Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XCOM: Enemy Unknown

Sam

Öne çıkan mesajlar

işte bir kişi arc thrower taşısın, (move bonuslu support genelde iyi seçim) yakalamak istediğin dışındakileri öldür, kalanı uzaktan yarala. 1-2 hp'si kalsın. genelde tutar. robot ve chrysalid'ler immune sadece, onlara deneme.

ya research time yarılayan ar-ge bonusu veriyor otopsi ya da başka birşey. ama zaten ana görevi ilerletmek için yapmak zorunda kalacaksın birkaç kere.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz "xcom for dummies" gibi oldu ama son bir sorum daha olacak, oyunu bildiğin kör göz oynuyormuşum heh.

adamlar spec belirsiz geliyor ya, benim şu an 1 tane support um var ve ondan alamıyorum medikit i (x3 olduğu için), sıfır askere medikit verip yollarsam ve onunla heal yaparsam mı spec i support olarak çıkıyor yoksa random mu?

dediğini yapmak için 2. bir support lazım bana çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

yok random tamamen, officer training school'da new guy upgrade'ini al ilk fırsatta. o zaman sınıfları belirli olarak gelecekler barakaya ilk level'ı alıp gelecekleri için.

foruma bakmıyordum da şimdi gördüm, yoksa gugıl'lık bişi yok soruda. :p forum olarak gudik bir hale geldik o anlayış yüzünden zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

biraz "xcom for dummies" gibi oldu ama son bir sorum daha olacak, oyunu bildiğin kör göz oynuyormuşum heh.

adamlar spec belirsiz geliyor ya, benim şu an 1 tane support um var ve ondan alamıyorum medikit i (x3 olduğu için), sıfır askere medikit verip yollarsam ve onunla heal yaparsam mı spec i support olarak çıkıyor yoksa random mu?

ona da gerek yok aslında, görev bitince save et, üste gel, beğenmez isen load et, değişiyordu benim oynadığım oyunda
Sosyal ağlarda paylaş

ha evet new guy alana kadar öyle yapabilirsin şansın yaver gitmediyse. :p

enginar toplamaya çalış her fırsatta çünkü uydu ve eşya yapımındaki limitini belirleyen o hep. scientist'ler önemsiz marathon (second wave) oynanmadığı sürece, sallama onları hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

para konusunda yapacağınız şu:
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lz64e3fVIf1qhr2s0o1_500.jpg
2-3 tane hariç bütün cesetleri satın. bir tek chrysalid cesedi konusunda sıkıntı çektim ben item'a kullanıldığı için. elerium birikmeye başlayınca onu da idareli satın. çok sıkışırsanız flight computer vs bile satabilirsiniz çünkü ufolardan yağmalamaya devam edeceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Dworgian said:

ona da gerek yok aslında, görev bitince save et, üste gel, beğenmez isen load et, değişiyordu benim oynadığım oyunda

ironman rulez, load-reload sux!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Rastgele stat seçeneği o konuda zevkli sonuçlar doğuruyor. Kaliteli adamlar fark ediyor.

Feamer said:

totalwar oynuyorum ama bu oyunu oynamam, kendimin müdahele edemediği çok fazla değişken var

Bu oyuna düz strateji olarak yaklaşma. Bu oyunun başarısı kısmen de olsa kendin müdahale edemeyeceğin çok sayıda değişken olması nedeninden kaynaklanıyor. Strateji oyununda basılan manasız piyon gibi üniteler yerine buradaki karakterlerle bağ kurabiliyorsun. Çünkü geçen görevlerde o değişkenler yüzünden akılda kalıcı anılar yaşıyorsun.

Benim attığını vuran stajyer bir scoutum vardı mesela. Levelı yükselince bayağı bildiğin as takıma alacaktım. Ana takımın yanında yancı olarak göreve getiriyordum. Fakat bir görevde düşman çok fena kuşattı. VIP ve takımı oradan çıkarabilmek için o kızı arkada bıraktım. Kız düşmanların hepsiyle çarpışıp biri dışında hepsini ya öldürdü ya ağır yaraladı. Ama son bir tane tin man arkasından dolaşıp kalleşçe arkasından sıktı. Öldü fakat görevi ve takımı kurtardı.

Bir seferinde de oyunun başından beri götürdüğüm takım çok fena şanssızlığa uğradı. Sniperımın suratında füze patladı. Ona ölmesin diye medic kitle koşan scoutu tarayıp ağır yaraladılar. Soldier'ım mind kontrole yenik düşüp heavyi kendi elleriyle öldürdü. Alanda son kalan ağır yaralı scoutum son bir çabayla haritadaki son düşman olan mind kontrol yapan yaratığı öldürdü. Takımda o bölümde iki kişi öldü kalanı ağır yaralı olarak 1 ay göreve çıkamadı. Ama kadın kahraman oldu yani.

Eski oyunlarda dropshipten tankı indirirken rampada füze isabetiyle ilk turnden devre dışı kalması hadisesini de yaşamıştım mesela.

Rastgelelik, bilinmezlik bu oyunun eğlenceli bir parçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

rastgele sınıf olayı firaxis'in artificial challenge alanında yarattığı bir devrim olsa gerek. 150 gaymeye filan aşılabilmesi de ayrı bir komedi.

oyun ilk cıktığında ilk missionda karakterin yaptıklarının hangi class çıkacağına etki ettiğini iddia eden bir grup vardı yabancı forumlarda. acaba şimdi nerelerdedirler? hangi oyunun forumlarında trolluyorlardır?
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Rastgele stat seçeneği o konuda zevkli sonuçlar doğuruyor. Kaliteli adamlar fark ediyor.

Feamer said:

totalwar oynuyorum ama bu oyunu oynamam, kendimin müdahele edemediği çok fazla değişken var

Bu oyuna düz strateji olarak yaklaşma. Bu oyunun başarısı kısmen de olsa kendin müdahale edemeyeceğin çok sayıda değişken olması nedeninden kaynaklanıyor. Strateji oyununda basılan manasız piyon gibi üniteler yerine buradaki karakterlerle bağ kurabiliyorsun. Çünkü geçen görevlerde o değişkenler yüzünden akılda kalıcı anılar yaşıyorsun.

Benim attığını vuran stajyer bir scoutum vardı mesela. Levelı yükselince bayağı bildiğin as takıma alacaktım. Ana takımın yanında yancı olarak göreve getiriyordum. Fakat bir görevde düşman çok fena kuşattı. VIP ve takımı oradan çıkarabilmek için o kızı arkada bıraktım. Kız düşmanların hepsiyle çarpışıp biri dışında hepsini ya öldürdü ya ağır yaraladı. Ama son bir tane tin man arkasından dolaşıp kalleşçe arkasından sıktı. Öldü fakat görevi ve takımı kurtardı.

Bir seferinde de oyunun başından beri götürdüğüm takım çok fena şanssızlığa uğradı. Sniperımın suratında füze patladı. Ona ölmesin diye medic kitle koşan scoutu tarayıp ağır yaraladılar. Soldier'ım mind kontrole yenik düşüp heavyi kendi elleriyle öldürdü. Alanda son kalan ağır yaralı scoutum son bir çabayla haritadaki son düşman olan mind kontrol yapan yaratığı öldürdü. Takımda o bölümde iki kişi öldü kalanı ağır yaralı olarak 1 ay göreve çıkamadı. Ama kadın kahraman oldu yani.

Eski oyunlarda dropshipten tankı indirirken rampada füze isabetiyle ilk turnden devre dışı kalması hadisesini de yaşamıştım mesela.

Rastgelelik, bilinmezlik bu oyunun eğlenceli bir parçası.

bunlar güzel şeyler ama işte vakit darlığından strese giriyorsun bu sefer, akşam 2 saat vaktin olunca
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Sam said:

rastgele sınıf olayı firaxis'in artificial challenge alanında yarattığı bir devrim olsa gerek. 150 gaymeye filan aşılabilmesi de ayrı bir komedi.

oyun ilk cıktığında ilk missionda karakterin yaptıklarının hangi class çıkacağına etki ettiğini iddia eden bir grup vardı yabancı forumlarda. acaba şimdi nerelerdedirler? hangi oyunun forumlarında trolluyorlardır?

valla ben sadece son oyunda "acaba öyle midir?" diye 5 adamdan 1 tanesine medikit verdim heal yaptırdım vs, o adam support oldu. ama sonradan eklenen new recruitte medikiti verdim heal yaptırmadım assault oldu. ben de "aaa cidden öyle" diye düşünmüştüm. siz random deyince üzüldüm
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

aynı oyunun forumunda. firaxis fanboilarını hala bulabilirsiniz orada, modlarla beraber trolleyip banlıyorlar beğenmediklerini. bioware forumlarıyla yarışır rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bu ne abi? Allah Allah nidalarıyla dash mi yaptırıyorsun bütün takıma? Ben şahsen tırıs tırıs oynamada master seviyesine eriştim, az yürü overwatch, znn znn, soluna geç overwatch znn znn, overwaaaaaatch :P
Sosyal ağlarda paylaş

Her çatışmada takımım wipe yese anı diye yazmayız burada herhalde :)

Çatışma sırasında sniperın nişan aldığı coverın arkasındaki duvarı mutonlardan biri kırdı, sniper "noluyoz" diyemeden kırılan duvarın arkasından füze gelip indirdi >_> Sonra belli turn sayısında müdahale etmezsen öleceği için medic'i koşturmak zorunda kaldım.

Daha zihin gücünü kullanan asker çıkarmadan önce mind controlü yapan bossla karşılaşınca ve birde hemen indiremezsen ne olursa olsun olay çıkıyor. Yanında iki tane sentinel tarzı güçlü mutonla beraber geliyorlar zaten. 3 kişi kaldığımız sırada adam takım liderine mind control attı işte. Takımın kalanını vurmasın diye geriye çektim. Mind controlden çıkmadan bir önceki turnde heavy'e cover arkası shottan critical indirdi. Yapcak pek bir şey yoktu yani.

edit: Medic kitlerim bitmese(2 tane mi ne harcamıştım) veya daha fazla alsaydım durum daha iyi olabilirdi gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...