Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jedi Guardian / Sith Juggernaut Genel Başlığı

Kaede

Öne çıkan mesajlar

ya bioware in kabul ettigi bi konu bu jedi knightin boktanligi

said:
Hi guys,

There are many different subjects discussed in this thread and I would like to take the opportunity to give you some information on the topics at hand.

First off, we currently have no indication that any class needs a huge buff. Class balance is defined by the interaction between classes and changes we make to one class will, inevitably, move the balance towards or from other classes. Our data and testing currently indicates that the Juggernaut and Guardian AC could use some buffing up in two areas where we see them underperforming against our expectations.

Here are some of the things we're planning to roll out in the short term specifically regarding Sith Warriors and Jedi Knights : Mobility/Anti Kiting (PvP) – We agree with the sentiment voiced by the community that some Guardians and Juggernauts have to work harder than other classes to stay within effective combat range, putting them at a disadvantage. We intend to address this in an upcoming patch where, as a first step, Force Push will clear the cooldown of Force Leap, granting for more reliable in combat pursuit capabilities to the Advanced Class. Further changes will be made if necessary. DPS spec survivability (PvP and PvE) – The DPS specs on Guardian and Juggernaut are performing to our expectations when it comes to the ability to create damage, especially of the burst variety. However their survivability is lagging behind our expectations, especially in the later game, and we are going to start addressing that particular issue in an upcoming patch. Our attention to the class obviously won't stop here. Balancing MMOs is a never ending endeavor and we're in for the long haul. For example, we are certainly aware that the Marauder and Sentinel are very gameplay intensive classes with some of the most complex rotations in the game. While we are currently looking at quality of life and usability improvements to increase the class' playability without compromising the unique aspects of the class, we don't have anything specific to announce just yet. We do however anticipate that some of the combat responsiveness improvements (AKA 'ability delay' - more on that here) being worked on by our engineering team will specifically aid both Marauder and Sentinel.

In regards to PvE balance, any place in the game where our data shows significant issues with the balance tuning for one or more classes or specs are of course also being looked at.

For example, Jedi Knights will be pleased to hear that we are working on tuning the final mission in their class chain to provide a better, more fun and more reliably solvable challenge (see a post from another member of my team here). Currently a large percentage of players bring a friend to solve this mission, which, while social and often more fun, is not in line with our stated goal of allowing players to progress solo through their class arc if they desire to do so. We're also looking at some companions with a critical eye to improve their viability for certain role/companion combinations.

I would also like to give you some general understanding about approach to class balancing and how you can aid us with your feedback: Now that we're out of the first few weeks of launch madness, you will see class and combat balance issues addressed with increased frequency. Larger scale gameplay changes and features are more likely to coincide with major content releases, but smaller scale changes and improvements can be expected to become part of our regular update schedule. Statements that we hate a specific class or faction, or that we intentionally underbalance certain classes to make it less popular are conspiracy theory territory. We have nothing to gain from such an approach – we want players to pick the class and faction they want to play and have confidence that they are able to perform their chosen role in the game. Anything that comes in the way of that goal is considered a balance issue for us. We make our balancing decisions based on a combination of internal and external testing and metrics. We don't make decisions based on who is the loudest on the forums. Community feedback is valuable in bringing issues to our attention and even to highlight possible solutions, which means that well written, constructive posts are the most effective way to communicate your wishes and feedback to us, rather than petitions and calls to nerf specific classes. Please understand that balance issues during the leveling process are different than issues at level 50 and are handled in different ways. If you feel your class has issues during your journey to 50, especially communicate the level range and area of the game where you are experiencing issues to aid our investigations. Player versus Player situations in during the leveling process are not always balanced at every level (a mathematical impossibility), but we are always willing to investigate. Just because we haven't mentioned the specific issue close to your heart in a post (such as the one above) doesn't mean we are unaware of it or that we don't want to address it. It would be impractical for us to comment on all investigations currently in the pipeline. That said, we definitely want to take a more open approach in regards to upcoming class changes.

Finally, I'd like to acknowledge, again, that we do understand that there is a desire for players to get more detailed information what happens to their character in combat. We agree with those requests and are working on various ways to, optionally, get more detailed data on your combat performance.

Thanks for your feedback!

-- Georg Georg "Observer" Zoeller Principal Lead Combat Designer

trooperlar 1-2-3 seklinde oynarken oyudnaki en kompleks rotasyon zaten jedi knightta, pro classi direk kendinize guvenmiyorsanzi acmayin yani

bide depese arkadaslardan reca ediyorum

http://www.wowminisdb.com/wiki/images/0/0d/Sunder_Armor.jpg

3 defa gormeden lutfen ama LUT-FEN ABANMAYIN PLOX

3 SUNDERS FEFESE
Sosyal ağlarda paylaş

"Force Push will clear the cooldown of Force Leap"

iyimiş şu ama push kullandığım herhangi bir zamanda force leap hep cooldownı bitmiş oluyor zaten hiç denk gelmedim push atıp zıplayamama durumuna heralde, beki pvpde faydası olur gerçi, zaten pvede her dk push atılmıyor öbür mobların içine uçmasın diye adam.
Sosyal ağlarda paylaş

level 32 guardian mission yaparken paso vigilance gittim, overhead slash ve onun bir iki tane ek özelliğini açtım. companion olarak da kira carsen var yanımda. bazı elitelerde oldukça zorlanıyorum, ya da çoklu gruplar det olabiliyor aralarında strong varsa. mission yaptığım yer de alderan yani, hep kendi levelımda moblar var.

izlemem gereken özel bir rotasyon ya da taktik var mı acaba?

shien form açıkken, genelde force leap, swelling winds (aoe), sundering strike, overhead slash, blade storm, master strike, sundering strike gibi gidiyorum. ability kullanmaya kalkarsa tekme yada stasis ile interrupt etmeye çalışıyorum.

talentlar şu şekilde:
http://www.torhead.com/skill-calc#500ZIGMR0hzd.1

defence gitmedim henüz, hayatım boyunca warrior oynamadım hiçbir mmo da onun da etkisi var tabi. tank olarak aoe taunt skill daha yeni geldi sayılır zaten. birkaç heroicte main tank oldum, taunt atıp 2.mob un agrosunu alırken asıl tuttuğum mob a vurmadığımdan başkası dps kesmeyince onun agrosu kaçıyor, bir de moblar sağa sola dağılınca çık işin içinden :) sanırım vanguardlar bize kıyasla daha başarılı main tank olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Karakter ekranımızdaki statlardan bu tablodaki bilgileri görmek mümkün yinede item seçimlerimde bana yardımı dokunuyor, belki sizinde işinize yarar. Rakamlar çok net çıkmıyor ama aşağı yukarı böyle.

1 STR=
0,5 Meele Damage Bonus
0,0069 Meele Critical Chance
0,5 Force Damage Bonus
0,0069 Force Critical Chance

1 WP=
0,5 Force Damage Bonus
0,0080 Force Critical Chance

1 CR=
0,0035 Meele Critical Chance
0,0035 Force Critical Chance

1 SR=
0,1675 Meele Critical Multiplier
0,1675 Force Critical Multiplier

1 PW=
0,435 Meele Damage Bonus
0,435 Force Damage Bonus

Force based spec kullananlar özellikle Willpowerli Datacornlarıda toplarlarsa tabloda da görüldüğü üzere işlerine yarayacak.

Strenght > Power > Surge > Critical Rating > Willpower

O kadar yazdım WP datacronları alın diye. Alınca ne olacak onuda yazayım bari.

28 WP = 14 Force Damage Bonus + 0,224 Force Critical Chance
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:

level 32 guardian mission yaparken paso vigilance gittim, overhead slash ve onun bir iki tane ek özelliğini açtım. companion olarak da kira carsen var yanımda. bazı elitelerde oldukça zorlanıyorum, ya da çoklu gruplar det olabiliyor aralarında strong varsa. mission yaptığım yer de alderan yani, hep kendi levelımda moblar var.

izlemem gereken özel bir rotasyon ya da taktik var mı acaba?

shien form açıkken, genelde force leap, swelling winds (aoe), sundering strike, overhead slash, blade storm, master strike, sundering strike gibi gidiyorum. ability kullanmaya kalkarsa tekme yada stasis ile interrupt etmeye çalışıyorum.

talentlar şu şekilde:
http://www.torhead.com/skill-calc#500ZIGMR0hzd.1

defence gitmedim henüz, hayatım boyunca warrior oynamadım hiçbir mmo da onun da etkisi var tabi. tank olarak aoe taunt skill daha yeni geldi sayılır zaten. birkaç heroicte main tank oldum, taunt atıp 2.mob un agrosunu alırken asıl tuttuğum mob a vurmadığımdan başkası dps kesmeyince onun agrosu kaçıyor, bir de moblar sağa sola dağılınca çık işin içinden :) sanırım vanguardlar bize kıyasla daha başarılı main tank olarak.

defense de ayni, hatta daha az damage evrdigin icin iyice izdiraba donuyor is, lvl 40 im hoth daki bana yesil olan champion moblari keserken 2-3CD yakmak zorunda kaliyorum

ya illa doc gelene kadar kivaranican, surekli doc kullanicaan giydirip

yada companiona tanklatican

yanimdaki trooperin 1 shot attigi moblari kesmem 3 CD suruyor, acayip bi dengesizlik var arada, butun abiliytlerimiz asagi yukari ayni damage araliginda oldugundan master strike CD da iken resmen agliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Doc daha gelmedi, o gelince defence olayına girecem, herhalde zaten havada olan dps ciddi anlamda düşecek ama belki bu şekilde ayakta kalmak daha mümkün olacak. Zorlandığım zaman önden kira yı gönderiyorum.

Kira nın sağlığı yarıdan az a inince aggroyu kendi üzerime alıyorum. Kira nın dps i de gayet lazım çünkü bir taraftan. Ancak arkadaşın da dediği gibi bazı strong olanlar, champion kadar sorun çıkarabiliyor. Özelikle kullandıkları abilitylerde interrupt atmakta gecikince direk gg olan durumlar da söz konusu oluyor.

Bu böyle devam etmeyecektir tabi, illaki bir yerden sonra buff gelecek bütün mmolarda olduğu gibi, ama ne zaman gelir bilemiyorum :) WoW un vanilla zamanındaki warriorlar gibiyiz sanırım, o zamanlar frost mage ile peşepeşe 2 elite keserken yanımdaki warrior daha elindeki elite i bitiremiş oluyordu bazen.

Ama işte merak ediyorum öte yandan daha nasıl iyi oynayabilirm bu class ı diye. Yani guardian gibi heavy armor ve tank özellikleri olan melee bir class ayakta durmakta zorlanıyorsa, diğer melee classlar ne durumda bilmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

luxor, şöyle özet yapayım sana combat rotasyonu için (önceki sayfalarda koyduğum buid'a göre):

her şeyden önce shien form'u kullan, aksi durum gerekmedikçe. genellikle combat'lara leap ile değil saber throw ile başla, hemen arkasından da force leap yap. baştan 6 focus yaratmış oluyorsun böylelikle. bunu takiben sundering strike yap. toplam 8 focus'un oluyor. hemen arkasından plasma brand çakıyorsun, en hayvani dot'u bu jedi guardian'ın. tercihen plasma brand'i basmadan önce critical veren bir relic falan bas, rotasyona göre oralarda kullanmak en mantıklısı. 3 focus kalmış oluyor, iki üç kere strike ile focus yarat, cd'si bittiyse sundering strike at gene. overhead slash ve hemen arkasından blade storm çakıyorsun bunları takiben. ikisinin de (benim buildımda) dot koyma özelliği de var, ve rotasyon olarak öncelikle overhead slash, daha sonra blade storm olarak kullan. bundan sonra master strike, force sweep gibi abilitylerini kullanırsın. rakip player ise ve ranged class'ı varsa freezing force'u da kullanman gerekecektir, aksi taktirde master strike'ı channel etmen çok zor olabiliyor, hem animasyona girmiş oluyorsun hem de son vuruş tutmuyor falan. force push + force stasis'i de yeri geldiğinde kullanırsın, push sonrasında stasis yaptığın zaman adamı yere zımbalıyorsun resmen, stasis bittikten sonra bir de kalkması gerekiyor falan. eğer moblarla savaşıyorsan force leap'in peşinden hilt strike ya da opportunute strike çakabilirsin, gene çok sıkı damage veren ability'ler bunlar. sıkıştığında combat focus kullanırsın. falan fişman bu şekilde işte.
Sosyal ağlarda paylaş

alt guardian kastım 50ye kadar vigilance gittim ben ama resmen lvl alırken diğer classlara göre inanılmaz eziyetli geldi fakat
overhead slash ve yan talenti force rush gelince baya bi dps fark etti rotasyon düzeldi, özellikle 3 talent direk Zen Strike 2 talentta defense victory rush verince kendine geliyor karakter üstünede doc mis gibi oluyor.
31 talentı alınca vigilancede + 2 talent defense victory rush ben şöyle bir rotasyon uyguluyordum

saber throw > leap > sunder > master strike > plasma > blade storm > overhead > lvl46dan sonra hp %20 altındaysa dispatch
tabi yukarı rotasyonda aralara sunder yazmadım o zaten cd bittikçe araya yardırcan birde zen strike talentından dolayı master strike cd restelerse onuda sıkıştırcan gayet keyifli guardian dpsi ama malum 50 olduk tank döndük

yanlız bir sorum olcak doc afflection 10k oldu en son bi quest veriyor Crazy Talk diye alıyorum içi boş abandon/reset herşeyi denedim ticketta açtıkda başına gelen oldumu hiç.

bu arada jk son class questi bu patchle fixlendimi bilmiyorumda merak ediyorum cheesy tactic dışında tek başına sololayabilen oldumu anca force pushla yapabildim solo :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben ikinci deneyişimde %5 canı kaldığında ölmüştüm sololarken. t7'yi o kadar 50 level itemlar ile donatmış olmama rağmen hiçbir işe yaramadı, o büyük bir eksi. taktiği ilk deneyişimde oturtmaya çalıştım, ikinci de biraz da şans ile baya bir patakladım emperor'ı, son anda target problemi yaşadığım için öldüm. forumlarda baktım herkes ağlıyor repair parasıydı bilmemleydi diye, çağırdım sage başka bir arkadaşımı, heal'a bile gerek kalmadan yaptık 2 dakikada.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bir de bir sürü gariban insan farkında olmadan gidiyor, bir bakıyorlar 2 kere kullandıkları t7'ye mahkumlar son questte.

adamlar puzzle koymuş emperor ile dövüşten önce, yaptığın zaman ancient chest'in içinden full mavi set çıkıyormuş t7 için. bana lazım olmasa bile yapmıştım ben, bu sefer de chest bug'lı. çok az insan chest'i açabilmiş. eli mahkum birilerini çağırman gerekiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

o chest bendede buglanmıştı gir çık yapınca veya gemiye geri dönüp tekrar dönünce düzeliyordu ama o zamanda respawn oluyorlardı neyse fixlenmediyse yapacak olanlar birini bulamazsa
spo içerebilir

emperor saber throw ile çekin, t7 passivede olsun
taa merdivenlere kadar koşun orda kutular var(medical droid olan yer) onun arkasına saklanın mirrorlar gelince t7 gönderin EMP skilli ile onları hallediyor sonra leap ile emperor atlayın force push ile aşağı atın ama agaca doğru değil onu iyi ayarlayın direk yere yapışsın %30 falan kalıyor sonra throne room geri dönecek az biraz bekleyin koridorun başında minimapden kırmızı noktaları görünce taktiği tekrarlayın :)

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...