Wings'miş, hoşuma gitti. Amele pazarından kamyonla oyuncu getirip deniyorum, çoğuna para vermiyorum zaten, 2-3 tanesini alabildim kadroya, ama hala bayağı eksik var. Takım zaten 16 kişi. Hedef 4 sezonda 4 lig çıkmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi arkadaslar aglamis sdf ama ben Tothimla gayet iyi gidiyorum ligte, her buyuk mac heyecan firtinasi oluyor evet ama liderim mcitynin onunde.

4231 oynuyorum ve Kontrol secili, bekleri fazla cikartmiyorum, her oyuncunun kabiliyetine gore tek tek ilgileniyorum talimatlariyla.
Llorente, Baines, Srna, Shawcross, Belhanda falan aldim transferde 48 taksitlen. Oyuncuya salca olup satiliga cikartilmasini saglarsaniz cok uygun paralara aliniyorlar, GS stayla sdf
Aguero tam bir bas belasi leblebi gibi atiyor ama uzerine ek dmc veriyorum o zaman normallesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı futbolcunun değeri ederinden az hale geliyor. Galatasaray ile 2024 yılındayım fakat satsan 160m gözü kapalı gidecek oyuncu 53m ve gold kralı altın ayakkabı vs. ödülleri aldığı halde bir artış olmuyor. Antremanı da asistan menejere bırakıyorum.

Bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Antremani asistana birakmiyorum cunku hep Hucum Duran Top calistiriyor hiyarlar.
Mactan once rakiple ilgili bilgi gelirken soyluyorlar, rakibin savunmasi zayif ondan hucum calisalim vs diye.
Ona uygun seciyorum ben, bide mumkun oldugunca atak oynamak lazim, alttaki top hakimiyeti rakipten yanaysa bir sekilde cakiyorlar sdf

160m ve 53m olayini tam anlamadim o kadar yil ilerlemedim hic, ama salca GS stayla ile ucuza cok adam kapatiliyor, Fifaya falan sikayette yok sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Şu tatktik ile Hertha Berlin 2.ligden çıkardım. Sonrasında 2 sene ikinci oldum CL ye gidip sırasıyla çeyrek ve yarı final oynadım. Şampiyon B. Münih oldu çünkü adamlar hep ligi 80+ puan ile bitiriyor. 3. sene şampiyon oldum sonunda.

Sonra GS ile sezona başladım. İlk senemde TR şampiyonu ,TR kupası , CL Kupası ve UEFA Super Cup aldım.

CL tam sürpriz oldu. Gruptan çıktıktan sonra Kura şansı yanımdaydı. Eleme turunda Schalke geldi zorlanmadım. Çeyrek finalde Lille geldi ezdim geçtim. Yarı finalde Juventus geldi ilk maçı deplasmanda 1-0 kazandım. İkinci maç 2-0 öne geçtim 5 dakiaka da 2-2 yaptılar son 10 dakika yusuf yusuf geçti ve finale çıktım. Finalde Manchester United 3-0 net bir skorla yenerek kupayı aldım.

İkinci sezon gene TR şampiyon , TR kupasını aldım. Dünya kKlüpler Şampiyonası kupasını aldım. Daha iyi kadro kurdum ama CL de gruplardan çıkıp ilk elemede gelen Marsilya ya elendim. İlk maçı 1-0 deplasmanda kazandım ama şerefsiz DMC Cana dakika 17 de kırmızı kart görünce 1-0 yenilip penaltılarla elendim. O Marsilya CL yi aldı sonra.

Taktik şu. Klasik taktik Pug and Play. İsmi MR. Langvatn 4-1-4-1 Classic 13,3,3.

http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/119227-mr-langvatns-tactic-thread-updated-13-3-3-a.html

Kesinlikle tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Antremani asistana birakmiyorum cunku hep Hucum Duran Top calistiriyor hiyarlar.
Mactan once rakiple ilgili bilgi gelirken soyluyorlar, rakibin savunmasi zayif ondan hucum calisalim vs diye.
Ona uygun seciyorum ben, bide mumkun oldugunca atak oynamak lazim, alttaki top hakimiyeti rakipten yanaysa bir sekilde cakiyorlar sdf

160m ve 53m olayini tam anlamadim o kadar yil ilerlemedim hic, ama salca GS stayla ile ucuza cok adam kapatiliyor, Fifaya falan sikayette yok sdf

Yani bir oyuncum var Mwanga diye adamı satmak istediğimde 150m e balıklama alıyorlar ama normal değer 53m gözüküyor. Bu Messi gibi 120m euro ya götze gibi 93m e nasıl çıkıyor bu oyuncu değerleri. Adam banko oynuyor. Gol kralı ve altın ayakkabı alıyor o sezon yine 53m de kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...