Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev yapımı Sebzeli Noodle tutosu

stimpak

Öne çıkan mesajlar

Bunların her birinin pişmesi ne kadar sürüyor? Noodle, sebzeler, sonra sebzeler+noodle birlikte kaçar dakika pişecek?
Yanında tavuk ta pişiricem de zamanlamayı ayarlayamadım önce hangisine başlıycam hangisi ne kadar pişecek filan kestiremedim. Tavukları ne zaman pişirmeye başlıyim? Bir de önce tavukları pişirip kenara alıp sonra sebzeleri hazırlayıp noodle da piştikten sonra hepsini tek tavada mı ısıtsam daha iyi olur yoksa tavuklarla sebzeleri birlikte mi yapsam?
Sosyal ağlarda paylaş

Filiz'in eriştesini kullandım ben, 10 dk fln alıyor işte max 15 olsun su kaynıyor fln dersen. Sonra yağ kızdırıyosun biberler zaten hemen kızgın yağda halloluyor, soya sosu ile soğan ekledim ben birde, aradakileri bilmiyorum kaç dk oyalandırır da.

Totalde 20 dk fln max.
Sosyal ağlarda paylaş

makarna zaten 6-7 dakikada pişen bişey. sebzeler de çok kısa sürede pişiyor. yemeği hazırlarken en çok zamanı sebzeleri doğrarken harcıyorsun.

tavuk için de net bir bilgi veremem, ama şöyle bi kolaylık yapabilirsin. tek porsiyon olarak pişir, ilk seferde tavukları 2-3 dakika sotele, sonra sebzeleri tarifteki gibi ekleyerek dene. memnun kalmazsan diğer porsiyonlarda gerekli düzenlemeyi yaparsın.

ya da tavukları ayrı bi tavada kızartarak mantarlarla vs. beraber ekleyebilirsin, soya sosu ve sebze suyu bulaşsın iyicene.
Sosyal ağlarda paylaş

az önce yaptım bunu, mükemmel oldu.

önceden tavukları bol yağda pişirdim, sonra altını kıstım(ideal şartlar altında noodle ları pişirdiğim sırada direkt sebzeleri tavuğa karıştırıcaktım da sebze kesme işini yetiştiremedim o yüzden kısmak gerekti) sonra geri kalanını tarifteki gibi yaptım.

malzemesini de bol bol yaptım ki her seferinde uğraşmıyim, şimdi 1 er tencere noodle ım ve sebzeli tavuğum var, 4-5 öğün bundan yerim artık^^
Sosyal ağlarda paylaş

eheh afiyet olsun ^^

copry said:

yarın yapıcam ben de aklımdan çıkmış . adını da stimpak noodle koyucam nesilden nesile aktarıcam.
kendi neslim olmasa da yeğenlere falan öğretirim^^

stimpak noodle koyma, yeğenlere öğreticeksen teyze noodle'ı olarak bilinsin :3
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...