Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Skyrim ilk çıktığından beri bitiremedim. ne zaman oyunu kurup oynamak istesem modları tek tek indirip kurmak, bunları düzgün çalışsın diye düzene sokmak felan düşüncesi bile tiksindirip uzaklaştırıyordu beni.

Skyrim'in Steam Workshop'u var, Skyrim SE'nin dahili mod browserı var. Dedim yardır gitsin, popüler modlardan bir sürü şey bastım. Açtım iki oyunu da, çalışıyor gibi. Skyrim SE'nin achievementları çalışmıyormuş ama, onun için de nexus'tan achievements mod enabler indirip kurdum. hazır nexus'a girmişken sse texture pack ve unique uniques da kurdum.

tutorial bölümünde denediğim kadarıyla iki oyun da modlar açısından sorun çıkarmadı. SE ilk defa oynayan birisi olarak Skyrim'le farklı olan yerleri olduğunu gördüm. Skyrim'e biraz daha fazla mod eklemiş olmama rağmen (ışıklandırma için özellikle), SE'nin daha güzel grafiklere sahip olduğunu düşünüyorum. modsuz bile oynanabilir belki.

basit bir kıyaslama için

Skyrim:
http://i.imgur.com/FWjmZwq.jpg
SE:
http://i.imgur.com/nOgovR3.jpg

SE'ye kurduğum modlar (direk oyun içi menüsünden) unofficial skyrim special edition patch, falskaar, climates of tamriel, static mesh improvement, skyland, diversed dragons, enhanced blood, rebalanced leveled lists, magical college of winterhold, inigo, book covers of skyrim, better shaped weapons, reflection level up messages, black mage armor, point the way, real mountains, no snow under the roof, forgotten city, capes & cloaks, ice pengiun world map, realistic water two, wet & cold, apocalypse + ordinator + compability, rich merchants, pacisift mini mods, dumb vampires, realistic ragdoll, better horses, open cities.

genelde oyunun grafiklerini geliştirmeye yönelik şeyler.

skyrim'de olup SE'ye kurmadığım (mod listesinde yoktu) modlar olarak skyui, hectrol caves deluxe, sound of skyrim - dungeons/civilization/wilds, realistic lightning, improved interior lightning, detailed outskirts, detailed cities, autumn of whiterun gibi modlar var.

SE bittikten sonra bir de skyrim oynamayı düşünüyorum. aradaki farkı görmek için. tabii modlar çakışıp sorun çıkartırsa direk silebilirim, tek tek uğraşmam onları düzeltmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

normal versiyon ve SE arasında çok tatlı farklar var bu arada
mesela bi dükkanın önünde duruyosunuz, dışarda yağmur var ve üstünüz kapalı, ama ona rağmen yağmur kesilmiyor üstü kapalı yerlerde, SE'de bunu düzeltmişler.
bi de normal versiyonda uzaktaki dağlarda glitch olabiliyor mesela, her adım attığınızda vıjıvıjı yerinden oynuyor böyle gölge gibi, SE'de onu da düzeltmişler

işte biraz daha vakit geçsin iyice modlar falan otursun da tekrar skyrim'e akma durumlarına girerim bu sefer SE olarak ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

mesela bi dükkanın önünde duruyosunuz, dışarda yağmur var ve üstünüz kapalı, ama ona rağmen yağmur kesilmiyor üstü kapalı yerlerde, SE'de bunu düzeltmişler.
bi de normal versiyonda uzaktaki dağlarda glitch olabiliyor mesela, her adım attığınızda vıjıvıjı yerinden oynuyor böyle gölge gibi, SE'de onu da düzeltmişler

işte biraz daha vakit geçsin iyice modlar falan otursun da tekrar skyrim'e akma durumlarına girerim bu sefer SE olarak ^^

Skse gelsin bir daha oynanir
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

abi o yağmur kesmeyi 5 sene önce bunu bi mod yapıyordu hatırlıyorum valla. z-fighting deniyor o dağların oynamasına onu da ini tweak ile hallediyorsun. youtube videoları var. SE'ye gerek yok bence ya. heavy modding gitmek istemeyenler için iyi işte sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

modla yapıyosun da hep böyle bi uyuzluk çıkıyo
en son denediğimde ben yapamamıştım mesela. yağmurdan kaçıp bişeyin altına giriyosun, yağmur kesiliyo, sonra çıkıyosun yağmur yok, 5 sn sonra geri geliyo falan jsdkfj böyle saçmasapan şeyler.

ini tweak olayı çözememişti benim z-fighting'i, hatta en kötüsü de yüksekten (high hrothgar mesela) aşağılara bakarken ufak göllerin göletlerin filan karayla buluşan kesimlerinde oluşan saçmalıklardı. yani böyle almışım elime lute'umu tıngır tıngıe takılıyorum, ama kamerayı biraz oynatıyosun aşağıda harita saçmalıyor falan hoş değil
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

http://perfectlymodded.weebly.com/

şunu indir. skyrim'e tek tek mod kurma ile uğraşılmaz ya. ben 3-4 sene önce bile modlarken otizm'e bağlıyordum, oha bu da iyimiş yükliyim diye. şimdi milyon tane mod çıktı.

1000 mod diyor. ne bulmuşsa doldurmuş. güzel olmuyor böyle modlar.

oyunun grafiklerinin gelişmesini (yüksek texture'ler, daha fazla ağaç felan) istiyorum da, aşırı fake, janjanlı ambalaj kağıdı gibi bir hale dönmesini de istemiyorum.

WoW mod paketi ilgimi çekti ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
“Bethesda Game Studios
is seeking a qualified Build/Tools Engineer for our team.
The successful candidate will have knowledge of and experience in the design, implementation and continuing support of cross platform build systems, continuous integration build systems, automated testing, automated performance measurement and trending, profiling tools, patching systems, asset dependency and packaging systems, multiple branched environments, and source control integration.
The ideal candidate will have the opportunity to work on game code/systems to support our initiatives to create a AAA development environment.”

Yeni ES için diyorlar.
:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...