Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XCOM: Enemy Unknown

Sam

Öne çıkan mesajlar

o kadar acınacak halde türün durumu, düşün artık. :/

ufo xt2 2 yıldır erteleniyor, ekip yaşıyor mu yoksa tek bir adam 6 ayda bir sayfasını güncelleniyor mu belli değil. xenonauts da bu yıl yetiştiremeyecek belli oldu. denize düşen firaxis'e sarılıyor maalesef.

ölü adventure bile çoştu yeniden, şu tür çoşamadı. sırf bu tür için konsola geçtim orada da kurudu.
Sosyal ağlarda paylaş

ufopedia'da mec progression'ı koymuşlar, efsane kötü sınıf. shiv'in insan olanı gibi birşey. defense ve aim açık ara en kötü. yüksek hp dışında bir olayı yok. endgame'de turn bitmeden patlatırlar direkt.

yeni sınıf var diye oyun satıp en kötü iki sınıftan biri yapmak, helal firaxis team.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun. xcom tablet oyunu olmuş :P konsolcular RPG oynasın diye bizim oyunlarımıza yapılan tecavüz senin de başına geldi Sam, etme bulma dünyası :P

adventure hiçbir zaman ölmemişti yalnız. sadece mainstreamden çıktıydı.

firaxis'den civ 4 lead designer dahil epey bir adam ayrıldı. stardock kaçırdı, 2 tane stüdyo kurdurttu. yeni bir engine ile strateji oyunu yapacaklar. artık bir sonraki civ'e "liseli" lead designer koyarlarsa şaşırmamak lazım sdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

mec'ler oyunun en başında güçlü kimsede hp yokken. endgame'de esprileri yok, herkes söylüyor 'benim banlandığım forumda' oyunda ilerleyince ehu. "mec'ler spearhead değil, support olarak kullanılmalı yoksa patlar" diyorlar. düşünün ne kadar kötü lol.

hp hariç her stat kötü, (hp'de assault yakalıyor endgame'de zaten) cover alamıyor, perk'leri arasında game changer birşey de yok, çok komik gimmick perk'ler var.

60-80 def'le gezilen endgame'de mec 10 defense. shiv bile 40 defense idi. invisibility ve gene mods da yok. açın bakın.

en başta ekip lvl alana kadar kullanılır, sonra çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

mec'ler oyunun en başında güçlü kimsede hp yokken. endgame'de esprileri yok, herkes söylüyor 'benim banlandığım forumda' oyunda ilerleyince ehu. "mec'ler spearhead değil, support olarak kullanılmalı yoksa patlar" diyorlar. düşünün ne kadar kötü lol.

hp hariç her stat kötü, (hp'de assault yakalıyor endgame'de zaten) cover alamıyor, perk'leri arasında game changer birşey de yok, çok komik gimmick perk'ler var.

60-80 def'le gezilen endgame'de mec 10 defense. shiv bile 40 defense idi. invisibility ve gene mods da yok. açın bakın.

en başta ekip lvl alana kadar kullanılır, sonra çöpe.

Mechler kötü demişsin ama, biraz önce bitirdim oyunu gayet hayvaniler bence. abilityleri çok iyi, foundry den upgrade leri çakıp ellerine particle canon verince ezip geçiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

daha mec yapmadım çünkü oyun yok dandik 2k sağolsun, perk ve progression'a bakıyorum ama ortada durumları. oynayan herkes "alyen'lerin los'a sokmayın" diyor, e kardeş tanklamayacaksa neyime lazım. aim yok. double attack'ı kötü heavy versiyonu. yerine assault koyarım hem tanklar hem döver.

oyunun başında evet iş yapar çünkü kimsede def, hp, dmg ve aim yok zaten. ama max rank dersen sectopod bile daha dayanıklı. isterse 50hp olsun, 10 def, no cover, visible = gg. adamları major yapana kadar tutarım ekipte, sonra çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

Videolarda Mech sisman sisman gezip dovuyordu onune geleni yaw...endgame bilemeyecegim tabi.

Ben madalya olayini begendim ya..umarim kaybettigin askere daha cok deger katiyordur, uzuntu ile besleyeyim koca xcom ofisini.

Bu aksam keyleri yollar umarim gmg. 4gb patchledi..uzerine 7.1gb indirecek sanirim? :/
Sosyal ağlarda paylaş

videonun altında "bunu evde denemeyiniz, meciniz patlar" yazıyor olmasın küçük? :p

7,1gb ise yandık. o inerken poe de oynanmaz hale gelir kesin lagden. tt artık 50gb'i 1byte geçti mi düşürüyor hızı meh. :(

there's no more room in servers indirdik o yaktı akk'yi bu ay. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Nasıl tablet oyunu olmuş? Özellik çıkarmışlar mı? Çünkü yeni civ'de win 8 dokunmatik tablet desteği var. Aynı oyunu dokunmatik oynayabiliyorsun.

cikarmamis. ama tablete yapacagim diye eklememis ilk yaparken, o yuzden cikarmamis. dolayisi ile konsollarin rezil ettigi oyunlar kavramina bir de tabletlerin rezil ettigi oyunlari ekleyecegiz bundan sonra gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tablette çıkarmayı baştan itibaren planladıklarını sanmıyorum, ama öyle bile olsa tablette çıkmasının PC versiyonuna hiçbir olumsuz etkisi yok. Turn-based oyunlar tablete birebir uyarlanabiliyor, çünkü bu tarz oyunlarda dokunmatik kontrol mouse'dan farklı bir arayüz gerektirmiyor. Tabletin tek eksiği hafıza ve harddisk kapasitesi ki, zaten oyunun iOS versiyonunda harita sayısı daha azmış ve grafikler de daha zayıfmış.

Tablet üzerine komplo teorileri kurmak yerine, oyunun Xbox'da çıkmasının olumsuz etkileri olduğunu söylemek daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

ehum bunu simdi oynayabiliyormuyuz oynayamiyormuyuz?
cikti mi enemy within cikmadi mi?

Oyuna girmeyeli bayaa olmustu, birsuru dl yapti steam de, ama sanki enemy within halen yok gibi. Yukledik mi yuklemedik mi nerden bilecez? Main menu falan da halen ayni....

cikmadi daha galiba, steam available now dese bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...