Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oğlum bak git ..

sleepingdeath

Öne çıkan mesajlar

Belki alakasız olacak ama Belçikada 3 yıl önce polisle tartışıp, cezaevinde 3 gardiyan tarafından öldürülen türk gencin davasında, gardiyanlar meşru müdafaa hakkını kullandılar diyip beraat vermiş mahkeme.
Ne varki bir kaç yıl sonra ülkemizde polise veya etraftaki bir işyerine molotof atıp yakan bir çocuk yargılandığında, o ülkeden bir parlamenter gözlemci olarak gelecek ve bize insan hakları dersi verecek..
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

o kısma katılmıyorum abi. yaramaz olduğu belli ama öyle bela bi çocuğa benzemiyor. o videoda ise sesindeki titreme ve çekince zaten olay çıkartamayacağını ortaya koyuyor. öncesinde mutlaka bir nedeni vardır. bence o çocuk sokaktan geçen çöpçüye o derece hırsla, öfkeyle diklenmez. hatta neden vurdun falan diyor. ilk bi çöpçü vurmuş galiba zoruna gitmiş çocuğun demekki bu da.

e o zaman koca adamın diklenen ergene karşı tahrik edildiği için masum buluyorsunuzda, video öncesinde ergenin yediği tokat veya kırılan gururu için tahrik olabileceğini düşünmediniz mi?

Olayın öncesini bilmiyorum ben. Tokat attı diyen var, çocuk sigara istedi vermedi diyen var, durup dururken patlak verdi diyen var.

Genel olarak iki dengesiz birbirini bulmuş. Arada bulup ekleştirsinler birbirlerinin kafasına, doğal seçilimi yeterince engelledik zaten, arada lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Law said:

12-13 yaşındaki veleti bu kadar ciddiye alacak kadar hırslanmayın. Esas öküzlüğü oradaki eleman yapmış. Bende gideyim yarın eleman aynı adamı bulayım lan o çocuğa vurmak kolay tabi hadi gel bana dal diyip kafasını gözünü patlatim, ordan onun akrabakarı gelsin bana dalsın vs vs vs.

Tamam hırslanmayalım, peki niye izin verelim o eksik yapılmış ergenin başka bir insanı rahatsız etmesine? Niye izin verelim ? 12-13 yaşındaki bir çocuk önüne geçipte sigara isteyip vermediğinde seni kaba etinden bıçaklarsa ancak o zaman , haa, bunun önüne geçelim, bu kadar kolay olmasın başka bir insanı rahatsız etmek diyeceksin.

İzin vermeyelim tabi ama bunu kafasına odun kırarak yapacaksak bence bir sorun var, bu olay için konuşuyorum tabi.

Ha elinde bıçak ile üstüne gelen bir tinerci çocuk veya tinerci olmayan bela arayan biri çıkarsa yapacak birşey yok, ya kaçarsın yada kafasına odun ile vurursun.

Bu rahatsız edilme olayı özellikle ergenler tarafından anladığım kadarıyla avrupada çok çoşkun bir şekilde oluyor. Sebebini ve çözümünü bulacak olanda sosyologlar yada psikologlardır. Ama hiçbirinin çzöüm olarak kafalarına odun vurun diyeceğini sanmıyorum.

Evet dediğin gibi engellenmesi lazım ama odun vurarak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yıllar öncesi hatırlarsanız belki bi tinerci çocuk,özel kuvvetlerden mi özel harekatçı birini öldürmüştü.yine sigara yada para vermediğinden dolayı direk kalbine saplamıştı bıcağı diye hatırlıyorum..
sonra o çocuk,(çocuk dediğime bakmayın benden iri) yaşından dolayı ceza almamıştı da bi oto kaportacıda falan çalışmaya başlamıştı sonra unutuldu gidildi olan o özel eğitimli askere oldu yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Frostbite said:

abi yıllar öncesi hatırlarsanız belki bi tinerci çocuk,özel kuvvetlerden mi özel harekatçı birini öldürmüştü.yine sigara yada para vermediğinden dolayı direk kalbine saplamıştı bıcağı diye hatırlıyorum..
sonra o çocuk,(çocuk dediğime bakmayın benden iri) yaşından dolayı ceza almamıştı da bi oto kaportacıda falan çalışmaya başlamıştı sonra unutuldu gidildi olan o özel eğitimli askere oldu yazık...

abi tamamda madem o kadar eğitimli..

ile başlayan bir cümle kuracaktım, kurmak istemiyorum aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

BOĞA SELÇUK KAHRAMANI SÜRÜKLEDİ

Selçuk Kahraman, daha sonra "Oğlum" dediği ve kendi beslediği boğayı ısrarla gazetecilere göstermek istedi. Ürkmemesi için gözleri bağlanan boğayı ipinden sıkı sıkıya tutan Selçuk Kahraman, oldukça iri ve güçlü olan hayvanı kontrol edemedi. Boğa onu, diğer hayvanların da dışkılarının gübre olarak kullanılmak amacıyla biriktirildiği çukura sürükledi. Selçuk Kahraman da boğa ile birlikte beline kadar bu çukura girdi ve oradan çıkabilmek için dakikalarca uğraştı. (DHA)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...