Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guardian Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

altdaki videoyu izleyip aynı buildi yaptım. Daha sonra biraz daha değiştirdim çokta güzel oldu :P. Traitde ne değiştirdim hatırlamıyorum fakat Videodaki 8 inci skill yerine "Save Yourself" aldım ve elite skillinede immune koydum.

Baktım durum sakat, Virtue leri kullanıp, elite skillini açıp 3sn zaman kazanıyordum. O sırada 1-2 cd doluyordu. Sonrasında bir kaç tane vuruyordum, durumu halen toparlayamamışsam yine virtue leri kullanıp biraz daha zaman kazanıyordum.

Çok basit bi kombo. Adama teleport olup, 2 deki skill ile swordu yere sapladıktan sonra, 5 ile adamı zincirliyorum. Kaçmıyorsa vuruyorum, kaçarsa yeniden alanın için çekiyorum ve çektiğim gibi 3 ile dönüyorum. Basit ama etkili bir kombo.

(skill isimlerini hatırlayamadığımdan silahlardaki rakamları verdim :D)

Birde grup içerisinde hammer iyi iş yapıyor. Öyle invismiş minvismiş sökmüyor. Alan içine alıyorsun adamı, sonrasında invis olsa ne olur? silahı sallasan çarpıyor nede olsa :P.
Skilleri doğru zamanda kullanmayı öğrendikçe karakter sağlamlaşıyor.

Atıyorum: elemantalist immobilize attı. Bufflarında Arcane Power görürsek, naz yapmıyoruz! ya immune açıyoruz, ya teleport oluyoruz, yada virtue ile block açıyoruz (veya utility skillerine göre büyü atmasını engelliyoruz). Eğer naz yaparda beklersek hp nin %60 ı anında gidecek. Üstünlüğü vermemek en temizi. gibi...

http://www.youtube.com/watch?v=zGpP9BJrJUQ
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi baştan uyarayım, uzman sPvP'ci değilim, yanıldığım bir çok nokta olabilir, yanıldığım noktaları sebepleri ile arkadaşlar söylerse biz de öğreniz ama kişisel fikirlerim aşağıda.

Açıkçası videoda oynayan adamı pek beğendiğimi söyleyemem. İyi yanları, sürekli hareket halinde olması ve zıplama koşma işini iyi yapması, ne zaman kaçıcağını iyi biliyor.

Kötü yanları ise epey fazla, bir kere guardian'ın en zayıf silahlarından biri kabul edilen scepter kullanıyor. O chain'ler ile bağladığı yetenek dışında scepter'ın hiç bir artısı yok. Range için aldıysan bile, sword garip olsa da range için daha iyi bir silah (guardian sword'unun greatsword'dan fazla range'i olduğunuzu biliyor muydunuz?).

Ayrıca bir çok combat yapıyor ve neredeyse hepsi pointler dışında yerler. Point dışında dövüşmenin hiç bir artısı yok. Eğer point ile alakasız bir yerde adamı öldürürseniz 5 gibi komik bir puan alıyorsunuz. Zaten bunu puan tablosunda da görürsünüz, 8 kişi öldürmiş 40 puan almış arkadaş. Ki öldürdüğü çoğu adamda 2vs1 aldı farkettiyseniz.

Son olarak da takımına neredeyse hiç yardım etmiyor, zaten iki maçı da takımı kaybediyor farkettiyseniz. Puan tablolarında bir çok değer 0-1 ve en çok puanı aldığı point capture da aslında sadece kazanılan bir point'te 2-3 sn durduğu için aldığı değerler. Yoksa point içinde çok az savaşı var.

Ha derdiniz ben süper duel yaparım, takım puanı umurumda değil, eyvallah ona bir şey diyemem.

Build'a gelince zaten scepter'a laf ettim. Skilllerden madem burn tabanlı traitlerin var, greatsword kullanıyorsun, Smite Condition yerine Purging Flames çok daha etkili. Hem dmg'ı daha fazla, hem burn etkisi var, hem de ally'larına çalışıyor, yetmezmiş gibi bir de combo starter. Retreat ve Judge's Intervention ok, onlara lafım yok :D
Traitler de ise ilk Zeal ağacına lafım yok da, Honor ağacı epey enteresan olmuş, Heal oynamıyor, build'da sadece bir symbol var, 1 shout var 2 master trait onlara harcanmış. Sırf Vitality için cidden garip bir seçim.

Burning Turning Guardian build'ı koymuştum buraya hatırlarsanız. Onu biraz modifiye ile çok daha başarılı bir sPvP versiyonu yapılır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@Chastor: Bence güzel bir build, benim daha önce koyduğum PvE build'ı ile yakın zaten. Sadece bir kaç küçük yorumum olacak.
1. Save Yourselves güzel bir shout olmasına rağmen eğer condition removal ile desteklenmediyse can sıkıcı olabiliyor. Düşürmene rağmen 48 s gibi uzun da bir cooldown'ı var. Ayrıca oyunda çok fazla condition olduğu için condition removal da önemli. Purging Flames bence o yüzden daha iyi bir skill. Hem de burn yaptığı için diğer skillerin ile de synergy yapıyor.
2. Renewed Focus normalde kullandığım bir skill ama eskisi kadar beğenmiyorum açıkçası. Focus olduğu için 3 s inv veriyor ama sen de bu zaman sırasında bir şey yapamıyorsun. Sadece Virtue renewal olarak faydalı oluyor. Tome kullanmak daha mı iyi mi olur cidden bilemiyorum şu an. Biraz daha ayrıntılı incelemek lazım.
3. Honor dalına niye gittiğini çok anlamadım? Healing zaten skill'in yok, vitality için gittiğini düşünüyorum. Aldığın traitler de synergy yaratmıyor build ile. Retaliation eğer build'ı direk üzerine kurmazsan tek başına yalan. Shout süresini kısaltma da ise sadece bir shout'un olduğu düşünülürse master seviyesi trait harcamak bana fazla lüks geliyor.
4. Radiance'da right handed strenght critical odaklı bir build olmadığın için bana gene biraz garip geldi. Hele orada Perfect Inscriptions, Powerful Blades, Inscribed Removal, Radiant Fire, hatta Signet Mastery gibi senin build ile çok daha uyumlu trait'ler olduğu düşünülürse.
5. Zeal tree'de ise Binding Jeopardy anlamadığım bir tercih oldu. Immob veren sadece tek bir skill'in var ve o da passive'ken cond dmg'ını arttıran 30 s cooldown'lu bir skill. Yani zorda kalmadıkça kullanmaman gerekir passive'de tutmak için diye düşünüyorum. Shattered Aegis çok daha kullanışlı bir seçim olur orada sanırım?

Bunlar tamamen kişisel "ben oynasam böyle yapardım" yorumlarım :D Yanlış olduğum yerler mutlaka vardır, gözden kaçırdığım, oynanışı yanlış anladığım yerler vardır, siz beni düzeltirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Burn için soruyorsan epey güzel rune setleri var:
1. Power'da Balthazar, Flame Legion
2. Toughness'da Forge
3. Malice'da Adventure, Nightmare ve Undead (son ikisi build'e setlere bağlı)

Bunları deniyordum ben bu aralar, daha karar vermedim hangisini kullanacağıma.

sPvP için build kaydetme gerekiyor cidden. Şu an için 3 farklı oyun build'ım var, oyun tarzı birbirinden bağımsız, ki 1-2 tane daha yapmayı planladığım var.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha level kasıyorum, hiç pvpye filan girmedim yani pek bilgim yok ama;

Zeal 25, Radiance 15, Virtue 30
http://gw2skills.net/editor/en/?fUAQNAR8flYgiDXGSJEf4ES2DR6AVQ7DEUNj45eA

veya şu şekilde daha iyi gibi;
power kaybı hiç hoşuma gitmedi ama önceki buildin trait slotları pek işe yaramıyo bunda bayağı condition damage e abanılabilir sanki...

Zeal 15, Radiance 25, Virtue 30
http://gw2skills.net/editor/en/?fUAQNAR8flYgiDXGSJEf4ES2DR6AVQbGEkAVfIeA

Virtue 30(VI,VIII,XI) seçsek AoE Virtue of Justice iş yapar mı?
Bunu yapabilmek için hem Zeal hem Radiance dan kısmak gerekiyo, trait slotlar DoT için daha uygun olsa da power, condition duration ve condition damage kaybediyoruz sonuçta. Duration ı virtue VI ve VIII den kurtarsak, 15 zeal 25 radiance 30 virtue şeklindeki buildle o kadar condition damage kaybetmiyoruz zaten, 15 radianceden her rakip öldürdüğümüzde justice cooldownı 0lanıcak, o yüzden bayağı sağlam olabilir diye düşündüm de dediğim gibi bayağı noobum o yüzden pvpde işe yarar mı emin olamadım^^

End game de 50/150 stat kaybı itemla filan telafi edilebilen şeyler mi, yoksa bu buildle çok şey mi kaybederim?
Sosyal ağlarda paylaş

sPvP'nin sıkıntısı çok fazla düşman öldürmüyorsun. Dolayısıyla VoC'ın renew'lanması PvE kadar etkin olmuyor. Ama şöyle bir durumun var; Virtues line'ına gittiğin için Power of Virtues'ı açmışsın. PoV aslında abartı güçlü bir minor trait. Özellikle Save Yourselves shout'u ile dmg'ı deli gibi arttırabilirsin diye düşünüyorum. Şu an için Signet of Wrath'in ne kadar dmg arttırdığını hesaplamadım. Onun yerine düşünülebilir. Ayrıca Rune of Lyssa seti elite patlattığın zaman bütün conditionları silip, bütün boon'ları veriyor. Renewed Focus ile kullanmanı önermem ama onu değiştirmeyi düşünürsen;
1. Save Yourselves! ile tüm condition ve boonlar, grubu rahatlatırsın. Power of Virtues ile dmg'ın zıplar.
2. SY boon'ları bittiği anda Tome of Courage veya Wrath. Elite patlattığın için Lyssa üzerinde herkesten topladığın tüm conditionları temizler ve tekrar seni boon'lar.
3. Üzerinde sıfır condition, 5 s full boonlar ve Power of Virtues'ın etkisi ile Tome formunda gazap gibi esersin.

Tabii bu teoride, dmg output'una bakmak lazım :D Ama sonuçta senin oynamak istediğin tarzda bir build olur diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@DeviantSun traitleri deneye deneye yapıyorum , sana en son attığımıda değiştirdim zaten sonradan.Ama vitalitye vermeyincede hp çok düşük kalıyor gibi geliyor bana o hp açığını kapatmaya çalışıyorum dediklerinede baktım mantıklı şeyler ama vitality sıkıntısını bir şekilde halletmek lazım 14-15 hp oluyor o traite vermeden burst damagei olan classlar acımıyor öyle olunca.Runeleri değiştirdim armordaki toughness ve vitality yaptım daha iyi oldu gibi birde immoblise yerine sanctuary kullanıyorum skill olarak kalabalık fightlarda hem basei tutmana yardımcı oluyor,heallıyor,allyları kurtarıyor ve burstu kesiyor hayatta kalmak adına iyi baya zaten condition damage üzerine dayalı build olduğu için ne kadar hayatta kalırsan o kadar çok vuruyorsun ama daha denenicek bir sürü build var tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Guardian Dungeon/sPvP Pure Support - Megaphone

Dungeon odaklı bir build yarattım. Bildiğiniz gibi Dungeon'larda projectice denial, condition removal ve healing acayip önemli. Bu build'da o noktalara odaklanıyor. Önemli noktaları;
1. Shout skillerini sürekli olarak kullanmak büyük önem taşıyor. Pure of Voice ile herkese boon verip, verdiğiniz bu boonlar ile Altrustic Healing ile heal kazanıyorsunuz.
2. Benzer şekilde silah skilleriniz de boon'lar sağlıyor, bunları da kullanın.
3. Shield ve ward'ları kullanarak ranged düşmanları yönetmeye dikkat edin. Aynı sistemi düşmanları birbirinden ayırmak ve temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu kısmı biraz dikkat ve alıştırma gerektiriyor.
4. Grup üyelerini symbol'ler konusunda eğitin, içlerinde durmaya, light field'ları combo başlatmak için kullanmaya özen göstersinler. 4 tane combo field light'ınız var, değerlendirin.

Son olarak benzer bir build'ı sPvP'de kullanabilirsiniz ama grup ile ilerlemeniz çok çok önemli, yanınızda en az 2 kişi olmalı ve tek yakalanmamaya özen göstermelisiniz. Grup içinde etkiniz inanılmaz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu ranger açtım
lvl 14e kadar kastım sonra sıkıldım guardianıma geri döndüm

shortbowun bleedlemesi olayı imbaymış ama zevk alamadım oyundan ranger ile

traitlerde allylara 30 toughness veren mereti aldım bi bakmak için ama yanımdaki arkadaşın toughness değişmedi

ayrıca birşey mi yapmak gerekiyor ki acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Guardian ımı conditioan damage a yoğunlaştırdım. itemlarım da bu yönde power ve condition damage. traitleri de ona göre veriyorum. skillerde de condition damage a bonus veren o sarı skill judge intervention ve bitane daha burn damage veren skill var onu kullanıyorum. elit skill de daha seçmedim şimdi seçeceğim karar veremedim çünkü. damage ım iyi güzel hoş da canım az gibi taka tuka gelen vuruyor hemen ölüyorum. duyduğum kadarıyla guardian ölmüyormuş da ben niye ölüyorum valla adını emrah koyacağım guardianımın ya. Traitlerde zeal radiance ve virtues e abandım. yardım edin bana build önerin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

traitlerden çok utility seçimlerin yanlış olabilir.

ben crit ve bodos vuran guardian yaptım. %54 ya da %52 mi ne crit var. ve kolay kolay da ölmüyorum. üstünde debuff olunca fazla damage koyan bir utiliy var mesela. onu basınca traitler dolayısı ile bir de heal atiyor. kendi heali de baya iyi. bir de f2 mi ne var bir heal daha. üstüne baya bir defansif skillin var.

tabi hangi weapon ile oynuyorsun bilmiyorum. ben sword+focus oynuyorum şuan. baya baya da iyi. arada da scepter +shield a geciyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Level kasarken level40-50 den sonra guardianın düşük levellardaki invul mode'undan pek eser kalmıyor, dikkatli oynaman lazım. Ona alıştıysan eğer 50 den sonra tarzını değiştirmen gerekebilir. Toughness ve vitality abansan belki aynı şekilde devam etmek mümkün olabilir de hiç de gerek yok, hızlıca öldürmeye çalışmak daha efektif.
Greatsword al, powerı arttırabildiğin kadar arttır, üzerine 3-4 tane mob çeksen bile hızlıca öldürdüğün zaman hiç problem olmuyor.

Condition damage da zevkli, bir ara sword&torch a geçmiştim de greatsword daha eğlenceli ve daha güçlü olduğundan geri döndüm. Ama greatsword için bile condition damage itemları dps e bayağı katkıda bulunuyo tabii, virtue of justice ve purging flames le bayağı sağlam damage veriyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ilk olarak lvl 80, dungeon görevine (son görev) kadar storyline'ı full bitirmiş, World Completion'ı %41'de Guardian karakterimde yaşadıklarıma göre konuşuyorum.

İlk olarak şu mesajdaki yazıyı okuyun:
Burning Turning Açıklaması
Oradaki build'ın güncellenmiş hali:
Guardian PvE Leveling Build - Burning Turning - Updated

Elite skill olarak daha güzel bir racial skill'iniz varsa onu kullanabilirsiniz. Guardian elite'leri solo PvE için çok kötü, ben Norn Guardian'ımda Bear Form kullanıyorum.

Zırh seçiminde Carrion ve benzeri zırhları tercih edin.
Condition Dmg > Vitality > Power = Toughness

Önemli nokta! Özellikle 50'den düşük seviyelerde Vitality Guardian için inanılmaz önemli çünkü en düşük base health tier'indeyiz. Eğer canın azsa Vitality'e abanmaktan çekinmeyin. İlerleyen seviyelerde bu fark kapanıyor.

Eğer hala ölüyorsanız, hayatta kalmanızı arttıracak öneriler;
(Bu sıra ile, 1 en başarılı, 3 en başarısız yöntem :D )
1. Zeal trait line'da Shattered Aegis yerine Zealous Blade alın.
2. Valor trait line'da Defender's Flame yerine Purity alın.
3. Radiance trait line'da Searing Flames yerine Inscribed Removal alın.

Bu noktalara dikkat ettiğim sürece beni neredeyse hiç bir şey öldüremedi. Kendimden 3 seviye yüksek personal story görevlerini yapıyordum. Terbiyesizlik yaptığım yerlerde (2 Veteran'a aynı anda girmek, benden yüksek seviye 5 mob'a dalmak gibi :D) noktalar dışında hiç bir yerde "yaw burasını ben geçemiyorum" demedim. Lvl 80 3 spirit weapon'ı lvl 78 iken aynı anda öldürdüm. Yeter ki dikkatli oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Torch başta güzel gibi gözüküyor ama şöyle bir sıkıntı var, Torch ve Sword kullanırken belki 1v1 PvE'de iyi dmg'ınız oluyor ama PvE leveling'de amaç olabildiğince çok mob'u olabildiğince hızlı şekilde kesmek. Greatsword'un 3 combo finisher, 1 combo field'ı var. Bunları kullanmak inanılmaz etkili. Sword + torch'un ise hiç bir field veya finisher'ı yok. İkinci en büyük dezevantajı, greatsword'un 5. attack'ı olan Binding Blade inanılmaz faydalı bir skill. Bütün mobları tek noktada toplayım bir de üzerine combo yağdırmak çok etkili. Ben ilk rotation'ı bitirdiğimde 4-5 mob'un canı %20-30'lara düşmüş oluyor, gerisi zaten VoJ patlata patlata kolay zaten. Binding Blade olmayınca düşmanları toplayamıyorsun, alan saldırıların etkisi inanılmaz düşüyor.

Eğer ölmüyorum dayanıklılığım yeterli diyorsanız, greatsword'un yanına sword+torch alırsınız. İlk önce greatsword rotation patlatıp ardından s+t'ye geçersiniz. Ben ihtiyaç duymadım pek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...