Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

denetim firmasında çalışmak

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

We are seeking for Junior IT Auditor to join our Advisory - IT Risk and Assurance team

- Degree in Computer Science, Computer Engineering, MIS, Industrial Engineering, Systems Engineering, Management Engineering or a similar discipline from a reputable university
- Excellent written/verbal communication and reporting skills in Turkish and in English
- No travel restrictions inland or abroad
- Excellent MS Office skills
- 0 - 1 years of experience in IT auditing / assurance services
- Male candidates must have fulfilled or postponed their military service obligations
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

bir tek bizim şirkete gelen deloitte'cular mı yayıyor bilmiyorum da; adamlar 6, en geç 7'de çıkıyorlar yahu?

genel olarak ise gerçekten çalışma şartlarının üzücü olduğunu duymuştum, bizzat gözlemleme şansım olmadı çok şükür.

Çalışma zamanları belli değil bildiğim kadarıyla, oraya gelen grubun başındaki adamın iş bilirliğine bakıyor ne kadar sürede ne yapacağın. Yayıp yayıp sonra sabah 5'lere kadar çalışmak da var; doğru düzgün mesai yapıp normal mesai saatlerinde iş bitirmek de. Proje bazlı işte.

Benim de bayağı bir arkadaşım çalışıyor denetlemelerde (bir tanesi Prawler zaten, onu hariç tutuyorum) maaşlar hariç memnunlar. Hepsi de 1-2 sene çalışır başka yere geçerim kafasıyla girdiler şirketlere.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni gordum bu topici..

E&Y'da 4. senem dolmak uzere.. su an uzun uzun anlatacak halim yok =P ama dogru yanlis baya bir sey soylenmis topic'te..

yine de en guzel aciklamayi didar (di'nin hanimi) yapmis..

di said:
Basamak olarak kullanırım diye düşünmemelisin, öyle girersen 6ncı ayda noktayı koyarsın... Ne senin işine yarar ne şirketin. CVnde de iyi durmaz. En az 2 yıl çalışıp daha derin bir birikim yapmanı öneririm, finansal anlamda değil tabi (zira denetim firmaları cüzdanı doyurmaz). Sevmeyeceksen hiç bulaşma, bulaşacaksan hemen pes etme. İş hayatı nereye gitsen kolay olmayacak, denetimde hiç olmazsa bir konunun gerçek uzmanlığına normale göre turbo hızda geliyorsun. 2-3 yıl denetim yapıp Birim Müdürü olarak başka şirkete transfer olan çok arkadaş var.

herkesin de dedigi gibi yogunluk cok fazla.. bilinmeyen bir sey degil bu.. audit sirketleri disinda calisanlarin cok garipseyecegi kadar fazla calisiliyor.. ama ozellikle asistanlik doneminde (ki ilk 2 yila tekabul ediyor bu donem), baya donemsel bir yogunluk yasaniyor.. ornegin gecen sene ise alinan asistanlarin hepsi ortalama 2 - 2,5 ay tatil yaptilar.. verimliligin az oldugu donemlerde fazla mesailerden birikmis izin kullandiriliyor..

senior olunduktan sonra sorumluluk ve is yuku biraz daha artiyor ama onun da donemsel oldugunu soyleyebilirim.. mayis'tan itibaren biraz daha rahatlanabiliyor..

didar'in da soyledigi gibi, ise girerken bu tempoyu kaldirip kaldiramayacagina iyi karar vermesi gerekiyor adayin.. zira girdikten sonra dayanamayip 6 ay - 1 yil sonra ayrilacak olursa, o cektigi sikintilarla kalir sadece.. amac basamak olarak kullanmaksa (ki cogu kisinin amaci budur), 1 yildan kisa bir zaman zarfinda audit sirketlerinde calismis birinin cok da buyuk bir artisi yoktur disarida acik olan pozisyonlara basvururken.. tek basina rapor cikarmadan, ya da seniorlik tecrubesi yasamadan ayrilmak baya sacma bir hareket olur (zaman zaman iyi firsatlar cikabiliyor tabi, bunlar degerlendirilebilir ama genel olarak soyluyorum ben).. ozellikle yeni TTK'nin (Turk Ticaret Kanunu) 1 Ocak 2013'te yururluge girecegi ve TR'de IFRS konusunda yetkin kisilerin sayisi goz onunde bulundurulursa, baya degerli bir tecrubeye sahip olmus oluyor buradaki calisanlar..

ayrica big 4'daki diger sirketleri bilmem ama EY icin konusuyorsak, fazla mesailerin odenmedigi kuyruklu yalan.. TR'de kriz yasandigi donemde bir sure fazla mesai uygulamasi kalkmisti.. onun disinda her zaman yapilan overtimelarin karsiligi veriliyor izin veya para olarak.. misal gecen ay net maasimin 2 katindan fazla aldim (tabi bu ne kadar calistigim konusunda da fikir sahibi ediyordur =P)..

baska soru olursa yanitlamaya calisirim..

mulakatta basarilar..
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yakın arkadaşım Price'a girmişti mezun olunca hemen. Hatta 2 arkadaş. Biri double major 3.90 ortalamalı bir çocuk, diğeri normal mezun. 2side çok isteyerek seçtiler ve onlar da bunları sıkıntısız hemen aldılar işe. Söylediklerine göre okul ayrımı çok yapıyorlarmış. Mülakatta bile bizimkileri ayırıp hiç yüklenmemişler, diğerlerine baya yüklenmişler.
1-1.5 sene geçti işte, şimdi ikiside inanılmaz mutsuz. Resmen başka iş bakıyorlar. İşi seviyorlar ama şirketi sevmemişler. Zaten maaş fln inanılmaz düşük rakamlar. Yemek, şirketlere gitme parası bile yetmiyormuş. Ciddi oranda da işten ayrılan varmış.
Konuştuğumuzda bana söylediklerinden aklımda kalanlar bunlar. İyi düşün taşın derim, hiç hayal kurma derim, çünkü kapitalist sistemin göbeği bu şirketler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...