Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barbarian, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

stormeagle said:

S-H said:

abi ben şu double tornado işini bi türlü yapamıyorum ya fury bitiyor sürekli.

Çok pratik lazım. + primary skill olarak bash/instigation kullan. Furry bitince sağ sola 2 vur full furry olur. Aruiel koymuştu buildi bi sayfada. O buildi kullan.

Kesinlikle işe yarıyor,Zoltunu ww ile kesemedim ama bash ile ilk denememde kestim .
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

bashin fury generation'u 8 olunca instigation'dan vazgeçip pulverize aldım.

keep levellarda falan mobları kapıda sıkıştırıp 26 yard arkaya aduket atmak çok güzel, tavsiye ederim :)

hımm denemek lazım,3actdayım şuanda elitlerde biraz zorlanıyor olsamda yinede ilerleniyor. senin dediğini deneyeceğim ama
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sırasıyla chest > belt > bracer

peki önceliklerim neler olmalı mesela?(statlarda)

şu anki mevcut skill+gear setupla diablo sololuyorum zaten çok zorlanmadan.

geçen akşam itemler için max statlara falan baktım ama çok kafam karıştı. dps i toparlasam survival sıçıyor survival toparlasam dps sıçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar ,

Asıl buildim olmamasına ragmen , WW oynamak isteyen veya merak edip denemek isteyenlere yardımcı olabilecek item / buildimi paylasmak istedim.

Act 3-4 , 2li 3lü packler aynı anda cok rahat kesiliyor. Daha once burada paylasılan bir cok videoda izlediginiz act 3 videolari gibi bir goruntu elde edebiliyorsunuz.(Aynı sekilde Act4 de) Video isini kurcalayip cozebilirsem onu da koyarim.

Ben agirlikli Act3 farmliyorum , elite ve normal moblar daha fazla oldugu icin. Act4 elite moblar biraz daha teleporter oldugu icin cok tercih etmiyorum (Anca Act3ten sıkılınca Act4e gidiyoruz.) Peslerinden kosturmaya usenmezseniz 2-3 grubu alip tek celse combatta farmlayabilirsiniz Act4te.

Ayrıca su anki itemlarda magic find yerine daha farklı statlara arzu edenler gidebilir.Cok fazla item dusuruyorsunuz.(Su an PL = 7 su an ve toplam MF NV ile 200 civarında.)

Not : Son iki patchten once de cok zorlanmıyordum , yeni patchlerle cok daha hızlı ve kolay bir hale geldi.Yeni axe ile fantazi olsun diye WW- volcanic eruption kullaniyorum ,bundan once movement speed vardi. Ara ara sıkıldıkca degisiyorum iki setup arasında.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hatebreeder-2109/hero/1794694

Ayrıca 2-3 kisilik gruplarda kesmek biraz zaman alsa da rahatca farmlayabiliyorsunuz.

Neyse umarım yardımcı olmustur. Zaten yeteri kadar aciklama yapilmis bu konu ile ilgili.

kolay gelsin.

B-Id = Hatebreeder#2109
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah sabah garip blizzard dürtmeleri ile uyanıyorum.

This Diablo III account has been locked due to an auction related issue. Until this issue is resolved, the account will be unavailable for play and access to the Diablo III auction house restricted. Plase contact us bla bla

Ne olduğu belli bile değil hesabımı şüpheliye geçirmişler. Ticket attım artık ne zaman cevap verirler belli değil. 3-5 gün önce RMAH'da 3 item satmıştım. 4 gündür procressing kısmında kalmıştı. Bugun suspect duruma düştüm. Hadi hayırlısı
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

@Ascahisien

Bu arada o gear ile act 3 rahat farmlıyabiliyorsan helal olsun B)
Ben bu gear ile act 4 de zorlanıyorum :) http://eu.battle.net/d3/en/profile/rikimaru-2789/hero/14165258[/quote

Merhaba ,

Bunun nedeni Attack speedinizin dusuk kalmasi sanırım.

Fury regenerate de zorlanıyormusunuz?

Loh yeterli mi?

. Damage ve Crit chanceler cok iyi , resistlerde yeterli gozukuyor. Zorlanmamanız gerekli fakat sanırım problem dedigim gibi attack speedde. Verisel olarak 1.50 ila 1.60 arasinda olması gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

overpower loh proc olayı bittiğinden beri pek bi olayı kalmadı. çok daha iyi skiller ile değiştirilebilir.

ww rune hurricane max speed dolaşmanı sağladığı için çok daha kullanışlı volcanic eruptiona göre.

wotb için de slaughter > thrive on chaos

bi de attack speedle pek bi alakası yok sorunun. he bu demek değildir ki as işe yaramıyor. as baya önemli ww spec için. ama sırf %12 as fazla diye 4 katın dps yapan adamdan rahat temizlemen pek mümkün değil.

0 as ile oynuyorum, mf gear ile act3 act4 çok rahat yapılıyor.

son 2 patchten önce de zorlanmıyordum kısmına gelirsek, 1.03 öncesinden bahsediyorsan inanmak zor ona biraz
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Yok act 3'ü 17235 unbuffed dps ile yapabiliyorsan herkeze örnek olman gerek bence. Burda çok fazla ww build oynayamayan var. Ben 62409 unbuffed dps ile rahata eriştim :)

17k dps ile act3 yapılır. 1.04 öncesi de yapılıyordu. hatta 1.03 öncesi bile yapılıyordu ama o işin adı farm değildi tabiki o zamanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar selam ,

Movement speed ile zaten WW rune yapilmasi gerekli. Ama zaten yazımda belirttigim gibi ben biraz daraldigim icin fire dmgli axe kullaniyorum. Normalde tabi ki movement speed onemli. Ustumdeki Legendary axe bazen ignore pain gibi calisiyor o guzel yanı var. Sıkılanlar icin degisik item kombinasyonları mumkun tabi ki.

DPS cok onemli degil cunku zaten ihtiyac olmuyor. Aslında döngü su sekilde..

Attack speed daha hızlı life cekmenizi sagliyor.

Daha fazla hit = daha fazla fury
Daha fazla hit = daha fazla life
daha fazla hit = daha fazla crit cikarmak demek. Daha fazla crit de surekli berserkte kalmanizi sagliyor.

Bu da CCden muaf olmak demek. Bu durumda slaughter benim bir isime yaramiyor.

Overpower ise zaten 3 sn de bir basabiliyoruz surekli crit cikarttigimiz icin bu da size 2-3 elite grubun icerisinde nefes almanızı sagliyor. Buna alternatif baska skiller dusunulebilir tabi ki. Fakat cok da problem degil cunku zaten en az ise yarayan skill o su durumda.Su anda bu sekilde hicbir problemim olmuyor. Inanması cok zor olmaması gerek ;)

Bu durumda benim sizlerle paylasmis oldugum gear / skill buildi milyonlarca gold harcamadan (silahlara ozellikle) elde edebileceginiz bir setup. Bu 2 patchden once de boyleydi , su anda 3 kisilik grupta herkes yerde yatarken 3 elite grubu kesebiliyor olmanın da fazla hayal olmadigini belirtmek isterim. Muhtemelen sizin setuplarda bu sekildedir belki ama daha tuzlu gibi gozukuyor..
Sosyal ağlarda paylaş

movement speedten kastım ww/hurricane rune benim. botta yada başka gearda ms kullanmıyorum yoksa yanlış anlaşılma olmasın.

ayrıca elite packler dışında wotb açık olmasının bi anlamı yok bence. büyük ihtimalle slaughter denememişsin yada belki yeterli crit chance/ crit dmg olmadığı için güzel görünmemiş sana. şöyle düşün ortada elite olmadıktan sonra ccden muaf olsan yada wotb sürekli açık olsa ne değişir?

attack speed daha hızlı life çekmeni sağlar çünkü tornadolar daha hızlı vuruyor. ama öyle dediğin kadar ölümcül bi stat değil. ortalama bi dps varsa zaten eksikliğini hissetmezsin bile.

overpower eskiden iyiydi ama dediğim gibi crushing advance değiştikten sonra bi anlamı kalmadı.

bu arada paylaşmış olduğun skill zaten aylardır bilinen kullanılan bi build. yeni bi durumu yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi ki Hurricane'den bahsediyoruz geardan gelen ms degil.

Aylardir bilinen bir build oldugu dogru ben yeni bir sey oldugundan bahsetmedim.Fakat nedense AS'i bol , DPS'i dusuk bir build yabancı gelmis durumda.Nerdeyse tum actleri wotb ile dolasiyorum , 3-4 defa cooldown suresince zaten dolasilabiliniyor.Yani zaten normal moblarla ugrasmiyorsun ki bir elitten diger elit groupa sansin varsa 2-3 u bir arada farmliyorsun. Ozellikle act3 teki dar koridorlar 3 katı tavaf etmene yeterli oluyor. Bridge i soylemiyorum bile orasi tam alanı zaten. WOTB eger yoksa olmadan da 2-3 elite group sıkıntı yaratır. Bu yuzden slaughter ile neyi neden ugrasayim? Maksat zaten hizlica farmlamaksa bunu cok da guzel yerine getiren bir sisteme haiz bir build var.

Yeterli crit chance ve dmgli itemları zaten kullandım.Var vaultta fakat gerek yok. Onlarin yerine MF li itemlar entegre ettik.
Bilgi olarak soyliyeyim bu geardan onceki gear aynı format daha az mf ile olandı.Patchten sonra feragat edilinebilecek formata geldi sadece.Gene WW build.

Tabi en oncesi (oyunun baslari) herkes de oldugu gibi ise crit chance ve dmg li , bol resistli klasik frenzy buildi vardi.
Bu bakımdan bahsetmeye calistigin item kombinasyonlari vaultta durmakta. Hatta olasi pvp gearde kullanilicak (impared effect durationlı ,critli vs) itemlarda vaultta beklemekte.

Benim burada bahsetmek istedigim milyonlarca gold harcanmadan aylarca bilinen buildi uygulamak. Stormeagle'in soyledigine gore bircok insan uygulayamiyor bu buildi. Bunun temel nedenlerinden biri bence insanlarin birkac M lik item alma zorunlulugu hissetmeleri.Fakat oyle birsey yok, alanlarda hata yapti denemez ama bence gereksiz. Nasılsa PvP geldigi zaman bu orada kullanilabilecek bir setupa gidilmesi gerekicek insanların. Tabi orada da WW gayet mantıksız gozukmekte su an icin.

Ortalam DPS i bu tip bir buildde anca convert life % oldugu zaman hissedersin. Bu durumda evet senin DPS e ihtiyacin var. Fakat benim zaten DPS ile problemim olmadigi icin convert life da gerekmiyor. Yani bu durumda senin verdigin setup ile benim verdigim setup arasinda pek bir fark yok. Ama seninki icin daha fazla para gerekmekte sadece. Bu yuzden eger cok fazla AH - al sat , gold farm , item satma gibi islere zaman ayıramayan ve bu buildi kullanmak isteyenlere cevap niteliginde oldugunu dusunuyorum. Yanlıs anlasılma olmasın tabi ki herkes istedigi sekilde farmlamaya ve birseyler satın almaya hür. Sonucta item ve skill setup kisinin kendi zevkine gore degisir. Keza bazıları anlasılabilir derecede hic haz etmemektede WW buiildden.
Sosyal ağlarda paylaş

milyonlarca gold harcamadan act3 yapılıyordu zaten patch öncesinde de. ww build olmadan da yapılıyordu hatta. aç bak önceki sayfalarda konuşuldu bi dolu. ister ww, ister frenzy, ister weapon throw.

hurricane rune daha iyi ww için senin kullandığın volcanic eruptiondan.

ayrıca wotb açık bütün act dolaşmaya gerek yok işte çünkü slaughter çok daha iyi thrive on chaostan.

insanların ww build becerememesinin en büyük sebebi 3 mob için ww kullanmaları, sonra fury bitiyor vs.

ortalama dpsi convert life olduğunda hissedersin falan demişsin ondan hiç bişey anlamadım açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ben hangi setup verdim de daha fazla gold gerekiyor onu da anlamadım hala.

bi de mf gear ben de kullanıyorum solo takılırken, 220 mf + 5 stack şeklinde. coop playde dps gimpleyip yanımdaki adama yük olmayı sevmiyorum. normalde 74k olan dps 43.5k oluyor mf gear ile. resistler de 700 civarı falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...