Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

@Dod

Ya 100 sayfadır bracklet diyorsunda nedir bu bracklet. Win Lose eşit 400e yakın win var. K/D en az 2'dir. Görünmesede baya iyi kurye ward ortalamamda var. Creep/Deny'da gayet iyidir. Level'de 27. Pardon ama daha ne yapmak gerekiyor?

Arkadaş buldukça giriyoruz zaten bişey değişmiyor ki. Biz laneye gidiyoruz eziyoruz ordan alta yardıma gidiyoruz e adamın biri 0-10 biri 0-9 ezilio takımdan yeniliosun. Sonuçta 5vs5 oyun.

Ha bazı oyunlarda eziyoruz. Zaten ya eziyoruz ya eziliyoruz dengesizlik burda zaten. İkiside zaman kaybından başka bişey değil ki.

Arkadaşta hep bulamıosun giriosun oyunda oluolar falan herkesin girdiği zamanlar tutmuyor. Bu sorunlar Hon'da da vardı zamanla çözdüler. Zamanla kısmı önemli çünkü çok sürmedi böyle sorunlar zamanla anlıodum zaten oynadığın oyunun kalitelerinin artmasından. Dota 2'de pek bir fark göremedim işte zamanla.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bir oyunda aşırı ezilip bir oyunda aşırı ezmek mm dengesizliği değil ama. Hero varyasyonları, karşılıklı laneler falan da etkili o durumda. Turnuva maçlarında bile görüyoruz mesela, kimi oyun çok ortada geçerken, çoğu oyun bir takımın 2. kuleyi geçememesiyle bitiyor. Sonuçta hepsi profesyonel oyuncu onların, oyuncu bazında çok kalite farkı olmasa da oyun gidişatı etkileyebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Etkiliyorda adamlar sen diyorsun pro nadiren maç sonucu picklerden belli olsada karşılıklı adam gibi pickliyorlar. Çekişmeli oyundan keyif alan adam karşıya göre hero alıyor. Mal adamlar 5 tane carry alıolar. Yada karşı takımda K/D/A dengeliyken öbür takımda 1-2 adam öküz gibi feedlemiş. Ee kalan 3 adam yırtınsada napabilir ki.

En basidinden Wepla'da mesela üyelik numarasına göre oyunlar vardı. Başta işe yarıyordu bende 30k 1k 65k 3 tane hesap vardı. 5k'lık oyuna girdim mi gayet keyifli çekişmeli maç oluyordu. Arkadaşla 60klık oyuna giriyordum çok net 2 oyun arasındaki farkı görebiliyordun.

Yani yenilmek var ezilmek var. Yenmek var ezmek var aradaki fark baya çok kusura bakma. Her maç ezip eziliyorsan gayette mm ile alakalıdır o.

İki takımada noobları veriyorsa. Yada 2 takımada pro adamlar veriyorsa oyun daha kalitelidir. Ben noobken bile noob gamelere girerdim. Nooblar için de geçerli kendi seviyesinde adamlarla oynayınca oyundan bişey anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela karşı takıma 3 pro 2 noob öbür takımada 3 pro 2 noob ayarlıo mm diye. yada 4 pro 1 noob. İşte o noobda o oyundan bişeyler kapıomuş ama 8 tane adama zehir oluo maç. Artık turnuva maçları hatta her oynana maçı girip izleyebilirler. Yada her heronun botlarını ekliyorlar. Nooblar izleyerek yada botlarla yada birbirleriyle oynayarak öğrensinler oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Lütfen şu MM muhabbeti azalarak bitsin.

Ben dota 2 yi online sayısı 400 iken oynamaya baslayanlardanım , bala g.te key dusurmustum ozaman . o sıralarda , konsoldan mm 'ini gorebiliyordun. kac ay oncesınden bahsediyorum. gayet saglıklı calısıyordu. su anda 262 win 211 lose var , cok ii olmasada en azından sizin anlattıgınız sacmalıklarla hiç karsılasmıyorum bu mmr ile
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela karşı takıma 3 pro 2 noob öbür takımada 3 pro 2 noob ayarlıo mm diye. yada 4 pro 1 noob. İşte o noobda o oyundan bişeyler kapıomuş ama 8 tane adama zehir oluo maç. Artık turnuva maçları hatta her oynana maçı girip izleyebilirler. Yada her heronun botlarını ekliyorlar. Nooblar izleyerek yada botlarla yada birbirleriyle oynayarak öğrensinler oyunu.

Öncelikle böyle bişey yok,defalarca yalanlandı bu.
Arkasından devam ediyorum sistem geliştiriliyor zaten, ayrıca o ağlayanlar hep ağlayacak çünkü mmr görünmediği sürece insanlar inanmayacak. Yetmiyor mmr görünücek millet sen bu ratingi nasıl kastın yalan bilmemne diye ağlayacak kısaca bitmeyecek yani bu hikaye.

Yine devam edelim %50 win olması demek yüksek ratingde olduğun anlamına gelmiyor malesef, çünkü en basit açıklamasıyla ki lvllar daha farklı ama 3-2-1 diye sınıflandırırsak, 3'lük takım yenersen 2 iken 3 puan veriyor, 2'lik yenersen 2 ,1'lik yenersen 1, sonra 3'lüğe yenilirsen 1 düşüyor... anladın temayı.

Bak burda ben 20 sayfadır,toplarsan 3 aydır söylüyorum sizin oynadığınız aralık kötü diye dinletemiyorum 1 kişi daha geldi aynı şeyi söylüyor. Benim complete retard görme sayım sizden çok daha az, bu sizden kötü oynadığımdan ve retardları ayırt edemediğimden değil emin olabilirsin.

Ben şuanki ratingimde 5-6 oyun seri kazanırsam süperstarlar denkgeliyor mesela oyuna sonra zaten seri kaybediyorum genelde yine düşüyorum kendi aralığıma.
Dota1 de weplada oynarken bütün gün oyun kaybetmediğim olurdu iyi kadro kurduğumuzda, burda arka arkaya 5-6 oyun kazanamıyorsun çok zor, mmr seni baltaladığından değil daha üst seviyede oyunlara girmeye başladığından oluyor bu.
Ben burada uzun bi post attım bununla ilgili developer açıklamış nasıl oyuncu topladığını sistemin, mesela şunu da söylüyor sistemin ölü saatlerinde oynarsanız daha dengesiz oyunlar oynarsınız diye, o arama çubuğu uzadıkça daha geniş aralıktan topluyor oyuncuları, 10 oyuncuyu tamamladığında bu 10 oyuncuyu dengeleyebileceği şekilde 5v5 ayırıp başlatıyor oyunu.

Yetmedi oyundaki en büyük problem futbola dönmüş olması muhabbetin,herkes çok iyi bildiğini zannediyor, ama gerçek öyle değil. Oyunu her oynayan kendi bildiğini doğru zannedip herkesin ona göre oynamasını istiyor. Alabileceği kombatta geri çıkıyor, orda kaçmayıp ölen adama küfrediyor dönüyor alamayacağı kombatta saldırıp ölüyor yanındaki neden kaçtı diye kızıyor 5 dakka sonra. Misal sorsan sparka dota biliyor yazıyor çiziyor burda ama adamı stalkladım dota2 paticik grubundan bulup replayini izledim , neyse yorum yapmayayım ... =))

Evet MM vasat, yoğun saatlerde biraz daha iyi çalışıyor, serverda insan azaldığında biraz daha kötü.
Low priority ise kesinlikle oynamamak lazım, çekilecek çile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sondan bir önceki paragrafta rusları anlatmışsın resmen. Kusura bakma ama 7 yıldır oynuyorum o söylediklerin herkes için geçerli değil. Bir dönem Weplada banlistinde yardımıyla baya kaliteli oyunlar dönüyor, yada Hon'da en son oynadığım oyunlarda. Herkes mantıklı hamlelerde bulunuyordu ortaya güzel bir takım oyunu çıkıyordu. Takım oyunu mantığıyla oynayan bir adam noobsa bile çok çabuk oyunu çözer. Sadece aptal rus ve oyunun takım oyunu olduğunu idrak edemeyen sırf carry alan egoist herifler hep aynı kafa devam ediyor.

Neyse bence yavaş ilerliyor oyun gelişme anlamında. Başka oynadığım oyunda yok yapacak bişey yok sinirlenip sinirlenip gelip burada içimizi dökecez adamlar düzeltene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi pati'de ortalama üstü oyuncu görmedim ki herkes süper olduğunu mu iddia ediyor nedir?

Ben az önce yurnero ile ezildim resmen, alakasız şans eseri 2 kez öldüm, sonra ardı ardına gang'lediler 0-7 falan oldum. REPORT YURNERO diye bağırdılar yani.

Ben normalde ortalama ve üzeri oynarım, arada oluyor, denk geliyor rezalet oynuyoruz. Karşıya güçlü kombinasyon geliyor kötü oynuyoruz vs...

Tek çizgide gitmiyor ki oyun...
Sosyal ağlarda paylaş

ben eskisini çok iyi oynardım. burada ego kokmasın cidden.

ama dün bunun daveti geldi bir kere girdim oyuna.
karmakarışık geldi oyun ne lan bu dedim.
birazda yaştanmıdır nedir artık oyunları sıfırdan öğrenmek, yeniden kasmak falan bana zor geliyor.

o yüzden sabaha kadar arkadaşla heroes oynuyoruz.
demin çok pis üzdük computeri son savaşta keyifliyim :D
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Abi pati'de ortalama üstü oyuncu görmedim ki herkes süper olduğunu mu iddia ediyor nedir?

Ben az önce yurnero ile ezildim resmen, alakasız şans eseri 2 kez öldüm, sonra ardı ardına gang'lediler 0-7 falan oldum. REPORT YURNERO diye bağırdılar yani.

Ben normalde ortalama ve üzeri oynarım, arada oluyor, denk geliyor rezalet oynuyoruz. Karşıya güçlü kombinasyon geliyor kötü oynuyoruz vs...

iki el feci ezdik, ben çıkar çıkmaz ezilmişsin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

LathspeLL said:

iki el feci ezdik, ben çıkar çıkmaz ezilmişsin işte.

İşte sayende alt bracet'a düşmüşüz, sen çıkınca denk olanları verdi işte........
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...