Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

onlar çok yokluk çekiyor lütfen,
diğer tüm illerdeki köylerin hepsi para pul ve şarap içinde yaşarken onlar elle havyar yemeye zorlanıyorlar!

tabiki dağa çıkıp adam öldürüp yol kesip uyuşturucu satıcaklar, yoksa sen onları ülkenin geri kalanı gibi namuslu çalışacak kadar aşşağılk mı sandın?

özgürlük!
140 milyonluk insanlık tarihinde son 5bin sene çok önemli olduğu için oranın adı kürdistan evet ve hatta son 200 yılda sadece kürtler öldürüldü bu ülkede, hatta hitler zamanında trenlere bindirilip yahudi kılığında almanlara verildiler o derece.

pis türkler nesilleri üremesin diye valilerine, her evlenenin ilk gecesini tatma fırsatı verdi böylece ing.. türk ırkı yeşerecekti o topraklarda, sonra kahretsin ki özgürlük savaşçısı ulu william apo çıktı ve uzun bacaklı turgut özala meydan okudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

@law
öyle bir kanı var bazı insanlar için onlara itafen deniyor sanırım.
Normal ama, türküm diyince faşist olduğun bi 2011 geçirdik.

Oho işimiz var haikkatten boşa konuşuyoruz demek, anlattıklarımız demekki haikatten karşımızdakinin anlayabildiği kadar (suark seni kast etmiyorum), bizim özgürlük savaşçılarımızmış, şu topikde PKK yı savunan bir kişi yok, onlara özgürlük savaşçısı diyen bir kişi yok.

Kime ithafen acaba sizin özgürlük savaşçıları dedi, hani isim verebilir mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Suark said:

@law
öyle bir kanı var bazı insanlar için onlara itafen deniyor sanırım.
Normal ama, türküm diyince faşist olduğun bi 2011 geçirdik.

Oho işimiz var haikkatten boşa konuşuyoruz demek, anlattıklarımız demekki haikatten karşımızdakinin anlayabildiği kadar (suark seni kast etmiyorum), bizim özgürlük savaşçılarımızmış, şu topikde PKK yı savunan bir kişi yok, onlara özgürlük savaşçısı diyen bir kişi yok.

Kime ithafen acaba sizin özgürlük savaşçıları dedi, hani isim verebilir mi ?

e bu topik demedim ki zaten. Genel bişi bu patiyle alakalı deil.
Konuyla alakalı konuşulcakları konuştuk daha genel meselelere sardık mesai bitimini beklerken
Sosyal ağlarda paylaş

İsim vermek falan paticikte yakışık almayan hareketler. EN fazla başlık içinde alıntı yapıldığında arada sırada tartışmalar ikili düzeye iner, onda da modlar ve diğer üyeler araya girer alın gidin özel mesajda halledin der.

Burada çok sık görürsün bir üstteki mesajda başlıkta birbirine koyarken bir alttakinde ehihih diye güler insanlar.

Sen de biliyorsun, isim vermenin lüzumu yok, forumda Pkk fetişi olan arkadaşlar var. Şimdi burada isim ver falan demenin lüzumu yok Law.
Sosyal ağlarda paylaş

Devletin zayıflığı o, ağlayan bebeye meme veriyosun. İşsizlik falan demeyin bana hiç,

denizlinin zamanında tütünle geçinen köylerine bi gidin bakın, şimdi ya çok yaşlılar var ya çocuklar. Çözüm değil yani gelir kaynağı olmadığında illegal yola başvurmak.

işte burdakilerin devlete saygısı olduğu için , dağa çıkıp adam öldürmek veya illegal çalışmak yerine göç edip legal çalışmayı yeğlemişler. Bunun temelinde şu var, O tarafta büyüyen bir çocuk "polise taş atarsam herkes beni adam sayar" mantığıyla büyüdüğü için ( bizzat duydum bunu ) ne korku var ne saygı. Bu taraftakinde o yok. O yüzden @axedice şimdiye kadar göz yumulmuş, terör devam ettikçede göz yumulacak gibi. Arada da böyle zaiyatlar olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

@Aluriel

Tamam arkadaşım haklısın tartışmayalım, boşyere sanada yazık banada.

abi haklılıkla alakası yok. söylediklerimin hepsi başkasına ait laflar şu topikte. uydurma değil yani.

başta anlaşamadığımız nokta ne biliyor musun? sen o grubu sivil olarak görüyorsun belki ama başkalarına göre gecenin bi yarısı kalabalık bi grupla öyle bi bölgede sınırı geçen adam sivil veya masum değil işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

ya göz yummamışlar işte demek ki bu sefer

35 kişi öldü yalnız bu göz yummama yüzünden, bizim de karşı çıktığımız şey bu. Artık göz yummayacaksan sınır karakollarınla konuşur, en azından köylüye haber salmasını ve ona göre hareket etmesini söylersin, insanları bombalayıp 35 kişiyi öldürerek politika değiştirilmez.

Kaçakçılığı nasıl normalleştirirsiniz diye bize kızıyorsunuz ama yıllardır oraların normu bu zaten, ne yeni ne de bilinmedik bişey. En azından asker bizi vurmaz diye yola çıkan insanlar bunlar, aşırı bir güç kullanımı ve çok sayıda can kaybı var. Şu bombalama yüzünden bölgede pkknın etkisinin artacağı kesin. Adamlara muhteşem bi malzeme verildi çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu hiç duymadım daha önce eğer gerçekten böyleyse (ki kaçakçılık zaten kanuni bir iş değil de hadi neyse) bu adamların yaptığı ciddi salaklık. Eğer gerçekten haber salınmış ama bu adamlar yavşakça ehuehe bizde sadece mazot var diye bildiklerini okudularsa bu doğal seleksiyon gibi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Ne alakası var özgürlük savaşcısıymış, 3-5 tane soytarı, gaspçı. PKK ya özgürlük savaşçısı diyen bir tek kişi yok şu topikde, yani kime ithafen "sizin özgürlük savaşçıları" diye yazdın ?

ben genel olarak konusuyorum bu konuda. alıntı yaparak gösteririm 1 kişiyi hedef alsaydım. pkk sempatizanları yokmuş gibi davranmayın aramızda.
Suark said:

işte burdakilerin devlete saygısı olduğu için , dağa çıkıp adam öldürmek veya illegal çalışmak yerine göç edip legal çalışmayı yeğlemişler.

suark ın dediği çok doğru. her işsiz kalan kaçakçı pkk yancısı mı olmak zorunda. yok bölgede iş yokmuş falan filanı geçin. adamlar 1-2 ayda çalışarak kazancağı parayı 1kere toz taşıyarak kazandığı için hiç de çalışcaklarını sanmıyorum. tsk nın asla kaçakçılara göz yummaması gerek. bu kaçak işini çok sıradan bişi gibi anlatıonuz. yav gidin diğer ülkere silahlı uyuşturucu falan taşıyarak kaçak girmeye calısın bakalım sizi vurcaklar mı vurmucaklar mı bi deneyın cidden. insan hakları falan dersiniz sonra. kaçakçılık yapanın insan hakları cok umrunda sanki. silah taşır haraç verir terör örgütüne. sonra ölünce insanız biz hakkımız var diye ağlar. önce insan gibi yaşamasını öğrensin sonra hak kısmına geçeriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu durumda ister fanatik de ister faşist de ben askerin verdiği ateş kararını doğru buluyorum. Asker orda sivlillere değil PKKlılara ateş emri verdi ve o sivillerin orda olmaması gerekiyordu. Ölenler için üzgünüm elbette ama yasak işe bulaşan sonuçlarını göze almalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

http://www.haberturk.com/yasam/haber/702268-sag-kurtulan-tek-koylu-yasananlari-anlatti

ifade de bi saçmalık var yani. herhalde gazeteciler de sıkıyor biraz. "Biz de dedik, bizde silah falan yok iki bidon mazot var. " demiş adam 35kişi 2 bidon mazot mu taşyor. ayrıca
"Bu işi babamız yapmış, dedemiz yapmış hatta atalarımız yapmışlar." diyor 1 paragraf altta bile "Biz her zaman gidiyoruz. 15 yıldan beridir gidiyoruz" falan ne bilim saçma yani ayrıca gene
Bu esnada F16 jetleri geldi bizi bombaladı. Arkadaşlarım hepsi öldü. Sadece ben sağ kurtuldum. Bir arkadaşımız yaralandı ikisi de geri Irak tarafına kaçtı.
kendi kendini yalanlıyor 2 cümle.
habertürk bence saçmalamış gibi geldi tamamen ters ifadeler var hep. nası bi haberciliktir yav bu. adama bişi dediğim yok..
Sosyal ağlarda paylaş

bi de devlet yetkilileri bi aileyi ziyaret etti kalan 34 aileye gitmediler falan demiş. e yaşamını yitirenlerin çoğu aynı sülaleden değil mi zaten, bunlar muhtemelen dipdipe oturuyordur köyde yetkililer nasıl oluyor da sadece tek bir aileyi ziyaret edebiliyor. gariplik var haberde
Sosyal ağlarda paylaş

EVIL_DeaD said:

Absolut said:

http://www.haberturk.com/yasam/haber/702268-sag-kurtulan-tek-koylu-yasananlari-anlatti

ifade de bi saçmalık var yani. herhalde gazeteciler de sıkıyor biraz. "Biz de dedik, bizde silah falan yok iki bidon mazot var. " demiş adam 35kişi 2 bidon mazot mu taşyor. ayrıca
"Bu işi babamız yapmış, dedemiz yapmış hatta atalarımız yapmışlar." diyor 1 paragraf altta bile "Biz her zaman gidiyoruz. 15 yıldan beridir gidiyoruz" falan ne bilim saçma yani ayrıca gene
Bu esnada F16 jetleri geldi bizi bombaladı. Arkadaşlarım hepsi öldü. Sadece ben sağ kurtuldum. Bir arkadaşımız yaralandı ikisi de geri Irak tarafına kaçtı.
kendi kendini yalanlıyor 2 cümle.
habertürk bence saçmalamış gibi geldi tamamen ters ifadeler var hep. nası bi haberciliktir yav bu. adama bişi dediğim yok..

metinde tutarsızlıklar var okurken benim de dikkatimi çekti. Birinde ilk köylüler "sabahleyin" gitti terörist olmadıklarını anladı diyor sonra adam cep telefonu ile aradım diyor..garip.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...