Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erasmus Ticaret Ltd. Şti.

reyou

Öne çıkan mesajlar

milliyet said:

Öğrenci değişim projesi Erasmus kapsamında Türkiye'ye gelen öğrencileri bir telaş sarmış durumda. Başını sokacak yer arayan öğrencilerin imdadına ise sektör haline gelmiş online emlak şirketleri ve spotçular yetişiyor.
Bir haftadan beri İstanbul'da olan Valentina Di Vincenzo, "daha şimdiden Türk erkeklerinin tavırları rahatsız etmeye başladı. Mesela daha ilk günden Facebook’ta otuzdan fazla arkadaş ekleme talebi aldım, bunların birçoğu da tanımadığım insanlar. Yüz yüze görüştüğüm erkekler de çok arkadaş canlısı ve sürekli yardım etmeye çalışıyorlar ama nerede durulacağını bilmiyorlar gibi" diyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/erasmus-ticaret-ltd-sti-/gundem/gundemdetay/27.09.2011/1443763/default.htm

bi an zaytung haberi zannettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Erucavalera nin dedigi dogru. Oyle ucuk yardimlar almiyorlar.

Ingiltere baslangic masraflari icin tek seferlik 250 euro(Turkiye ye gidersen bu tutar 400 oluyor), aylik masraflarin icinse ayda 375 euro veriyor mesela.

http://www.britishcouncil.org/erasmus-funding.htm

Ayrica ogrenciye ayda 1200eurodan ev kiralayan zihniyete de helal olsun. Kapali Carsi esnaflari gibi adimiz cikacak avrupa da sonra kimse gelmeyecek Erasmus a.

Memleket olarak esnafligi ve ticareti bir turlu ogrenemedik.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ülkeden hangi ülkeye gittiğine göre para değişir, senin aldığın parada ulusal ajansın kur hesaplamaları bile çok önemli. Bizimkilerin hesap kitabı çok kötü, en son YÖK bursları İrlanda'ya İngiltere'nin neredeyse 2 katı günlük harcırah veriyordu.
Türkiye'ye gelen yabancılar çok para almıyor, Türkiye ucuz ülkeler arasıdna sayıldığından.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah

Yakın zamanda sosyal medyada ‘Eraasmuus’ başlıklı albüm paylaşımında patlama yaşanacak, eğik Pisa Kulesi’ni tutmaya çalışıyormuş gibi poz veren öğrenci sayısında dikkat çekici bir artış görülecek

Valentina said:

Evde dört öğrenci kalıyoruz ve ben oda başına 300 euro kira ödüyorum.

Ev arkadaşları kızın parasını sağlam yiyolar galiba..
Sosyal ağlarda paylaş

hoccemama said:

bir öğrenci niye Türkiye'ye gelir anlam veremiyorum..

İşte yurtdışını seks, içki, rocknroll'dan ibaret sayan, her yeri Viyana sanan bir vatan evladımız.

Kardeşim millet köylerde yaşıyor, pazar günü markete gidip ekmek alabilmek için amerika'ya taşınan insanlar tanıyorum, istanbul'daki bazı partileri avrupa'nın yarısı hayal edemez niye gelmesinler yaane.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...