Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XCOM: Enemy Unknown

Sam

Öne çıkan mesajlar

ya sorun konsol da değil çünkü jsrpg'ler var 20 yıllık bundan kat kat daha kompleks her bakımdan. adamlar tablet oyunu yaptılar, ios'e birebir aynısını çıkardılar işte. konsolize olsaydı keşke, bu kadar yalın bir oyun olmazdı. tabletize oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://forums.2kgames.com/showthread.php?255901-Totalbiscuit-has-a-good-point-with-problems-in-XCom-Enemy-unknown&p=3172401#post3172401

son postum şu başlıkta, bunun üzerine o aegeri banlıyor beni 1 ay. neyse sallamadım. şimdi tekrar infraction basıyor 40 puan şunun için:

http://forums.2kgames.com/showthread.php?265826-Base-Defense-in-Enemy-Within!!!!-New-Achivement-quot-All-Hands-on-Deck-quot/page4&p=3270451#post3270451

bir de pişkin pişkin öm atmış. biz böyle yönetsek forumu iki günde adam kalmaz. nihayet dellendim şikayet ettim amirine.
Sosyal ağlarda paylaş

kavga yok zaten ikincide, nazi bana kafayı takmış basmış infraction.
said:
Reason: Moderator backchat

ne güzel ya, biz de bu sisteme geçelim böyle çat çat çat kimi sevmiyorsak ban.

neyse başlığı sulandırmayayım da acayip gıcık kaptım adamlara. end of rine v2 firaxis
Sosyal ağlarda paylaş

işte onlar dedi ki ai hile yapmıyor, ben dedim impossible vs'de yükselen stat da hiledir filan orada kelimeye takıldılar benim dediğimi çürütmek için. gerisini de hatırlamıyorum pek zaten safsata bir tartışmaydı, troll mod okuduğumu sallamadan aynı şeyi tekrar soruyor, strawman diyor alasını yapıyor, ama troll'e troll diyemezsin yasak filan. tam komedi.

padişahım sen çok yaşacılar dışında herkesi kaçırdılar böyle, firaxis de sanıyor ki herkes beğeniyor oyunu top lel. aynı bioware kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

2 sectoid
3 heavy floater
1 Cyberdisc
2 Drone
2 berserker
2 muton elite
9 muton

bu bug mı emin degilim. terror missionlarda cok olan bir sey bana bazı haritalarda. bir anda butun map kafama spawn oluyor.

bir keresinde boyle tum map kafama 2. turn de spawnladı ve tamamen sans eseri sag kaldım. (plasma sniper rifle i yeni craft etmistim allahtan)sans eseri yanımda double tap li 3 sniper goturmustum (normalde 1 sniper kullanırım. onceki missionda tum as takımım hastahanelik olunca 3 sniperla mecburen gitmistim missiona.)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

son dediğini tam anlayamadım namessar, devriye gezen pack olayını mı diyorsun?

kapalı oda ornegin, 2 turn once ordan gecmisim, odanın tek kapısı var ve tam kapının dısında benim adamlar sokaktakilerle kapısıyor, arkaları odaya donuk.

bir den arkamda spawn oluyorlar odada, o contact animasyonu oluveriyor.

bir ara o kadar cok oluyordu ki nefret etmistim. takımı bolerek zone temizleyerek haritanın ucuna dogru sıkıştırma taktigi deniyordum, üstelik ironman de cok zaiyat vererek. boyle sacma bir spawn mekanigi oldugunu gorunce direk vazgectim o isten.

ilk x-com daki gibi detaylı simule edilmiyor mob movement, acaib belli. ve sonradan haritadaki gorulmeyen karanlık yerlere spawnlatılan moblar var.
Sosyal ağlarda paylaş

bir tahminim var.

muhtemelen orjinal oyunun aksine bu oyun alien movementi hesaplama yuku az olsun ve turn hızlı gecsin diye tamamen simule ediyor, gercekten turn oynatmıyor.

onun da algoritmasını becerememisler, alien movement hesaplanırken buyuk olasılık ya sacma sapan obstacle ların icinden geciriyorlar (ışınlama hesaplamasını yaparken pathi hesaplamayıp duvar icinden falan gecirip kapalı yerlere de goturuor yani alieni, tabi son final pozisyonu sight a girince bir den encounter animasyonu ile spawn etti sanıoruz) ya da gittikleri iki nokta arasında player line-of-sight ı varsa bu da goz onune alınmadan alienları hesaplamanın sonunda direk sanki yürümüs gibi ısınlıyorlar. yani aslında onunuzden geciyor ama gercekten yurutmedigi ve bunu check eden bir duzenleme de yapmadıgı ıcın arkanızda beliriyorlar.

tahminim bunlardan birisi oldugu.

sonuc kafanızın dibinde yoktan varolan ve 2 turn once siz ordayken orda olmayan alienlar var. ironman de o kadar adam kaybettim ki buna ironman oynamayı bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

liberal said:

2 sectoid
3 heavy floater
1 Cyberdisc
2 Drone
2 berserker
2 muton elite
9 muton

bu bug mı emin degilim. terror missionlarda cok olan bir sey bana bazı haritalarda. bir anda butun map kafama spawn oluyor.

bir keresinde boyle tum map kafama 2. turn de spawnladı ve tamamen sans eseri sag kaldım. (plasma sniper rifle i yeni craft etmistim allahtan)sans eseri yanımda double tap li 3 sniper goturmustum (normalde 1 sniper kullanırım. onceki missionda tum as takımım hastahanelik olunca 3 sniperla mecburen gitmistim missiona.)

yok ya bug olması lazım. yani terror missionlarda bana da oluyor ama o tür görevlerde harita genelde geniş ve adamı saklayacağın yer oluyor. özellikle binaların olduğu terror missionlarda o dib dibe spawnlanmalar normal cünkü harita kücük. ha alien assault geniş bir harita ve ona göre tasarlanmış bariz. daha önce 2 kere bitirdim yaşamadım öyle bişey. 21 tane alien'ın geminin ilk kısmında spawn atması hiç mantıklı değil. hatta ben o bug olunca hepsini öldürüp düz rush attım hiç bi tane adamla karşılaşmadan. hani 15 tanesini atsa, dönüp 2-3 tanesini de öndeki 6-7 odadan birine atsa tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...