Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guardian Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Guardian PvE Build - Burning Turning

Merhaba, PvE sırasında hızlıca yaratık öldürme için kullandığım build'ı paylaşmak istedim. Amacı olabildiğince çok yaratığı toplayıp hemen indirmek. Böylece yaratık kesmek için harcadığınız zamanı özellikle kalabalık alanlarda epey düşürüyor.

Guardian yüksek toughness ve heavy armor'ı sayesinde kalabalık yaratık grupları arasında hayatta kalabilen ender class'lardan biri. Bu özelliğini kullanarak amacımız hepsini aynı anda temizlemek olmalı diye düşündüm.

Örnek bir rotation yazarsam oynanışı hakkında biraz fikir oluşur;
0. Yaratıklar birbirinden ayrı duruyorsa ve özellikle melee iseler etrafta dolaşarak bir kaç yaratığı aggrolayabiliriz.
1. Leap of Faith ile kalabalık düşman gruplarının birisinin ortasına atlayın.
2. Hemen Binding Blade atıp, beklemeden patlatın. Amacımız dmg vermek değil, çevredeki diğer mobları da yanımıza toplamak.
3. Judge's Intervention ile hemen toplanan yaratıklara ilk dmg'ı veriyoruz.
4. Purging Flames ile ikinci burn dalgası geliyor.
5. Symbol of Wrath açılarak dmg katlanır.
6. Whirlwind Wrath ile combo tamamlanır. (Fire Whirl Combo)

Tahminimce bu rotation sonunda yanınızda ayakta kalan kimse kalmamıştır. Kaldıysa güvenliğiniz açısından Mace'e geçip Shield of Absorption patlatmanızı öneririm. Böylece hem çevreniz rahatlar, hem de burn dmg'ı yemek için yaratıkların zamanı olur :D Eğer bu işlem sırasında canınız azalmışsa bu fırsatta hemen Signet of Resolve patlatabilirsiniz veya Symbol of Faith ile regen alabilirsiniz.

Benim çok eğlenerek kullandığım bir build. Greatsword en eğlenceli Guardian silahlarından, bir tek hammer yarışır sanırım. Son olarak not düşmek gerekirse benzer bir build sPvP'de kullanılabilir, onu da ayrı bir zaman yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Guardian base health olarak en düşük tier'de thief'le beraber durduğunu bugün farkettim. Benim canım 6000'ken beraber oynadığımız mesmer'in canı 10k, sPvP'de Warrior 24k görürken Guardian 14k'da. Thief'im bile 18k gözüküyor sPvP'de. Biraz daha düşürselermiş one shot yiyebilir hale gelecez :D
Sosyal ağlarda paylaş

Gideyim de lvl 80'de base Warrior health 9,212, base Guardian health 1,645, 5.5 katı :D

Base vitality'lerden dolayı allahtan aradaki fark biraz kapanıyor, 916 base vitality var herkesde lvl 80'de. Onun etkisiyle Warrior 18,372 oluyor, Guardian 10,800.

Aradaki 7,500 hp farkı kapatman için Warrior'dan 750 Vit fazlan olması lazım ki bu da demektir ki Warrior'a anca sen full Vit takar, Warrior'da hiç Vit takmazsa yaklaşabiliyorsun :D

Yok en yüksek health tier'inde olalım demiyorum da en azından Mesmer, engineer ve ranger ile beraber medium tier'de olsaymışız.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Toughness ve Armor bildiğim kadarıyla Condition Dmg'a karşı etkisiz. Bir çok class bu yüzden Condition Dmg ağırlıklı build ile oynuyor. O yüzden özellikle sPvP'de Toughness yerine Vitality'e abanmak daha karlı gözüküyor. Zaten Armor değerimiz heavy giydiğimizden dolayı yüksek, daha fazla Toughness kasarak düz power dmg'ını mitigate etmeye çalışmak yerine Vitality arttırarak Health'i arttırmayı tercih ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Önceliği ben şu sıraya koydum;
1.Condition Dmg
2.Condition Duration
3.Burn Duration

Genellikle bunları veren rune/sigil takmaya çalışıyorum buldukça. Itemlarda gene aynılarını arıyorum. Yoksa Power > Vitality > Toughness bakıyorum. Precision özelliği Crit odağım olmadığı için gereksiz geliyor. Crit dmg, crit chance'de aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de oynarken eğer Radiance'da 15 puan harcayabilir haldeyseniz, Renewed Justice geliyor. O zaman kesinlikle Virtue of Justice'ı sürekli patlatın, passive'de asla kalmasın. Zaten yaratıkları toplayıp burn dmg ile temizlediğiniz için 2-3 sn'de yeni bir yaratık ölüp Virtue'u yeniliyor, hemen yeniden patlatın. Pasif özelliğindense aktif özelliği çok daha etkili oluyor böylece. Hem de grup oynuyorsanız, arkadaşlarınız da burn etkisi verdiğinden Fiery Wrath trait'i (%10 dmg against burning foes) daha etkin hale geliyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadım. Kastettiğin "ben guardian'ım, millet greatsword kullanıp, beni stun edip duruyor" mu, yoksa "guardianlar greatsword kullanıp stun yapıyorlar" mı? Çünkü stun eden hiç bir guardian skilli yok, bir tek immobilize var, o da sigil 30 s cooldown ile. Sen greatsword ile gezen warrior'ları guardian sanmış olabilir misin? Kafam karıştı bak şimdi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Asgard said:

bende dps oynayacam guardianı ama kafamda ne build nede itemlerla ilgili bi fikir var WvWvW için

WvWvW de işe yaramı bilmiyorumda one-hand sword+torch u condition damagele gidersen bide burn veren ışınlanma skillini alırsan mükemmel damage veriyor hemde one-hand swordun 10 sn cdli ışınlanması var diğerinin 40 saniye ışınlanması var + 30 saniye immobilize derken kaçamıyorlar ve conditionla gerçekten iyi vuruyor.spvpde 30 puan radiance+20 puan zeal ve 20 puan Honor verdim dayanıklılık,mobilite ve damage olarak gerçekten iyi.Ha birde Save yourselves gerçekten işe yarıyor onu basıp dalıyorum hayatta tutan daha çok o gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...