Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS & Performans Sorunlarına Çözümler

mardox

Öne çıkan mesajlar

-Deno- said:

560 ti, 8gb ram, i5 işlemci de bende var. bende de gölgeler dahil her şey high'da. kasılma olmuyor.

ahah aynisi i5 2500k, hersey full. imp fleet te biraz dusuyor kalabaliktan. SSD aldim 3 gun once ona attim windows ve swtoru bomba oldu. yukleme bekleme falan sifir. esimi bekliyorum orasi ayri :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

amd x2 [email protected]
amd-ati 5850
4gb ddr2

Bu config ile 1440*900 de bile warzonede herşey low-shadow kapalı ,10-15fps alıyorum.

Warzonedan çıkınca 40-110 fps arası değişiyor.

bende de x2 555 var.çekirdek açmayı denedin mi.4 çekirdek baya performans arttırıyor.onun harici 5770 ve 8gb ram var

genelde warzone dahil baya akıcı oynuyorum.1920 1080 high.shadow kapalı .fleette kasıyor ama
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende takılmalar falan oluyordu hani sistemde fena deil işte i5 2500k işlemci 8gb ram,bide n570 gtx ekrankartı var ama çok akıcı giderken birden takılmalar falan oluyordu .neyse sonra özellikleri biraz kıstım başta shadow olmak üzere kapattım ama performans hep aynı ayarları köklesemde en düşügede alsam bende aynı performansı veriyor oyun annamadım gitti. başka oyunlarda vs. hiç problem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yeni sistem topladım. hani full her bişi açık yeter diyodum ama ati catalyst'den AA fulleyince fps 30 a düşüyor. millet önerilerde hep AA açın demiş ati ayarlarından. benimki açarsam 30a düşüyor.

sistem de şöyle.

i7 2600k işlemci
2gb 6950 ekran kartı
2000mhz 8gb ram.

sisteme göre bence 30 fps olmaması lazım. bende mi bir sorun var? yoksa benzer sistemdeki arkadaşlar da 30-40fps civarı mı alıyor AA açarsa ati ayarlarından.

AA kapalıyken sorun yok. diğer bütün ayarlar hem oyun hem catalyst de fullken bile 100+ fps. ama işte sinir oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne anten herifler var tey allam. "hiçbi sorun yok ekran kartım xx" Oksijene acıyorum başka bişeye değil.

iyi o zaman gz, biraz zeka kasarsanız oyunlarda king bile olursunuz o ekran kartıyla.

Konuya dönecek olursak, kaç cigabayt ekran kartınız olduğuyla alakalı değil genelde bu sorunlar. Benim eski püskü 512mb ekran kartlı laptopumda performansım yeni 2gb GT560mden daha yüksek. Eğer 5dk search yapsanız official forumlarda 5000 euroluk monster gaming pcde 5 fps ile oynayan adamları görebilirsiniz. Ben fps sorunu yaşadığım yeni laptopda skyrimi full settings herşey açık çalıştırıyorum 50fpsden aşşağı düşmüyor massive combatta bile.

Eğer sizde hiçbir sorun yoksa gz. Ekran kartınızdan daha değerli şeyleriniz yoksa hava atmak için münasip bir yükseklikten atlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:

Kanuni said:

Yok, once ben ayni alette raid 0 7200 rpm li iki hd ile oynadim sonra ssd taktim. Fps degisme yok. Yukleme suresi vs cok degisti o kadar.

ne kadar farketti SSD tahmini bir zaman verebilir misin?

quest konusmalarini beklemiyorsun artik direk cikiyorlar. diger yuklemeler de kisaldi normal olarak. bence cok basarili. degdi kendi adima.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben de SSD+ram takviyesi yaptım ve felaket hızlandı oyun. Ekran kartı ve işlemci iyi diye view distance'a falan asılmıştım, ram yetersiz kalmıştı. Hareket ettikçe belirli aralıklarla ufak ufak kasılıyodu makine.

SSD ve ram takınca hem load timelar azaldı, hem diyalog açılması için beklemez oldum, hem de ram yeterli olduğu için etrafta gezerken kasılma falan kalmadı.

SSD alın ram alın demiyorum tabii de, zaten iyi bi işlemci ve ekran kartınız varsa sırf SW:TOR için değil, her şeyi hızlandırmış olursunuz. Açılalı 5 saniye olmamış bi bilgisayarda Photoshop'un Premiere Pro'nun falan 3 saniyede load olması paha biçilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Buradan yeni alacaklara falan önerimiz olsun da paraları çöpe gitmesin:

Oyunu almayı düşünüyorsanız bi arkadaşınızın şifresiyle falan bi deneyin, fpsnizi bimemneyinizi görün öyle alın. Çünkü system requirementların 10 katı bilgisayarlarda bile kımıldayamayabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

oynamayan varsa kısa süreli id pass alabilirim?
not: download etmiş değilim.
yada şöylemi yazsam?:
intel core 2 quad Q6600 2.40GHz
8gb ram
gfx 560 ekran kartı (ti değil)

sorun yaşarmıyım acep? bf3 için bi ekran kartı almıştım. diğer parçalar eski.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

ati kartı olanlar şu radeon zımbırtı programını indirip deneyebilir.
Programı kullandıgımdan beri warzonelar oynanabilir seviye geldi.
ne işe yarıo o nasıl yapıcam ayarları tam çözemedim pekte anlamam açıkçası o işlerden ama ?
Sosyal ağlarda paylaş

nvidia kartı olanlar şunu denesin
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=144256

gt430da yaptım, cutscenelerde gözükmeyen lightsaber holo vs efektleri problemim çözüldü :) artık gözüküyor, ayrıca baya güzelleşti force AA yapınca :) fpsde rahatladı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...