Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

denetim firmasında çalışmak

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar,
Yarın KPMG'nin Audit Hub Trainee için mülakata gireceğim.
Nedir ne değildir hiçbir fikrim yok.
Bu daha çok staj programı gibi mi? Yani maaşı yok mu?
Ve çalışma şartları audit asistanlığına göre daha mı hafif.
Mülakatta neler sorarlar.
Ben mezun olalı 6 ay oldu ve malesef iş bulamadım, sürekli banka sınavlarına giriyorum, ve açıkçası zirat'ten ve akbank'tan umutluyum haber bekliyorum.
Ama kariyer açısın KPMG'nin ne kadar iyi olduğunu ve çalışma şartlarıın da bir o kadar ağır olduğunu biliyorum =(
Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

ya düzenli olarak adam alınır audit'e, baya bir turnover var çünkü. girer miyim girmez miyim sıkıntısı yapmayın o yüzden, istekli görün, accounting vs. öğrenmek istiyorum vs. gibi kariyer planlarını anlat yeter. bir de audit'te hiyerarşinin dibine vurulur, associate-senior arasında bile mesafe falan olur ki arada baksan max. 2-3 yaş var. kpmg'ye gelirsek, deloitte'tan daha az çalışırsın kesinlikle ama yine de advisory'e falan kıyasla çalışma şartları yine ağır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
herkese iyi günler ben yeni mezun olarak denetim firmasında başlamak istiyorum fakat hangi pozisyonda başlamak daha iyi olur açıkcası kpgm de training intern pozisyonu açık buraya başvurarak yeni mezun olarak başlamam iyi olur mu yoksa neden stajyer bölümüne başvurdu gibi mi olur bu süreç nasıl işliyor bilgi sevirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Arkadaşlar,

Ernst &young a başvurdum. Yazılı sınavı geçtim. Mülakata çağıracaklar. Benim birkaç sorum var. Aylık maaşları ne kadar? Hafta sonları da çalışıyorlar mı? çalışıyorlarsa full time mı? fazla mesai varmış. Mesai saati ne kadar veriyorlar? Her yıl maaşlar artıyor mu yoksa sabit mi kalıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

gece gündüz calısıyosun, mesai zor alıyosun, giriş maaşı 1600 ilerde her şey cok güzel vaadi var evet ama 5-10 yıl sonra.. takım elbise giyme zorunlulugu var ev kirası elektrik faturası cart curt derken normal sartlarda paran yoksa zor geçinirsin o paraya, 6 ay kadar sonra depresyona girmen kaçınılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

3 aydır uyku yüzü görmemiş arkadaşım var EY'da bir projeden ötürü. Aldıkları para komik, fazla mesainin anca başını alıyorlar diye biliyorum. İş öğrenmek vs için Big Four çok iyi yerler ama kölelik yapıyorsun, bir bok öğrenip orada bir yere gelebilmek için de çok senelerini vermen gerekiyor, genelde A2 sonunda illallah diyip çıkıyor insanlar. Herhangi bir motivasyonun yok kendi azmin dışında, özellikle maddi olarak. Bunlar benim hem sektörden hem çalışan tanıdıklarımdan duyduğum yorumlar ama, Deno hıyarı EY'da çürüyor ondan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Partnerlar parada yüzüyor bu arada.

Ha bir de çalışan insanların büyük çoğunluğunu vizyonsuz duş almayan muhasebeciler olarak tanımlayan, yine EY'da çalışan bir arkadaşım da var. Abartıyor olabilir hiç koklamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

denetim firmasından 2 yılın sonunda en nihayetinde bir yerlere kapağı aatabiliyorsun

benim ekipte 2 audit kökenli kişi var biri deloitte 3 sene çalışmış buraya da iyi bir maaş farkıyla geçmiş eşi de aynı şekilde başka bir denetim firmasından sonra ikinci firması eczacıbaşı

ha şöyle de bir örnek var al işte karşımda oturuyor salak, bu mal 1 sene mi ne audit çalışıyor sonra bunu bir şekilde holdinge alıyorlar oradan da bizim firmaya sürüldü şimdi "evlense de kurtulsak" diye bakıyoruz keza buradan da başka bir firmaya geçme ihtimali sıfır fln, hadi audit şirketine adam lazım oldu diye aldılar, holdinge de torpille girdi, bize gelişi de sürgün olarak

adam gibi auditler zaten 2-3 sene sonunda iyi yerlere geçiş yapıyor elbet o yüzden biraz diş sıkmak lazım

ben o sıkıntıya gelemediğim için en son iş tercihim auditlikdi

2 sene kölelik yaparım diyorsan, askerliğin de yoksa gogo audit
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

3 aydır uyku yüzü görmemiş arkadaşım var EY'da bir projeden ötürü. Aldıkları para komik, fazla mesainin anca başını alıyorlar diye biliyorum. İş öğrenmek vs için Big Four çok iyi yerler ama kölelik yapıyorsun, bir bok öğrenip orada bir yere gelebilmek için de çok senelerini vermen gerekiyor, genelde A2 sonunda illallah diyip çıkıyor insanlar. Herhangi bir motivasyonun yok kendi azmin dışında, özellikle maddi olarak. Bunlar benim hem sektörden hem çalışan tanıdıklarımdan duyduğum yorumlar ama, Deno hıyarı EY'da çürüyor ondan daha detaylı bilgi alabilirsin.

Partnerlar parada yüzüyor bu arada.

Dus muhabbetini bilmiyorum da su yazdiklarinin eksigi var fazlasi yok. Resmen omur curutuyorlar kole misali.
Sosyal ağlarda paylaş

wemson said:

Arkadaşlar,

Ernst &young a başvurdum. Yazılı sınavı geçtim. Mülakata çağıracaklar. Benim birkaç sorum var. Aylık maaşları ne kadar? Hafta sonları da çalışıyorlar mı? çalışıyorlarsa full time mı? fazla mesai varmış. Mesai saati ne kadar veriyorlar? Her yıl maaşlar artıyor mu yoksa sabit mi kalıyor?

öm atıyorum, oradan bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eksisozluk.com/entry/26640445

said:
istanbul ofisleri calismak icin gercekten kotu bir yer, stajyer olarak gordum ben bunu. diger sirketlere kiyasla nasildir bilemem ama yaptiklari isin %80i ingilizceden turkceye, turkceden ingilizceye ceviri.

doğru mu bu.

doğruysa ben de giricem
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...