Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ne bu blizzard nefreti

EmenikeNiangSow

Öne çıkan mesajlar

Freemoon said:

Mevcut mmo'ları bile oynamaktan bunalan "ya D3 çıksada tek başıma ortalığı temizlesem, sıkılınca 2 kişi, hadi olmadı 3 kişi girsek en fazla inforno farmlasak, yorulunca direk çıksam gitsem" modunda adam kaynıyor ortalık. 10 man yapıyoruz, online adam sayısı 25 olacakta 25 man gidecez diye ödü kopan, oyundan soğuyan adamlar var grupta. Haksızda değiller düşününce, kimse kimsenin kahrını çekmek istemiyor artık. MMO dediğimiz şey 5-6 kişi, hadi olmadı max 7-8 kişi çevresinde dönsün isteyen milyonlarca adam var. Adamları guilde sokamıyorsun, ben kafam esince oyuna girmek, kafam esince pvp - pve yapmak istiyorum modunda insan kaynıyor ortalık.

Bunun en büyük nedeni, bence, senelerdir aynı şeylerin yeni kaplamalar ile önümüzde sunulması.

Farklı ama DÜZGÜN alternatifler (lagsiz, crashsiz, dengeli mass open world pvp üzerine kurulu MMO mesela) olsa, emin ol MMO kavramı tekrar eski haline dönecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

EmenikeNiangSow said:

http://www.blogcdn.com/massively.joystiq.com/media/2008/08/motivator9497250.jpg

forumun ezici çoğunluğu hala blizzort'un sarsılmaz destekçisi ve hayatlarında oyunlara harcadıkları paranın %95'ini blizzort'a vermişken, koticik faktörünü esgeçip böyle polarize bir anketle kendini ayağından vurmuşsun. ara bir şık koysan hate %5-10'larda kalırdı.

öte yandan sadece BİR TEK başlıkta blizzort laf yedi diye koşup böyle bir başlık açmak da cidden fedailik ölçeğini bile kırmış geçirmiş. ha ama şunu da koymam lazım, buraya daha iyi gider:
http://a.images.memegenerator.net/instances/400x/14574440.jpg
forumda benden başka da kotick öncesi dönemde blizzort eleştiren hatırlamıyorum, yani blizzort'tan ziyade "koticik'e maşa olan blizzort"u sevmeyenler bugün eleştirenler hep.

tatlısu haterları! MADA MADA! (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

elle tutulan arguman mi simdi seninkisi :D

sahsi gorusum blizzardin kalitesinde veya durumunda negatif bir dusus olmadigina dair, activision ve kotick konusunda da umrumda degilin en kaba tarifini alabilirsiniz :)

benden bu kadar.

baştan fail oldun abi diyecek birsey yok baska :)

ben gayet somut seyler soylemistim
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

yoo hayır, sizin guildiniz öyle diye herkes öyle değil.
şahsen ben oyun ve motoru kaldırsa da şöyle kalabalık mantıklı savaşlar dönse diye bekliyorum warhammerdaki gibi
warhammer gibi sorunlu bile olsa en son çıkmış olan düzgün pvp oyununun yapımcıları bile appeal to a larger audience boku yüzünden çoluk çocuk için pvp yapmışlar

Emin ol çok küçük bir azınlığız oyunu kalabalık oynamak isteyen, kalan insanlar için durum hiç öyle değil.

Olayın bizim guildle falan alakası yok yani, 2 farklı serverda hem aly hem horde olarak bulunduk son 2 yıldır ve guildi 25 man yapmaya devam edecek halde tutmak için 50 den fazla guildle diyaloğum oldu. Sırf son 5 ayda twisting nether'da 200-300 kişi ile bire bir konuştum. Guildi 10 manden 25 mane çıkarmaya uğraşıyorum. Bizle birlikte ya da pug kurarak dışardan raidlere birlikte girdiğim gelen en az 20 adam var friend listemde.

Ve bir şekilde diyalog kurduğum insanların %95'i yukarda yazdığım kafada. Zamanında hard mode yapandan tutta, sürekli casual takılanlara kadar kim var kim yok "bana dokunmayan yılan bin yaşasın, beni kendi halime bırak, o kadar adamın ağız kokusunu çekemem, ben canım isteyince oyuna girip istemesse 2 hafta off takılmak istiyorum" modundalar. Hep beraber D3 çıksada takılsak kafamıza göre hayali ile yaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzardı su anda sevmiyorum,çünkü para için warcraft dünyasının içine ettiler.(lore tabii ki)Herkes zamanında abi illidan geliyor efsane falan derken geldi 2 günde piç ettiler.Expansioun ugruna naxxaramas ı aynı sekilde piç ettiler.Arthas ortada tauren paladin falan varmıs en son bilemiyorum.Yoksa adamların cıkardıkları oyunların oynanabilirligine kimse laf edemez kanımca.Yeterince para kazanmalarına lakin doyumsuz gözükmeleri antipati yarattı hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ama adamin zaten kendi yazdgi senaryoyu böyle dallandrdi diye blizz hateri olmak da komikmiş be..

hamburger helper gay şepırd yazınca nasıl hem o hem onu çalıştıran bioware yerden yere vuruluyorsa, be & inek paladin ve dıraynay retcon mucidi chris yetemetzen & blizzort de öyle yerden yere vurulur.
Sosyal ağlarda paylaş

haterlik baska bisey. altinda blizz imzasi olan oyunu alirken bi saniye tereddut etmem. guzel zaman gecirticegi bellidir. en azindan bir sure icin.

ama ortada cok guzel bi hikaye varken , sirf oyuna biseyler eklemek icin yok uzaylilar geldi uzay gemisi dustu, yok inekler bi anda paladin olmaya karar verdi diye sacmalarsa da cok guzel oldu mu diycez? bokum gibi oldu blizz. bok.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bişi diyen kim ki topicte?

sam'i kastediyorsan adam sadece forumda ciddi ciddi bir "blizzard haterı" olmadığını, illa bir haterlık mevzusu olcaksa eskiden beri blizzard karşıtı olduğu için kendisi olabileceğini ifade etmiş.
yani bizi savunmuş orda bi nevi B)-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...