Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barbarian, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

crit ve crit dmg ı alabildiğin tum itemlerden almaya calıs. onun dusunda all ressist dısında genelde ek ress geliyor onları fizikal yada fire secmeye calıs vita vermiyorsa item % life aramaya gayret et. Bota movement speed alırsan işine yarar.

silaharda ls/loh crit dmg soket tarzı bak ha main stat veriyorlarsa cok şukela olur.

aklıma gelen bunlar aluriel daha acık yazar ustat o :)
Sosyal ağlarda paylaş

böyle yeni başlayanlara yönelik bişeyler yazmıştım ben ama arka sayfalardan bulması zor baya ya şimdi baktım da.

battletag aluriell#2466 bi ekle beni oyun içinden sen.

barbarian için açık ara en rahat build şu sıralar ww/tornado.
ben şunu kullanıyorum mesela son passive hariç
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#ahkRUP!ZYe!YZcYZb

anlatması zor değil aslında ama izleyerek en rahatı. şu videoya bakarsın bi ara. çok uzun değil zaten.
http://www.youtube.com/watch?v=QJQOsY_5_D4

oynaması çok zevkli değil bence ama d2 hammerdin tarzı kolay farm için ideal bi build.

inc wot
gear tavsiyesinden önce infernoda act3 için neler gerekiyor onu bi özet geçeyim sonra her parçada nelere dikkat etmen gerektiğini yazarım.

hedeflemen gereken statlar

crit chance: %40 civarı crit chance lazım. %5 base crit var zaten, %10 weapon masterdan gelecek main hand silahı axe/mace olacağı için, %5 passive skill ruthless'dan, %3 de battlerage ile gelecek. bu durumda en az %17 crit chance gelmesi gerekiyor itemlardan.

crit dmg bu da baya önemli dps açısından başlangıç hedefi %300 olsun. %50 base crit dmg zaten, %50 de ruthless passiveden geliyor. itemlardan en az %200 lazım yani bu durumda.

Resistance fire ve physical resist en önemliler. diğerleri o kadar önemli değil işin aslı. fire ve physical resist 800-850 civarı olmalı rahat act3 farmlamak için. diğer resistler 600-650 civarı yeterli olacaktır oyun stiline de bağlı olarak. physical resiste alternatif olarak bazı itemlarda bulunan % melee damage reduction ve % reduced damage from elites gayet işe yarıyor. mesela yukarıda dediğim 850 physical resist yerine %4 + %4 melee dmg reduction veren iki item ve 650 physical resist ile sorun yaşamıyorum ben hiç

HP 35k hp yeterli olacaktır act3 için.

armor armor bu oyunda sadece physical dmg değil gelen bütüm damage türlerine karşı işe yaradığı için bi nevi all resist ile aynı işe yarıyor. o yüzden ne kadar çok olursa o kadar iyi. warcry + enchantress buff ile 6-6.5k civarı yeterli olur act3 için.

dps başlangıç için bi 35-40k dps hedef koy ki eliteleri kesmek çok uzun sürmesin.

life on hit en az 700-800 civarı life on hit lazım rahat act3 için. ne kadar çok olursa o kadar iyi.

her itemda all resist, str vita olacak diye bi kural yok. birinde vita olmaz str çok olur diğerinden kapatırsın ordaki eksiği.

gear tavsiyesi

helm socket, yüksek str, crit chance kesin olmalı. vita ve/veya all resist yada fire/physical resist olursa iyi olur.
shoulder yüksek str, all resist kesin olmalı. bu ikisinin yanına vita ve/veya %life, fire/physical resist ihtiyaca göre.
bracer yüksek str, %4+ crit chance kesinlikle olmalı, bunların yanında all resist yada fire/physical resist yada % melee dmg reduction da olabilir. yanına bide vita olursa çok iyi.
gloves yüksek str, crit chance ve crit dmg kesinlikle olmalı. bunların yanına sırasıyla attack speed, all resist yada vita gelirse iyi olur
boots yüksek str, move speed ve all resist kesinlikle olmalı. bu ikisi dışında vita da olursa iyi olur.
belt yüksek str ve all resist yada fire/physical resist, alternatif olarak da % melee dmg reduction. bonus olarak %life veya vita olabilir .
pants yüksek vita, yüksek str. yanında bonus olarak all resist.
chest armor yüksek vita, yüksek str. sonra hp eksikse %life , resit eksikse all resist/fire resist/physical resist yada alternatif olarak % dmg reduction from elites, % melee dmg reduction
ring yüksek str. yanında crit chance, crit dmg, attack speed üçlüsünden ikisi mutlaka. bunların yanına bonus olarak all resist, vita, life on hit olabilir
amulet yüksek str, crit chance, crit dmg. yanına bonus olarak sırasıyla attack speed, hp eksikse vita veya %life, resist eksikse all resist, % melee dmg reduction, life on hit,
main hand weapon axe/mace, crit dmg ve socket kesinlikle. ikinci olarak sırasıyla str ve vita. life steal ve life on hit bonus.
off hand life on hit en önemli stat. bonus olarak sırayla socket, crit dmg, str, vita, life steal

eğer ww/tornado build ile oynamaya karar verirsen off hand silahın dpsi önemli değil sadece verdiği statlar önemli.

Sosyal ağlarda paylaş

eline bi tane shield al % 30 blok vereninden seni bir süre idare eder ve cabuk ölmezsin .Bende Dw kullanıyorum ama sıkışınca shieldi alıyorum elime bazı packler hala zorluyo gear yüzünden ,özellik aynı anda plague molten arcane geldimi bir kaç kez kesin yatıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Borlach said:

abi iyi hoş diyorsun da senin verdiğin değerler aşağı yukarı bende var (dmg hariç) ama acayip zorlanıyorum. Char karpuz, iki vuruşta ayırıyorlar. Acaba ben mi noob'um yoksa gear yetersiz mi?

ezik barbar

dps düşük biraz onun dışında gayet iyi. yani o 2 vuruşta ölme olayını pek inandırıcı bulmuyorum pek. çünkü ben de benzer defansif statlarla oynuyorum ve bahsettiğin karpuz durumu vs yok hiç.

senin defansif statların 950 civarı fire resist, physical da yine aynen 850 falan, 37.5k hp, buffsız 4k armor ve 1.5k loh. benim statlarım ise 890 fire resist, 650 physical resist,%7.84 melee dmg reduction (physical resist eksiği için bunu kullanıyorum ben), 35k hp, 5k armor ve 937 loh. sıfır loh/ls ile ve sadece %3 life steal veren passive skille bile yapabiliyorum act 3, tabi dikkat etmek gerekiyor özellikle bazı ranged elite packlerde falan.

gördüğün gibi bi fark yok defansif yönden. benim dpsim 937 loh veren silah ile 95k, bloodthirst alıp farklı silah kullanırsam 109k. dpsi biraz daha arttır bence, yine de faydası olmazsa artık sorun oynama tarzı ile alakalı heralde ne diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi arcane sentrylerden kaçmak çok kolay ki. çekiliverin bi zahmet önünden çok yavaş hareket ediyorlar zaten. aynı şekilde molten+ plague üzerinde de durmak zorunda değilsiniz yeteri kadar hızlı öldüremiyorsanız elite packi.

hayır öyle op bi build ki ww kullanmaya bile gerek kalmadan sadece sprint açıp etrafta koşuşturarak bile temizlenebiliyor her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Ya tabiki bir ekstra olarak islevi var ama bir ihtiyac degil barbarlar icin.

Frenzy ile yeterli as oluyor

Yani arkadaş dayanamıyorum falan filan diyoda hani bende dedim as olursa fazladan hem dps hem loh daha hızlı alır dayanabilir gibilerinde söyledim. Tam bilmiyorum tabiki sadece eksik gördüm söyleyim dedim ama yokmuş demekki !
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Borlach said:

abi iyi hoş diyorsun da senin verdiğin değerler aşağı yukarı bende var (dmg hariç) ama acayip zorlanıyorum. Char karpuz, iki vuruşta ayırıyorlar. Acaba ben mi noob'um yoksa gear yetersiz mi?

ezik barbar

dps düşük biraz onun dışında gayet iyi. yani o 2 vuruşta ölme olayını pek inandırıcı bulmuyorum pek. çünkü ben de benzer defansif statlarla oynuyorum ve bahsettiğin karpuz durumu vs yok hiç.

senin defansif statların 950 civarı fire resist, physical da yine aynen 850 falan, 37.5k hp, buffsız 4k armor ve 1.5k loh. benim statlarım ise 890 fire resist, 650 physical resist,%7.84 melee dmg reduction (physical resist eksiği için bunu kullanıyorum ben), 35k hp, 5k armor ve 937 loh. sıfır loh/ls ile ve sadece %3 life steal veren passive skille bile yapabiliyorum act 3, tabi dikkat etmek gerekiyor özellikle bazı ranged elite packlerde falan.

gördüğün gibi bi fark yok defansif yönden. benim dpsim 937 loh veren silah ile 95k, bloodthirst alıp farklı silah kullanırsam 109k. dpsi biraz daha arttır bence, yine de faydası olmazsa artık sorun oynama tarzı ile alakalı heralde ne diyim.

Dps eksik eyvallah. Zaten mobların yanına girdiğimde, alanda kalabalıksa sıkıntı olmuyor. 1550 falan loh var, kurtarıyor o. Ama ranged moblar özellikle shamanlar ve o warhammerla heyvanlar ağlatıyorlar ya. Yani life mı lazım armor mu yoksa fr mi çözemedim. Çok sinirim bozulduğu için yazdım zaten buraya :) Neyse noobluk bende herade. Dps arttırayım biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

abi arcane sentrylerden kaçmak çok kolay ki. çekiliverin bi zahmet önünden çok yavaş hareket ediyorlar zaten. aynı şekilde molten+ plague üzerinde de durmak zorunda değilsiniz yeteri kadar hızlı öldüremiyorsanız elite packi.

hayır öyle op bi build ki ww kullanmaya bile gerek kalmadan sadece sprint açıp etrafta koşuşturarak bile temizlenebiliyor her şey.

Abicim adam arcanei altına atıyo uzağa filan atınca kaçabiliyorum sorun olmuyoda altında cıkınca felakte vuruyo bide hep banamı rastlıyo bilmiyorum 7 yada 8 tane add ile geliyo bazı packler dps konusunda haklısın benim çok düşük dps im 25 k filan
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...