Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dayak yemenin suçu, atmaktan daha ağır

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

karşı taraf kim ya?

Devleti temsil eden gücün ideolojisi neyse, onun karşısındaki ve kendisi için tehdit olan unsur. Ergenekon hadisesi mesela.

Ben o mağdur edilen kadın üzerinden, bu kadın bu hale getiriliyorsa aslında daha beterleride oldu ve olmuştura işaret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Catzee said:

"nutella yerim" said:

eger gercekten medeni bir ülke olsaydık şu saatte bırakın o polisleri il emniyet müdürü istifa ederdi,nitekim medeni bir millet / ülke degiliz.

abi il emniyet müdürü daha yeni geldi ya hatta amcam kendisi sdfsdf true story

söylesene amcana bu tipler ne iş diye
Sosyal ağlarda paylaş

görevden uzaklaştırılmaları hiç bişey ifade etmiyor

said:

1- Görevden uzaklaştırılan ve görevi ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınan memurlara bu süre içinde aylıklarının üçte ikisi ödenir. Bu gibiler bu Kanunun öngördüğü sosyal hak ve yardımlardan faydalanmaya devam ederler.Görevden uzaklaştırılan memurun göreve başlaması halinde, bunların aylıklarının kesilmiş olan üçte biri kendilerine ödenir ve görevden uzakta geçirdikleri süre, derecelerindeki kademe ilerlemesinde ve bu sürenin derece yükselmesi için gerekli en az bekleme süresini aşan kısmı, üst dereceye yükselmeleri halinde, bu derecede kademe ilerlemesi yapılmak suretiyle değerlendirilir.

2- Görevden uzaklaştırma; bir disiplin kovuşturması icabından olduğu takdirde en çok 3 ay devam edebilir. Bu süre sonunda hakkında bir karar verilmediği takdirde memur görevine başlatılır.

3 ay sonra kim hatırlayacak bu olayları bu insanlar dışında. olay soğuduğu için de bu kadın ve kocası yine basına gitse ilgilenmezler bile bence daha başka popüler olaylar var diye
Sosyal ağlarda paylaş

görevden uzaklaştırma zaten suça ceza olarak verilmiyor genelde hiç bir suç olmadan da görevsel sebeplerden verilebilir görevden uzaklaştırma o yüzden böyle ayarlanmış bir şey. Bu haberi görüp de insanlar cezalarını almış diye düşünmesin diye koydum. Bunun haber olması bile saçmalık çünkü böyle durumlarda standart bir prosedür. Bugün memurlar sabah 9da işe gitti demek gibi bişey. Artık bunu bu biçimde "KARAKOLDA DAYAĞA CEZA" haber yapan adamın amacı neydi bilmiyorum ben olsam bu haberi yapan adamı kovardım, medya konusunda çok ciddiyim. Bu haberin yalancı afyon olmaktan başka bir olayı yok çünkü.

Ama hakkında suç işlemiş olma şüphesi olan memurlara sanırım daha ayrı bir uygulama gerekiyor. Bir de bu adamlar hapse girerse herhalde bir daha memur olamazlar değil mi? Yani hapisten çıkıp tekrar eski işlerine döneceklerse hiç girmesinler hapse fark etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ilkokul veledi mi olm bunlar eliyle itti tırmaladı çizdi diye dava açıyorlar.
koşsunlar gitsinler öğretmenlerine de şikayet etsinler.

Tahminen kadın sizi şikayet edicem demişdir, onlar da kadını tehdit etmişlerdir eğer bizi şikayet edersen biz de seni şikayet ederiz memura hakaret ve saldırıdan 2-3 sene yersin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada baktım memurken hapse girmiş olmak hapisten çıkınca aynı işe devam edemeyeceğin anlamına gelmiyormuş sanırım dilekçe ile göreve devam başvurusunda bulunabiliyormuşun. tabi o durumda ne şartlar altında kabul ediliyor vs onu bilmiyorum ama bu adamlar bir de hapisten çıkınca göreve dönerlerse baya leş.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Buarada baktım memurken hapse girmiş olmak hapisten çıkınca aynı işe devam edemeyeceğin anlamına gelmiyormuş sanırım dilekçe ile göreve devam başvurusunda bulunabiliyormuşun. tabi o durumda ne şartlar altında kabul ediliyor vs onu bilmiyorum ama bu adamlar bir de hapisten çıkınca göreve dönerlerse baya leş.

standart soruşturma ile disiplin soruşturması ayrı ayrı işliyor.

polis olarak bir suçtan hapis yatabilirsin ancak disiplin soruşturmanda memuriyetine son verilmez ise çıkınca devam ediyorsun ( memuriyete engel haller saklıdır).

öte yandan suçlandın o arada disiplin soruşturmasın yapıldı atıldın sonra suçtan beraat ettin dava açıyorsun göreve iade ediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Dddbb said:

Liseden tanıdığım ne kadar it kopuk varsa cidden hepsi polis oldu. Şuanda sokaklarda güvenliği sağlıyorlar.

aynen öyle ne kadar ego sorunu insan varsa gidip polis oluyor vatandaştan hıncını çıkarıyorlar. sonra da iyi polisler buna alınıyor ama bu böyle yani. kendi karakollarında değilse bile başka yerlerde öyle.

bu ülkede ilk temizlenmesi gereken kurum polis, yargı falan değil. ama tabi emniyet müdürleri falan hükümetin ayaklarını yalamaya hazır ve nazır oldukları için hükümet bu durumdan memnun.
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

bu arada dayakçı polis bir tanıdığımın dayısı çıktı, cinayet masasındanmış herif. sonuç olarak adam tam anlamıyla boku yemiş rahat olabilirsiniz, olan 2 tane çocuğuna oldu, yapcak bişi yok.

o adamın çocuğu olarak dünyaya gelmeleri zaten en büyük şanssızlıkları umarım anneleri iyi biridir
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Bu ne polisin ne de mahkemenin suçu. Bu hadise tamamen savcıların suçu.

Türkiyede Cumhuriyet adına işlem yapma yetkisi olan tek kurumdur savcılık. Cumhuriyet doktoru Cumhuriyet Avukatı , Cumhuriyet hakimi yoktur.

Buna karşılık adalet sisteminin en zayıf halkası savcılar. Çoğu en temel hukuk kurallarını bilmez,10 taneden 9 u ceza kanunu bilmez 100 taneden 99 cmk bilmez.

Polislerin yaptığı harekete 1.5 isteyende savcı kadına 6.5 isteyende.

/sign
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

teröristlerle hani polis savaşacak ya. bu polisler mümkünse güneydoğuya gitsin ve teröristler tarafından öldürülsün.

karşılıklı köpekler birbirlerini öldürürler işte.

Belki çoktan doğu görevlerini yapmışlardır, bence sen vur. Yerleri belli zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...