Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fetih 1453 (2012)

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

1 hikayeye 9k filmin çekildiği yunan mitolojisi filmleri yunanca mı çekiliyor? yahudilerin zır zır ağladığı filmler ibranice mi çekiliyor?

çek ingilizce işte, oynat bikaç ağırbaş, tüm dünyada oynat içine bi iki savaş ve seks sahnesi sokuşturup. türkçe dublajını yapsan yine tüm türkiye izler zaten.

elimizdeki en büyük hikayelerden birini harcıyoruz yani trde para kırmak için.

ne hikayesi abi 10 katı büyük orduyla gidip şehri almanın nesi hikaye yada heroic anlamıyorum hele en saçma gelen her sene birde bunu kutluyorlar lan nesini kutluyorsun gelip adamların şehrini ele geçirip ülkelerini yıkmışın bide kutluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

1 hikayeye 9k filmin çekildiği yunan mitolojisi filmleri yunanca mı çekiliyor? yahudilerin zır zır ağladığı filmler ibranice mi çekiliyor?

çek ingilizce işte, oynat bikaç ağırbaş, tüm dünyada oynat içine bi iki savaş ve seks sahnesi sokuşturup. türkçe dublajını yapsan yine tüm türkiye izler zaten.

istanbulun nüfusu kaç?
21 milyon?
iyi para yapar bu.

"istanbul since 1453" tşörtleriyle dolaşan bir milletiz, ccc hesabı.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

ne hikayesi abi 10 katı büyük orduyla gidip şehri almanın nesi hikaye yada heroic anlamıyorum hele en saçma gelen her sene birde bunu kutluyorlar lan nesini kutluyorsun gelip adamların şehrini ele geçirip ülkelerini yıkmışın bide kutluyorsun

Biz ülkeyi yıkmayı kutlamıyoz, Ortaçağı kapattık onu kutluyoz bikerem
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

öeh, doğu roma imp. yıkılışının etkilerini bi araştır bence. illa mucizevi bir başarı gerekmiyor epic bir hikayenin etkileyici olabilmesi için.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Orta çağı 100yıl savaşlarının bitişi kapamamış mıydı? Biz niye gelin güvey oluyoruz?

avrupa'da matbaanın icadı olarak kabul ediliyor, doğu'da vs. diğer yerlerde istanbul'un fethi,

ikisinin de sonuçları büyük ve avrupa'yı şekillendiriyor. Ama nasıl desem, matbaanın icadıyla bilginin dolaşımı daha aktif ve hızlı bir hal alıyor ve böylelikle reformlar ve aksi görüşler daha hızlı topluma işleyebiliyor.

mantıken matbaanın icadı bence de, ama istanbul'un fethinin de büyük katkısı var :)

Bu arada kendisinden daha büyük bir orduyla gidip şehiri almak diyen arkadaş, Fatih'in ordusundan daha büyük ordular o şehri alamadı. Savunma yöntemleri ve surları ile zaten almakta zordu o dönemlerde. Biraz tarih cehaleti olmuş bu olay
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

axedice said:

Orta çağı 100yıl savaşlarının bitişi kapamamış mıydı? Biz niye gelin güvey oluyoruz?

avrupa'da matbaanın icadı olarak kabul ediliyor, doğu'da vs. diğer yerlerde istanbul'un fethi,

ikisinin de sonuçları büyük ve avrupa'yı şekillendiriyor. Ama nasıl desem, matbaanın icadıyla bilginin dolaşımı daha aktif ve hızlı bir hal alıyor ve böylelikle reformlar ve aksi görüşler daha hızlı topluma işleyebiliyor.

mantıken matbaanın icadı bence de, ama istanbul'un fethinin de büyük katkısı var :)

Bu arada kendisinden daha büyük bir orduyla gidip şehiri almak diyen arkadaş, Fatih'in ordusundan daha büyük ordular o şehri alamadı. Savunma yöntemleri ve surları ile zaten almakta zordu o dönemlerde. Biraz tarih cehaleti olmuş bu olay

daha azıyla alan olduğu için sorun değil ccc
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Selamınaleyküm arkadaşlar,

ahtapot denmiş sanırım ihtiyaç var;

http://galeri.uludagsozluk.com/21/tarkan-filmindeki-dev-ahtapot_37937.jpg

Yüzme bilir, bıçağa karşı mukavemeti iyi, tarih filmlerinde oynamışlığı var, tecrübeli. Saati 50 liradan kiralanır.

"türk filmleri anca bu kadarını yapabilir" diye dalga geçip fotoğrafı iliştirmişsin de,
40'lı 50'li yıllardaki amerikan filmlerine baksan bu kadarını becerebiliyorlardı anca.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

hah sonundaki "ya ben istanbul'u alırım ya da istanbul beni" olmamış.

Fatih'in

"ya ben bizans'ı alırım ya da bizans beni"
ve ya
"Ey konstantiniye ya ben seni alırım yada sen beni"

dediği bilinir.

biraz milliyetçilik vermişler orada.

İstanbulun fethi yanlıştır zaten.
Constantinos'un fethidir o.
Milliyetçi düşünmek bişey değiştirmiyor. Ama, gerçeği bu.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında illa cgi basmalarına gerek yokmuş

az cgi ama sağlam bi senaryo ve 1-2 hardcore seks sahnesi yapsalar mis

ama tabi sektörü 20 sene geriden takip ettiğimiz için bu bile iyidir

köy dramasından öteye gidemedi film - dizi sektörü

bilim kurgu fantastik korku henuz turkiye ye gelmedi.dabbeyi falan saymıyorum tabi fds
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

SeaGle said:

Selamınaleyküm arkadaşlar,

ahtapot denmiş sanırım ihtiyaç var;

http://galeri.uludagsozluk.com/21/tarkan-filmindeki-dev-ahtapot_37937.jpg

Yüzme bilir, bıçağa karşı mukavemeti iyi, tarih filmlerinde oynamışlığı var, tecrübeli. Saati 50 liradan kiralanır.

"türk filmleri anca bu kadarını yapabilir" diye dalga geçip fotoğrafı iliştirmişsin de,
40'lı 50'li yıllardaki amerikan filmlerine baksan bu kadarını becerebiliyorlardı anca.

Direk yanlış tahmin ile girmesen gidiş yolundan 2 puan alırdın ama olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

ortada epik bi overkill var,
üstüne hikayenin içinde istanbul var mikko truvaya bile öyle film çekildiyse, bunada çekilir.

bi aşk hikayesi iliştiricen iki tarafa, bol aksiyon bol kas bol et,
hoş bunu da zorlamya gerek yok, adamların yaptıklarını filme yansıtsan; ne bileyim gemi yürütme kısmı bile yeterli olabilir lol.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

abi o filmleri yunanlar mı çekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
bilim kurgu fantastik korku henuz turkiye ye gelmedi.dabbeyi falan saymıyorum tabi fds

gelemez ki abi, halkın aklı recep ivedik'ten öteye gitmiyor ki.
tutup inception çekersen "bu ne be" diyip kestirip atacaklardır.

ayrıca yapımcı/yönetmenlerin de çoğu boşbeleş adamlar,
bir film yapsa üstünkörü yapıyor, ayrıntıymış, özveriymiş felan boş işler.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

DoruK said:

ya film niye türkçe abi

abi o filmleri yunanlar mı çekiyor?
ben de bizimkiler çekmesin parayı basalım holivudlulara çektirelim diyorum zaten. yahudi ağlamalı filmleri bal gibi yahudiler çektirtiyor sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

para bastırmakla çekilmiyor işte.

Yahudileri örnek vermişsin ama yahudiler para vermiyor sadece. O sektörün içinde sözü geçen, iş yapan yahudiler var. Görgüsüz gibi para verip "çek lan bi film" demiyorlar.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_American_entertainers

kısacası hollywood dediğin aslında amerikalı yahudiler tarafından ayakta tutuluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...