Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS & Performans Sorunlarına Çözümler

mardox

Öne çıkan mesajlar

bombilo said:

hd 5 = dandik?! oldu

hd 5470 gibi dandik kartlardan bahsetmiş arkadaş.
Yalnız gel görki bendeki 5870 ile 1440*900 çözünürlükte herşey low da 15-25 fps arası değşiyor.Herşeyi full e alıyorum fps yine aynı.

benin phenom x2 550 yi stock 3.1 den 3.8 e çıkardım.Şuan wz lerde min 30 fps alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun uzun yazicağımda kartları yazarken bu oyun üstüne konuştuğumuzu anti fan coil boyluk hater vs.. bende aramayın pls.

Bir saçmalık var umarım düzelte bilicek kapasiteye sahiplerdir neden diye sorarsanız offical forum dahil iyi donanımcılar var yazmışlar problemleri ama gel gör adamlar driver update edin,aa yı kapatın bloomu kapatın gibi OH REALLY dedirtcek şeyler yazıyorlar.

Düzeltsinlerde ağız tadıyla devam edelim :)

Pazartesi 2 tane gt555m lik biri 94 core diğeri 144 coreluk alette test ediceğim.

Durumu yazarım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Burdaki yöntem işe yarıyor gibi:

http://www.swtor.com/community/showpost.php?p=1965652

Google'dan Imdisk programını bulup, indirip yükleyin. Linkteki kodu notepad'e yazın. Uzantısını .bat olarak değiştirin ve çalıştırın. Ama Ilum fpsini düzeltmenin bi yöntemi yok çünkü oyun motoru yetersiz. GTX 590'da bile 15 fpsi geçemiyorsun...

FPS/Shuttering sorunları azaldı gibi. Loading süresi de azaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu windowed olarak oynamaya başladıktan sonra pvp yapabilmeye başladım. FPS'de çılgınca yükselme yok (%15-20 civarlarında) ama fps ile açıklanamayacak takılmalar kayboldu.

Eğer iyi ekran kartınız, orantısız kötü performansınız varsa kesin deyeyin. Çok rahatladım.

Alt-tab'ı daha rahat yapabilmek de bonus.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Burdaki yöntem işe yarıyor gibi:

http://www.swtor.com/community/showpost.php?p=1965652

Google'dan Imdisk programını bulup, indirip yükleyin. Linkteki kodu notepad'e yazın. Uzantısını .bat olarak değiştirin ve çalıştırın. Ama Ilum fpsini düzeltmenin bi yöntemi yok çünkü oyun motoru yetersiz. GTX 590'da bile 15 fpsi geçemiyorsun...

FPS/Shuttering sorunları azaldı gibi. Loading süresi de azaldı.

burdaki yöntem ile benim bir üstteki mesajımdaki konudaki olay aynı.
Bunların salak oyun motoru wz ve illum da sürekli harddiskten assets klasörü içindeki dosyaları okumaya çalışıyor.

Yukardaki yöntem ile cache dosyasını ve efekelrin bulundugu asset dosyası direk ramden çalıştırılıyor.Böylece anlık fps düşüşleri min. a inmiş oluyor.Bende cidden işe yaradı,artık wz lerde gayet akıcı bir şekilde oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

SLI olayini cozebilen var mi?

SLI 580 GTX kullaniyorum. eger SLI i kapatip tek karta donersem oyun resmen ucuyor, ama SLI acik oynarsam animasyonlarda falan akicilikta bir dusme, bir sisme oluyor. resmen fps nin dustugunu ve kesintili bir hale geldigini anliyorum.

ayni sey wow'da da aynen bu sekilde vardi.

Skyrim vs gibi oyunlarda SLI catir catir calisiyor. Bu swtor da calismiyor. anlamadim nedenini.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

ati kartlar için en son çikan driver ile crossfire kartlar için swtor optimizasyonu ve profili eklendi.Nvdia da yapar yakında.

abi su profile olayini beceremedim bi yukluyorum yukluyorum gaminten profile e gelince hic birsey gormuyor profil yuklenmemis falan diyo nasil oluyo bu dalga ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...