Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyon Fenerbahçe

Bonjo

Öne çıkan mesajlar

fizban said:

peki ideal bir toplumda kutlayabilmem gerekir mi ? evet. e son derece gerizekalı, ilkel, geri kalmış olan toplum yapımızı niye savunuyoruz diyorum.

(aksi de geçerli benim söylediğimde, galatasaraylı adam kadıköyde, caddede şampiyonluğunu kutlasın keşke)

Bu bizim toplumumuzda yok sadece futbolda rekabetin yoğun olduğu her ülke de aynı şeyler söz konusu. Üstelik İngiltere'de burası gibi değil. Hiç olmazsa burada adam adana da antalya da çıkıp fenerbahçe şampiyonluğunu kutlayabiliyor. İtalya'da da aynı İspanya'da da.
Toplum psikolojisi bu. Takımla alakası yok. Toplumun getirdiği birlik psikolojisi bulunduğu kendini güvende hissetiği alanı sahipleniyor e doğal olarak burada da yabancı kimseyi istemiyor. Benim merak ettiğim nesi garip geliyor bunun size? Binlerce yıldır bu olay bu şekilde işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

FIFA da kutlamis beyler.
Son paragrafa dikiz ama. ;p
said:
Fenerbahce take title over Trabzonspor
(AFP) Sunday 22 May 2011
Print
Email my friend
Share

Fenerbahce won their 18th Turkish championship today with a 4-3 away victory over Sivasspor, grabbing the crown on goal difference from Trabzonspor on the final day of the of the season.

The Istanbul giants finished the season with 82 points, the same as Trabzonspor, whose 4-0 victory over Karabukspor was not enough to earn them the title.

Thousands of Fenerbahce fans took to the streets in the club's home district of Kadikoy, on Istanbul's Asian side, in an ecstatic celebration that will also go some way to burying memories of their last-minute loss of the title last year.

Fenerbahce and Trabzonspor will now represent Turkey in the UEFA Champions League next season, while the three teams that followed them - Bursaspor, Gaziantepspor and Besiktas - will compete in the UEFA Europa League.

Turkey's most successful side, Galatasaray, finished up a humiliating eighth, a massive 36 points off the champions, after a disastrous season that saw two coaches and a club president ousted

http://www.fifa.com/worldfootball/clubfootball/news/newsid=1439095.html
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

@dusuncelihayvan
@tinu

bahsettikleriniz o toplumlarin da ideal olamadiklarini gosterir. idealin yanlis veya utopik oldugunu degil. ama turkiye iste o ideale diger ulkelerden cok cok daha uzak.

İdeal toplum diye bir şey yok. Toplumun sınırlarını standartlarını belirleyemezsin. Sadece futbol olarak algılamayın bunu, insanların gruplaşabildiği her konuda var bu. Kutuplaşan kısımlar kendilerine fiziksel bir alan belirler bu çok doğal buraya yapılan her müdaheleye de reaksiyon verirler.
Gerçekten merak ediyorum neyini sorguluyor ve ya savunuyorsunuz?

3-5 gerizekalı başka takımın taraftarını taciz ediyor.
Otokontrolü olmayan, cahil bir kaç rakip taraftar taciz eden adamları cezalandırıyor.
Birbirlerini eritiyorlar işte. Doğal seleksiyon bunun adı.
Biz yapılan işin doğru olduğunu söylemiyoruz zaten. Yanlış yanlışı doğurur. Sizin garipsediğiniz fb taraftarının tacizi değil tacize verilen reaksiyon. Bu konuda biraz daha mantıklı düşünün lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

gs lisesi gs'nin sembollerinden biridir,kalkıp oraya bayrak asmaya yeltenebilir birileri,no big deal,futbolun cilveleri böyle olaylar,çok üzülmeyin kenks.

(ha galatasaray terbiyesi alsalar böyle olmazdı diyenler,açın kendi kongrenizde yaşanan rezilliğe bakın,galatasaray terbiyersi indeed)

beşiktaşta kutlama yapılıyorda,beşiktaşlılara ne olyor?bjk şampiyonlukta bi iddaaları olsa anlarım taraftarı saldırılmıs fln,ama alakası yok,kime ne?saçmalık işte.

yarın öbür gün gs şampiyonlugunu bagdat caddesinde kutlamaya kalkarsa illa tepki alır,lakin bıcaklamaymıs şiddetmiş,böyle olaylar hoş değil,olmamalı.

bu haberler ne kadar dogru onuda bilmiyoruz zatende,şayet dogrularsa şaşırmayacagım

ayrıca 2 şeyin bitmesi cidden lazım

1)selçugun kötülenmesi,taş gibi oynuyor işte adam,kör değilseniz görüyorsunuz,gol atmasada aynısını dicektim

2)"ama siz alex'e kötü diyordunuz" argümanı,cünkü alex'e gereksiz diyen fenerli varsa eminim onun 10 katı fenerlide alex'e tapıyordur.özellikle rewendora gelsin bu laf çünkü bozuk plak gibi kendisi bu konuda.

saygılar

ayrıca

ez-dik.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

ez-dik derken

averajla sampiyonluk?

18 maçtan bu kadar puan alabildik,bi 10 maç daha ekleyelim lige keyfine uyarsa,senin takımın kaç puan topladı acaba bu dönemde?

ayrıca beşiktaş istanbulun bir semtidir,fenerbahcede istanbulun takımlarındandır,kimse beşiktaş çarşının içine girip eğlenmiyor heralde,ama bi sahil yolu kullanacaksan beşiktaştan geçeceksin,ordan geçerken kutlamasın mı fenerli taraftarlar?

akıl-mantık-vicdan yahut istanbul yol bilgisi lazım,beşiktaşta nasıl şampiyonluk kutlanır anlıyabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

gs lisesi gs'nin sembollerinden biridir,kalkıp oraya bayrak asmaya yeltenebilir birileri,no big deal,futbolun cilveleri böyle olaylar,çok üzülmeyin kenks.

beşiktaşta kutlama yapılıyorda,beşiktaşlılara ne olyor?bjk şampiyonlukta bi iddaaları olsa anlarım taraftarı saldırılmıs fln,ama alakası yok,kime ne?saçmalık işte.

yarın öbür gün gs şampiyonlugunu bagdat caddesinde kutlamaya kalkarsa illa tepki alır,lakin bıcaklamaymıs şiddetmiş,böyle olaylar hoş değil,olmamalı.

Nası çelişki bunlar, ben anlamadım şahsen....
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Frantic said:

@dusuncelihayvan
@tinu

bahsettikleriniz o toplumlarin da ideal olamadiklarini gosterir. idealin yanlis veya utopik oldugunu degil. ama turkiye iste o ideale diger ulkelerden cok cok daha uzak.

İdeal toplum diye bir şey yok. Toplumun sınırlarını standartlarını belirleyemezsin. Sadece futbol olarak algılamayın bunu, insanların gruplaşabildiği her konuda var bu. Kutuplaşan kısımlar kendilerine fiziksel bir alan belirler bu çok doğal buraya yapılan her müdaheleye de reaksiyon verirler.
Gerçekten merak ediyorum neyini sorguluyor ve ya savunuyorsunuz?

3-5 gerizekalı başka takımın taraftarını taciz ediyor.
Otokontrolü olmayan, cahil bir kaç rakip taraftar taciz eden adamları cezalandırıyor.
Birbirlerini eritiyorlar işte. Doğal seleksiyon bunun adı.
Biz yapılan işin doğru olduğunu söylemiyoruz zaten. Yanlış yanlışı doğurur. Sizin garipsediğiniz fb taraftarının tacizi değil tacize verilen reaksiyon. Bu konuda biraz daha mantıklı düşünün lütfen.

ya ayni seyleri soylemekten sikildim abi. isin toplumsal boyutunda cok vakit kaybetmek istemiyorum ama orada ideal toplum derken olmasi gerekeni isaret eder, biliyorsundur.
O hani kutuplasan kesimler kendilerine bir alan belirliyor ya hani neye dayanarak belirliyor, kendilerinde ne hak gorup boyle davranabiliyor? yasal hicbir dayanak olmamasina ragmen neye bu sahiplenme?

sorularini tekrar okuyorum cevaplamak icin ama zaten ben onlari gecmis sayfalarda belirttim, tekrar don bak. yazamam tekrar tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...