Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

denetim firmasında çalışmak

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

olay kendin olmak ya da olmamakta değil. kendini ne kadar iyi satabildiğinde bitiyor. bilmediğin bişeyi adama ben bilmiyorum dersen direk geçmiş olsun. ama duymuştum ama herhangi bir çalışmam olmadı, imkan olursa yapmayı isterim vs dersen + puan alırsın mesela. ha bi de her görüştüğünüz insan ilan konusunda yeterince yetkin olmayabilir. o yüzden sallayabilirsiniz bazı şeyleri yaptım ettim ilgilendim vs diye.

size şunu söyleyeyim, adamın biri bi şekilde bi kaç kursa gitmiş ama adamın içi boş. şu an yaptığı tek işi bile çoğu zaman yanlış yapıyor. zamanında bu şahsı işe "oo çok iyi adam aldık ya herşeyi biliyor" diye işe almışlar. ya işte böyle iş dünyası malesef...

o yüzden ilanlarda abuk sabuk şeyler görüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
bayadır güncellememişim burayı, olur da birileri daha düşünür bu sektörü diye güncelliyeyim.

ernst and young'a girdim mayıs ayında. 17 eylül'de başlıyorum çalışma hayatıma. haziranda'da mezun olduk işte. iyi oldu mezun olur olmaz uluslararası bir şirkette çalışma imkanı bulmak.

big four'un dördüne de başvurmuştum daha önce de söylediğim gibi, bu firmalardan deloitte hiç dönüş yapmadı, kpmg'nin sınavını geçtim fakat mülakata gitmedim çağırmalarına rağmen, en sona pwc ve e&y kalmıştı. aslında benim hayalim pwc'de çalışmaktı, verdikleri maaş falan da daha yüksekti. fakat e&y'ın fazla mesai politikaları olsun, türkiye'deki müşteri portföyü olsun, sınıf arkadaşım olan iki kişinin oraya girmesi olsun vs. derken e&y'ı seçtim. pwc herhalde kapıdan içeri sokmaz artık, çünkü bir kere zaten süreçten çekiliyorum demiştim, sonra dayanamadım partner görüşmesi ayarladım kendime kendi çabalarımla, adamlar teklif yaptı gene reddettim eheh.

şimdi bir yanda serbest mali müşavirlik hedesi ile uğraşıyorum, 3 kasım'da sınavı varmış mutlaka girmemizi istiyor şirket. hazır eğitimdi, oryantasyon'du işler ağır değilken aradan çıkartmak lazım onu da. her halükarda ağır iş şartları ve uykusuz geceler beni bekliyor.

bu sektörde yardıma ihtiyacı olan, aklına soru takılan birileri varsa yardımcı olmaya çalışırım eylül ayından itibaren portakal'da vitamin bir a1 olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

peki hiç işbankasında falan müfettişlik yapan tanıdığınız var mı? o hayat nasıl sürekli gezip tozup şehirden şehire bankaları denetliormuşsun

tanıdıınız varsa bu işi yapan söleyin lütfen ^^

kuzenim var, istiyorsan telini vereyim soracaklarını sorarsın
Sosyal ağlarda paylaş

Deno gibi hayatina dahil olan seyler hakkinda adam gibi wotlar dosemeye hevesli birisinin ey'a girmesi iyi oldu bi suru sey ogreniriz artik :D tabi vakti kalirsa lol. Prawler denetimci oldugundan beri foruma girmiyor mesela.

İsbankasi mufettisi bi tane pati var. Grafikleriyle unludur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
iyi akşamlar arkadaşlar ben bu hafta içi kpmg de audıt hub traine prgramı için mülakata gitttim mülakat gayet güzel ve sohbet havasında geçti 3 aylık bu staj prgramının sonunda performansada dayalı olarak bir genel yetenek ve genel kültür testi olucağını söylediler ve ben ing sınavının hangi seviyede olursa geçilebiliceğini sorduğumda advance olduğunu söylediler bende inglzcenn önemli olduğunu fakat denetim firmalarında bukdr yüksek derece istenildiğini bilmydm gibilernden birşey söyledm. yanlız sizlere bir sorum olucak daha önceden bu audit prgrami için (stajyerlik değil) ing sınavına giren arkadaşlar varsa zorluğunu ve sevyesi hakkında beni bilgilendirirse çok sevinirim ..çok istiyorum inşallah olur staj la başlayıp sonunda burda çalışabilirm sizlerden cevap bekliyrm saygılarrr:)
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir soru soruyorsan muhtemelen bayağı çalışman gerekiyor ingilizce sınavı için.

Bence ingilizce sınava sokulma derdini kökten halletmek için gidin KPDS + TOEFL/IELTS derecesi alın kafanız rahat etsin. (Bazı yerler KPDS de kabul ettiğinden dil tazminatı alırken falan işe yarar TOEFL düşükse.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...