Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barbarian, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

Sorieno said:

600-700 resist falan. Rakamların saçmalığına bakar mısın ya. Act II'yle birlikte bir anda soğudum class'tan, köpek gibi eğlenirken. Böyle bir şey olamaz resmen duvara kafa atar ve bunu yapmaya devam eder gibi oluyorsun.

600-700 resist yapacaksın, hp 40k, dps 10k falan olacak resmen 3 günde pack keseceksin. Ki o da layıkıyla yapılamıyormuş anladığım kadarıyla. Saçmalık ya şunun adı direkt. Bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Gidip başka bir şey kasarım düzenlenene kadar, en mantıklısı o yani.

monk kasmada :p
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

kac yaptın resistleri ?

500 resist 50k hp 8-9k armor yetemiyor champ packlere. bazılarını yiyebiliyorum nukele falan ama extra health cıkıyor çoğu sanki çok az HP leri varmış gibi. Act1'den adam akıllı çıkan gear görmedim resmen. 150% magic findla oluyor 5stack buffla ona rağmen yok yani. saçma sapan statlar falan. physical'ı ve diğerlerini kasıp 700civarı yapınca HP bu sefer sürünüyor 35klara düşüyor. set item çıktı çöp direk. 1 tane primary stat yok üzerinde magic find resist var.

Packlerde ignore pain şart bana göre 12 saniye süreye çıkaran rune seç. Zaten 1 tane kesersen geriye doğru 18 saniye daha kitele tekrar kullan. Bütün dmg reductionlar ve %65 daha az dmg almanı sağlayan bu ability çok hayat kurtarır bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu resistleri nasıl 500-600 yapıyorsunuz, neyden gimpliyorsunuz, ne kadar akıtıyorsunuz itemlara, onu çok merak ediyorum.

Hayır bir de işin tuhaf tarafı, eskiden normal gear yapardık, bir de resist gear yapardık. Diablo kovalayacakken giyerdik lightning+fire resisti, takılırdık. Şimdi BÜTÜN resistler de gerekli, e all resistance'lar itemların da resist bonusları 40-50 falan ancak oluyor, ya öküz gibi pahalı oluyor ya da diğer statlar gimped. Anlamadım ya bu işten. Resist kasmak nedir abi.
Sosyal ağlarda paylaş

str gimped oluyor direk veya vitality. vitality resist gear kasıyorsun. 700 all resist 7.5k dps 8k civarı armor a çıktım ama hp 36-40k mesela.

shield plagued desecrator lightning geldi mesela. moblar ranged zaten. sewer'dayım adria'ı kurtarmaya questi yapıyorum hani 2-3 champ pack oluyor sewer en azından sağa sola kaçmazlar çok diye. Abi mobun dibine giriyorsun tam vuracaksın ya shield açıyor, ya plagued ve desec atıyor altına. tabi bu arada devamlı lightning. charge ve revenge heal'i yalan oluyor direk tabi. hadi moblar melee rangeinde kaldı üstlerinde shield var. shield gidiyor bu sefer direk topuk ve revengein range çok düşük. tam vuracaksın hop uzamış.

hayır desecration, plagued içinde dursam benim eşekliğim eyvallah. Ama yok durmuyorum. en fazla 1 tick duruyorum falan o da çok etrafıma dolduruyorlar kaçamıyorsun bazen. hani o ticki yemesem bile birşey farketmeyecek. Dün dövdüm gene 3 pack zar zor. berserk earthquake nuke falan. etrafta şanşa Hp well vardı falan o sayede gene.

Itemlar çok pahalı. yani çok çok az iyi item desen 500-600k falan. 1k dmg civarı silah statsız 1milyon falan. act1'den cidden gear çıkmadı adam akıllı fiyata satacak. Diyorum işte set parçası çıktı oh dedim sevindim falan. all resist ve magic find var üstünde. 1 tane bile primary stat yok, 1 tane socket yok.

block falan önemli tabi. benim block 15% max 2k dmg. tabi millet block ringi alıyor parası varsa 11% block geliyor üzerinde vitality armor falan var ayrıca. 30% civarı block olsa herhalde farkedecek ama hangi birine kasacaksın.

Ranged barbar denedim. aslında fena vurmuyor ama fury lazım. Sewerda falan çok yalan oluyor o iş çünkü kite edeyim derken bi ton dmg yiyorsun. dışarda yapsan bu sefer wasplar falan çok geniş alan zaten agrosu ayrı, saçma sapan uzaklaşmaları ayrı.

Ayrıca ignore pain 7sn'e çıkıyor rune ile durationı. Hangi 12sn. 12sn olsa dalarım berserk, earthquake battlecry çarşaf gibi serersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Melee class'lara bir düzenleme yapmaları şart. En başında şu revenge'in proclama şansını arttırıp range'ini de biraz genişletmeleri gerekiyor. Bütün oyunu revenge'e bağlı oynuyorsun ve shielded, hadi shielded bir nebze de invul minions gelince direkt alt f4 yapıp mayın tarlası oynuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Abi şu resistleri nasıl 500-600 yapıyorsunuz, neyden gimpliyorsunuz, ne kadar akıtıyorsunuz itemlara, onu çok merak ediyorum.

Hayır bir de işin tuhaf tarafı, eskiden normal gear yapardık, bir de resist gear yapardık. Diablo kovalayacakken giyerdik lightning+fire resisti, takılırdık. Şimdi BÜTÜN resistler de gerekli, e all resistance'lar itemların da resist bonusları 40-50 falan ancak oluyor, ya öküz gibi pahalı oluyor ya da diğer statlar gimped. Anlamadım ya bu işten. Resist kasmak nedir abi.

Hp dodge iyi seviyedeyse War Cry'ın rune si var. bütün resistlerini %50 arttırıyor. Belki onunla yapıyorlardır. Ama diğer türlüde ona özgü item arayacaksın ah'den zaten bazı itemler var +50 all resist ve daha fazlası.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii canım onla takılıyorum zaten. Bu arada Relentless+Nerves Of Steel+Tough As Nails kullanmaya başladım. BİR NEBZE durabiliyorum act 2'de. 4x buff bile aldım hatta. Sanırım en büyük avantajım dps, 780 dps bir one hander var, onla hızlı hızlı indirebiliyorum.

Unbuffed 40% falan bir MF var. Sanırım onu gimpleyip resist gear alacağım, biraz oluru var gibi duruyor o şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Melee class'lara bir düzenleme yapmaları şart. En başında şu revenge'in proclama şansını arttırıp range'ini de biraz genişletmeleri gerekiyor. Bütün oyunu revenge'e bağlı oynuyorsun ve shielded, hadi shielded bir nebze de invul minions gelince direkt alt f4 yapıp mayın tarlası oynuyorum.

Tam tersi.

Revenge'in proc'unun artırılması zaten sadece cookie cuter kullandığımız oyunu iyice sıkıcı hale getirir. Hali hazırda Revenge'siz oynamak imkansız olduğundan tüm lvl60 barblarda var. Hani D2'ye göre D3ün en büyük artısı karakter skillerinin özünlüğü olacaktı.
Şu anda yapılması gereken proc'un nerflenmesi (Çok ciddiyim.) ancak diğer defansif skillere gözle görünür bufflar eklenmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Miraul said:

http://f1205.hizliresim.com/x/u/6ujpq.jpg

sıkıntı buyuk :( ne hp yetio ne dps

200 resist azaltsan hp'i 50k a çeksen biraz rahatlarsın. tabi dmg düşük. benim de sıkıntım şu anda dmg. 5stackledim oasis'de falan demin ama kan geldi resmen.

Cave'in birinde ghostlar çıktı champ pack. frozen, fear, arcane, shield. Ayrıca devamlı invis oluyorlar kayboluyorlar. Kendilerinden teleportlular ve knockbackliler. Yani saç baş yoldum resmen. (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Cave'in birinde ghostlar çıktı champ pack. frozen, fear, arcane, shield. Ayrıca devamlı invis oluyorlar kayboluyorlar. Kendilerinden teleportlular ve knockbackliler. Yani saç baş yoldum resmen.

bugun bunun invul minionlisi geldi dmg veremiyorlar dogru duzgun ama imkansiz yakalayamiyorsun
hah sikistirdim koseye diyip cdleri bastigim anda kayboldu cidden sac bas yolduran bir mob grubu
Sosyal ağlarda paylaş

Beliali kestik 3 kisi infernoda cok da zevkli oldu.Monk wizardla beraber 1 2 tane rare dodgeladık vallahi warstomp sora monk blind wizard aoe ile güzel ilerleniyor bakalım act 3 nasıl olacak ama 700 e yakın resist 7.5 k armor 50k hp kastım.Bütün itemlerde genelde vita psch resist+all resist var ama dps cok cok düsük.Düz tank oynadım öbür türlü hakkaten imkansız gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...