Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

google nexus 7"

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Türkiye2ye gelmiyor. Kindle Fire gibi bir şey olacakmış Google Play'ın music, film, kitap ve dergi satışlarıyla entegre. Sadece onların satılabileceği yerlerde satılacak. Fiyatı da Kindle Fire ile aynı ve Kindle Fire'ın gg'de 500TL civarına satıldığı düşünülürse bu 600TL'den girer ortamlara diyorum. Hâlâ Ainol gibi görünüyor bizim için ucuz tablet.
Sosyal ağlarda paylaş

tahtakaleye gelir bence de gerci google play calisir mi kontrol etmek gerek. (gerci baska rom yuklersin olur yine)

bu arada bakiyorum da, google in subvanse ettigine dair suphelerin oldugu baska yazilarda gordum.

said:
It’s very likely that Google is selling the Asus-built Nexus 7 for less than it cost to make it. That means that Google will be subsidizing the cost of each one it sells. “I don’t think they are making money on this,” says IDC analyst Tom Mainelli. “If they are smart, they have set up the supply chain in such a way that they break even.”

bu da baska bi yazidan

said:
Andrew Rassweiler, an analyst with IHS iSuppli, said he suspects Google will be subsidizing the tablet to sell it starting at $US199.

bazi parcalar ortalama olsa da (ornegin ipad 3 un display i muhtemelen cok daha kalitelidir), fakat bende anlamadim nasi bu kadar ucuz, bayagi high end parcada var. Microsoft yontemi izliyo saniyorum google.

nexus un cpu su ornegin ipad 3 le ayni performe eden bi cpu bi cok benchmarkda, ki ekran kucuk oldugu icin, daha iyi performe etmesi gerek. gerci hersey yine OS de bitecek, ciktiginda benchmarklar cikar, yani cpu kapismasindan ote OS kapismasi olacak. (ben ipad i dovecegini dusunuyorum hiz da, ama tabii benim ki yanli bi tahmin, google kod manyagi, apple product manyagi oldugu icin)
Sosyal ağlarda paylaş

fiyat baya cezbediyor beni, boyut olarak ben 7inchi daha cok kullanisli bulmustum (galaxytab denedigimde), hani mont cebine sigiyor siritmadan, canta tasimak zorunda birakmiyor...bir tek 3g olmamasi, disarida navigasyonu adam akilli kullanamam mi dedirtti..

neyse telefondan tethering yapilir herhalde..

birde esas benim icin (geyik ama)en onemli olay, interface i 60fps ye kilitlemisler 4.1de, sinir oluyordum animasyonlar falan arada bir tekleyince, iOS un en kiskandigim yonu oydu heheh.

150£ baya iyi fiyat UK icin..
keske az biraz review falan olsa da gaza gelip patlatsam preorderi
Sosyal ağlarda paylaş

benim gibi impulsive olmaya gerek yok zaten, review var ama cikmasini beklemek daha mantikli.

sim olmamasi iyi degil bazi kullanicilar icin, ornegin surekli disarda ipad kullanan sirketler var, onlara uygun degil zaten bu. ben ipad kullanirken ayri sim almamistim cunku ek masraf getiriyo, onun yerine cep surekli wireless hotspot olarak acikti otomatik bagliydi. Surekli disarda kullanacak, ek sim ve hat alicak insanlara uygun degil.

ekran konusu aslinda bende sevdim, ama yine kullanim alanina gore degisir. eger oyun cok oynayan biri isen uygun degil, ipad gibi buyuk ekran daha iyi o anlamda.

tabii ipad i uzun sure kullanamiyorum yatar pozisyonda, bileklerin agriyo agirliktan, kucuk olmasinin da o avantaji var, nook mesela 3-4 kati daha uzun kullanabiliyorum el kol degistirmeden ipad e gore.

fps olayi hakknda bilgim yok ama oyun dunyasinda da goruyorum, cok takilacak bisi degil belli bi esikten sonra. cunku biyolojik olarak insan gozunun limiti var, ornegin 60 fps ile 60000 fps arasinda gozun fark gormez, cunku insan gozu o kadar algilar. benchmark icin iyi bi birim, cunku diyebilirsin su GPU veya su alet sundan daha iyi, ama son kullanici icin bi farki yok belli bi esikten sonra.

onu sunun icin gosteriyolar daha cok, eger ilerde daha cok guc isteyen bi uygulama cikarsa, digeri 20 ye duserken bu 60 da kalicak. ama biri 60 digeri 60000, farki yok, biyonik degilsen.
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe aynen katiliyorum, benim hep takildigim konu androidde, ufacik ekranli 1ghz li cep telefonunda bile arayuz su gibi akmiyor bazen, tekliyordu gecislerde (ICS ile nispeten baya gelistirmisler ama hala oluyor), iOS ilk ciktigindan beri arayuz konusunda su gibiydi artik nasil yapmislarsa. I/O tanitim videosunda onu gazliyordu iste arabirim su gibi oldu valla nefis yaptik diye..bakalim..

Seyi sorayim, tetheringi tablete tanitip otomatik actiginda, hic skinti yasadin mi? yani "meeh 3g sim olsa keske" dedigin an oldumu disarda kullanirken?

Film izleme konusuna birsey diyemicem, ben tablet gibi elle tutulan cihazlarda beceremiyorum izlemeyi, dizi olsun film olsun..boynum agriyor.

MicroSD olmamasi biraz uzuyor ama kisisel fikrim, android'i usb ile harddisk gibi kullanmaya izin verdigi icin cok dert etmedim ben.

Sahsen disarida kullanmak icin ariyorum zaten, ipad retina gayet nefis alet ama fiyat+ebat su anda luks benim icin..ne laptop ne tablet icin canta tasimakdan baymis bir insanim eheh

Eger tethering her seferinde ac kapa yapmazsa, pil omrude dedikleri gibi 8 saat gibiyse, bu fiyata ben galiba alicam :) navigasyon/email/browsing esas kullanim alani..dandik kamera ile skype da cabasi
Sosyal ağlarda paylaş

IOS ilk ciktiginda su gibi degildi aslinda, iphone 3g kullandiysan bilirsin, o zaman cikan telefonlar arasinda, smartphone lar arasinda en yag gibi akani idi o dogru, ama coook takiliyodu veya yavasti.

ben galaxy s2 kullaniyorum telefon olarak, hic yavaslik hissetmiyorum mesela. ics den once e hissetmiyodum ama ben telefonda CPU heavy uygulama calistirmiyorum, oyun gibi, baska kullanimlarda belki farkediyodur bilemicem onu.

o 3g konusunda hic sorun yasamadim, ac kapa yapmiyosun, otomatik baglaniyor. hic oyle sim olsa ne iyi olurdu demedim, ama telefonun sarji cok daha cabuk bitiyo. Yani cok disari cikan biriysen, ornegin fotografci sin, tablet le musterilerine protfolyo vs gosteriyosun. 3 sebeple nexus 7 kotu secim. bir ekran boyu, iki sim olmamasi, cunku cok uzun saatler disarda internet kullanicaksan, bi kullanista 4-5 saat 3g kullanicaksan (wi-fi yoksa), sim gerekiyo. Ucuncu sebepte sdcard girisi olmamasi, cunku fotografcilar bi ton kartla geziyo (gerci ipad de uygun degil ama nexus hic degil)

o yuzden kullanim amaci vs onem kazaniyo, nexus 7 30 dolarda olsa mantikli degil bu tur durumlarda.

gercekten amacin ne oldugu onemli yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada eklemeyi unutmusum 3g ile navigasyonun cok bi aslinda alakasi yok. Hatta benim icin en killer featurelarindan biri androiddeki google maps.

IPhone da halen eski tarz harita olmasi gerek, yani haritayi resim gibi cekiyor. Android de koordinat vs cekiyo, haritayi kendi ciziyo. Oyle bi hiz farki var ki, tabii islemci vs degilde google maps integrasyonu yuzunden.

Oyle oldugu icin offline maps ozelligi de var google maps de, yani cektigi data 10-20 de bir oldugu icin, haritayi cekebiliyo, offline kullaniyosun. O yuzden ios gibi dusunme navigasyon olayini (ayri third party bisi kullanirsan ayri)

bu aradaek olarak soyliyim, telefonda ve hele tabletlerde navigasyon duzenli kullanim icin cok kotu ve kullanissiz. normal bi gps aleti aldiginda farkedeceksin. nasi tabletde vs gunluk duzenli internet kullanimi kullanissiz ise, laptop/desktop gerekirse, navigasyon konusuda oyle, duzenli kullanim icin ayri gps aleti sart.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh, fotografciyim ama sd kart gene pek yaramiyor bana malesef, yani is olarak kullandigim dosya boyutlari zaten tableti ikiye yaracak ebatta, ama small/jpg tadinda portfolyo olarak ipad retina display tek geciyor..zaten ebat olarakda farkli...10inchi ben notebook/laptop kategorisine sokuyorum, "tasiman" gerekiyor neticede..

ben biraz navigasyon ve internet defteri olarak tasiyacagim bisi olarak bakiyorum zaten 7 inch+fiyat o nedenle cezbetti baya..

galaxytab ilk ciktiginda almistim, ama pil omru falan vasat idi..dandik no-name, kullan at tabletlerin bile 120£ oldugunu dusunursem, evet sanirim alirim ben bundan bir tane..

edit: offline maps super zaten dicektim..yazmissin zaten, yok benim yaya sehir icinde cok kullaniyorum (ingiltere)..o adres nere bu nere git gel baya iyi burada adres olaylari :)
Sosyal ağlarda paylaş

oha bu arada fotografci olayini salladim tutmus.

bu arada eed disarda yaya icin iyi, hatta normal gps ten cok daha iyi o anlamda. arabada gunluk duzenli kullanmak icin telefon ve pad kotu.

mobility konusu aynen oyle, ipad ile kucuk laptop tasimak arasinda bi fark yok, yani ikisi de ayni zorlukta, ve kolaylikta. ornegin ayakta giderken trende otobuste ipad acamiyosun vs.

7" oradan cok kazaniyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...