Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

google nexus 7"

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

Hello,

We wanted to send you an update on your Nexus 7 pre-order. We’ve had incredible demand for the new tablet and are shipping them as quickly as possible. Your tablet will ship by July 19.

If you’d like more detailed information on device shipments, please reference our online Help Center at http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?hl=en&answer=2667319.

Thanks for your patience. Your Nexus 7 will be on its way soon.

The Google Play Team

© 2012 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

You have received this mandatory email service announcement to update you on your Nexus 7 product pre-order.
Sosyal ağlarda paylaş

bugun denedim, kindle fire buyuklugunde falan,
hizli falan dicem ama ne biliim,

ilk youtube a girdim, fena degil, sonra offical google blog sitesine girdim,
http://googleblog.blogspot.com/
chrome birsuru facebook like, google map, youtube embed falan gorunce asiri yavasladi, bence amazon un silk browser i daha hizli, heleki o reading view olayi mukemmel.. sanirim nexus ta bu yok, ilk izlenimlerime gore ole cigir acacak biseyi degil,

http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/tim/2012/03/28/Silk_reading_view_362x607.png

arka kamerasi yok yani barcode scanner olayi fenalarda

kendi kindle fire imi daha cok seviyorum acikcasi, ozellikle amazonun verdigi free videolari falan sayarsak

bana kalirsa cok heveslisi olmayin kindle fire 2 yi bekleyin, surface zaten cok pahali olacak..
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

abi bişi diym mi, aleti alırım, navigasyon diye arabaya takarım anasını satayım. o derece ucuz.

yani şu topiğe başka bişi yazmak gelmiyo içimden. nexus serisi (her güncellemeyi çatır çatır alıcak, torpilli seri) ve ucuz.

Aynen öyle abi , uydur bir dock station gibi birşey bi de arabana , müzik çalsın , navige etsin falan :)

Yalnız Türkiye'de çalışır mı navigasyonu , Nexus S 'im çalışmıyordu , başka ROM takınca çalışır oldu .
Niye öyle saçma kısıtlamalar koymuşlar anlıyamamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

- $25 dolar kredi ile geldi, yani $25 daha da ucuza malolmus oldu.
- Tablet direkt benim gmail hesabima bagli geldi, bi tek sifre girdim. BAYAGI etkilendim bu kucucuk seyden. Sanki bana ozel yapilmis euheuehueh.
- Tablet direkt kindle li vs oldurmek icin yapilmis kendini belli ediyor. IPad i hedeflemiyor hic bir acidan.
- Sanki daha hafif olabilirmis.
- IPad e alismisim elim surekli button i ariyor. Gerci alistim simdi asagida uc button yaratiyo ekran uzerinde. mekanik degil
- Paticik i desktop hizinda geziyorum.
- Flash yok :(
- Google Chrome tablet de cok daha iyi Safari ye gore. Bayagi daha iyi.
- IPad in ekrani bayagi daha iyi, karsilastirma yapilmaz bu konuda. Ekran daha mat bunda. Ama o da sanirim daha rahat dergi kitap okunsun diye. IPad de 30dk lik araliksiz okumalar vs sorunsuz ama 2 saate ciktiginda gozun agriyor. Sanirim onun icin daha mat ekran.
- Galaxy S2 kullanicisi oldugum icin cok kolay alistim.
- Tek elde tutuluyor. Benim icin killer bisi, ama buyuk ekran isteyenler icin degil. IPad le sorunum elimi kolumu agritmasi, iki elle kullanma zorunlulugu idi. Bunda cok daha mobilsin, relaxsin. Zaten kitap dergi consume edilsin diye yapilmis agirlikla.
- Google currents i cok begendim.
- Bi update cakti hemen, update ler seamless olmus. Galaxy S2 daha nerd vari update yapiyor.
- Kullanim soft oldukca, kolay.
- Direkt recommended on play de ikinci ekranda, Steve Jobs un biografisi olmasi neden acaba ueheuhe. Steve Jobs u seviyosunuz ama okuyun adam ne kadar pislik bi adammis ogrenin diye mi ueheuheuhe.
- Youtube daha guzel calisiyo bunda ipad e gore.
- Spotify cok guzel calisiyo
- Tam otur relaxla muzik dinle kitap oku dergi oku diye yapilmis.
- Productivity toollarinda zaten android cok iyi, email vs.
- bence guzel is cikarmis google butter project amacina ulasmis ilk izlenimlerime gore

IPad le karsilastirmamin sebebi, rakibi oldugundan degil, IPad de kullandigimdan.

bu arada eger ipad mi alayim bunu mu alayim diyosaniz, ikisi ayri liglerde, gerek ekran boyu, gerek sim destegi vs vs. Ha fiyat bi faktorse ve teknik bi gereksiniminiz yok ise (sim girisi yoksa kullanamam vs gibi) nexus 3 te biri fiyati ile oldukca goz doldurucu.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

- $25 dolar kredi ile geldi, yani $25 daha da ucuza malolmus oldu.
- Tablet direkt benim gmail hesabima bagli geldi, bi tek sifre girdim. BAYAGI etkilendim bu kucucuk seyden. Sanki bana ozel yapilmis euheuehueh.
- Tablet direkt kindle li vs oldurmek icin yapilmis kendini belli ediyor. IPad i hedeflemiyor hic bir acidan.
- Sanki daha hafif olabilirmis.
- IPad e alismisim elim surekli button i ariyor. Gerci alistim simdi asagida uc button yaratiyo ekran uzerinde. mekanik degil
- Paticik i desktop hizinda geziyorum.
- Flash yok :(
- Google Chrome tablet de cok daha iyi Safari ye gore. Bayagi daha iyi.
- IPad in ekrani bayagi daha iyi, karsilastirma yapilmaz bu konuda. Ekran daha mat bunda. Ama o da sanirim daha rahat dergi kitap okunsun diye. IPad de 30dk lik araliksiz okumalar vs sorunsuz ama 2 saate ciktiginda gozun agriyor. Sanirim onun icin daha mat ekran.
- Galaxy S2 kullanicisi oldugum icin cok kolay alistim.
- Tek elde tutuluyor. Benim icin killer bisi, ama buyuk ekran isteyenler icin degil. IPad le sorunum elimi kolumu agritmasi, iki elle kullanma zorunlulugu idi. Bunda cok daha mobilsin, relaxsin. Zaten kitap dergi consume edilsin diye yapilmis agirlikla.
- Google currents i cok begendim.
- Bi update cakti hemen, update ler seamless olmus. Galaxy S2 daha nerd vari update yapiyor.
- Kullanim soft oldukca, kolay.
- Direkt recommended on play de ikinci ekranda, Steve Jobs un biografisi olmasi neden acaba ueheuhe. Steve Jobs u seviyosunuz ama okuyun adam ne kadar pislik bi adammis ogrenin diye mi ueheuheuhe.
- Youtube daha guzel calisiyo bunda ipad e gore.
- Spotify cok guzel calisiyo
- Tam otur relaxla muzik dinle kitap oku dergi oku diye yapilmis.
- Productivity toollarinda zaten android cok iyi, email vs.
- bence guzel is cikarmis google butter project amacina ulasmis ilk izlenimlerime gore

IPad le karsilastirmamin sebebi, rakibi oldugundan degil, IPad de kullandigimdan.

bu arada eger ipad mi alayim bunu mu alayim diyosaniz, ikisi ayri liglerde, gerek ekran boyu, gerek sim destegi vs vs. Ha fiyat bi faktorse ve teknik bi gereksiniminiz yok ise (sim girisi yoksa kullanamam vs gibi) nexus 3 te biri fiyati ile oldukca goz doldurucu.

Ulan ne güzel anlatmışsın , alıp oynayasım geldi Nexus 7 ile.

Bi e-reader değildir tabi ama , PDF leri , e-bookları alıp bi , 45 dk bi saat göz yormadan okursun diyorsun di mi?

Şarj olayı nedir , ne tarz kullanımda ne kadar gitti ?

TR'ye nasıl getiririz bunu ya , bir de navigasyonunu nasıl çözeriz orjinal ROM kaldırmadan , Androidciler bir cevaplasın hele :)
Sosyal ağlarda paylaş

okuma testi yaptim, ama daha uzun 2 saat okumadim bisi. tahminim ekranin dah mat olmasi okumayi kolaylastirmak icin ama tahmin sadece, okuma testini yapinca soylerim.

gerci sirf okumak icin aliniyosa, ben halen e-reader tercih ederim (kitap okumasi, dergi degil).

eger ki tablet te ki okumalariniz browsing icinse, web sayfasi vs okumaksa onda sorun yasamassiniz. Bilgisayar ekraninda rahatsaniz bunda da rahat olursunuz, veya ipad de. Ama kitap okuyunca anlarsiniz bilgisayarda mesela. Ipad de de oyle cok rahatsiz edici. CUnku web sayfasi gezerken surekli yenileniyo gozun baska yerlere bakion kucuk aralar verion. Kitap okurken ya da uzun bi yazi, surekli araliksiz ayni yere bakiosun cok daha ayri bisi o yuzden goz yoruluyor.

Kitap vs okurken nook yine terchim olur o yuzden. Ama magazin okurken, web sayfasi gezmek icin super. O tip okumalarda sorun yasamassiniz hic bi tabletde (ha bazilarinin gozleri cidden hassas bilgisayar ekrani bile rahatsiz eder kitap okumasada, o zaman e-reader tek cozum)

Battery de daha bitirmedim, ama bayagi uzun gidecek gibi duruyor. Nexus 7 10 saatlik multimedia hedesi diyodu, bence de gider o kadar. Su an 4.5 saat oldu gerci full kullanmadim bazen stand by da idi, %81 de battery si.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kitap okuma odaklı düşünmüyorum , oturup saatlerce okuyabilen bir adam değilim zaten . Yarım saat okuyup 5-10 dk başka işlerle uğraşıp , devam ediyorum falan genelde :D

E-Reader da ayrıca bakarız ama , işte ne biliyim , canım sıkıldı , bilgisayar açmaya üşendim veya dışardayım , bi ders kitabı , bir roman falan açıp okiyim diyorum

Sen ABD de yaşıyorsun heralde abi ?

Var mı gelen giden tanıdığın ordan getirtelim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
baya bir urunde sorun varmis sanirim oyle okudum. ekrani iyi yapistirmamislar kenarlari kalkiyor diyorlar. bir de dead pixel sorunu var diyorlar.

boyle bir sorun var ise hic onarmaya calismadan hemen geri gonderin diye tavsiye var.

satan bazi magazalar 30 gun geri alim yapiyor ama dogrudan google dan aldi iseniz 15 gun bu sure.
Sosyal ağlarda paylaş

kitap denedim, kesinlikle ipad den daha rahat kitap okuma olayinda, gerek boyutu gerek gozlere tecavuzu olsun.

ama yine de goz yoruyor backlight uzun sure okuyunca.

bu arada google play de kitaplar cok daha pahali. kindle app yukledim oradan bi kitap satin aldim o daha ucuza geliyor. (28 dolar google play de kindle da 15 dolar)

bi de e reader larda daha zevkli, daha okuyasin geliyor. burada nedense daha cabuk sIkIliyosun
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...