Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyon Fenerbahçe

Bonjo

Öne çıkan mesajlar

@Fizban

Kendi milletinin hangi duruma hangi tepkiyi vereceğini bilip ona göre kendini güvenceye alacaksın. Doğru-yanlış meselesi değil bu. Belki sen o olgunluğa erişmiş olabilirsin ama milletinin %70'inin daha o kafa yapısının yanından bile geçmediğinin farkında olmalısın. az önce dediğin gibi kendi çıkarın için nasıl sana küfredenin yanından çekip gidiyorsun. o potansiyeldeki insanları da kışkırtmaktan çekinecek ve gidip problem olmayan bir yerde kutlamanı yapacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Abi Türkiye ile ne alakası var bunun? Anlamıyorum hayatınız da hiç mi kavga etmediniz? Son derece doğal bir şey sizi taciz eden adama saldırmak. Yahu 2-3 kendini bilmezi savunucam diye insan ve toplum psikolojisini bile değiştiriyorsunuz resmen. Size şu takım gazını versek ulusal hakemli dergilerde makalenizi bile yayımlattırırsınız.
ben etmedim.. sadece bi kere birinin dovdum.. o da 6 aylık bi sözlü tacizin sonundaydı yani..

Ha dovemiyorsun ondan kavgaya girmemissin dersen komik olur tum turkiyenin %95 ini falan dovebilirim %5 i de uzak dogu dovus sanatlarını ileri seviyede yapanlar, her gun kavga edenler ve insaat ameleleri falan olustuyor..

Aradaki fark bilinc farkı.. Sen vurdugun zaman demek ki kıramıyosun ki bi insana vurmanın ne kadar yanlıs oldugunu olcemiyorsun.. benim mesela bi insana yumruk atmam demek suratına gelirse beyin travması falan gecirmesi demek herifin.. Ne gerek var o kufrunu etsin,bayragını assın.. ertesi gun indirilir bayrak dedigin.. kufur dediginde sozdur gecer gider
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar gs lisesinin klup ile ne kadar iç içe olduğunu biliyorum. yönetiminde ne kadar etkili olduğunu filan.

ama alt tarafı bayrak ve orası eğitim kurumu. baya da saygın olanlarından. oradaki fenerli öğrenciler gayet asmak isteyebilirler.

apaçi gibi olay çıkartıp, gs ile dalga geçerek değil ama.

benim görüşüm bu. yoksa hani ben orda asanlardan olmazdım orası ayrı. az tahmin etmesi lazım insanların nelerin olabiliceğini.
Sosyal ağlarda paylaş

5-10 defa yazdım da, tekrar yazayım. o adamların yazdıkları, bile bile ladestir. dayak yerler; türkiye şartlarında bu normaldir. çünkü türkiye salak insan doludur, bu konuda yapabilecek birşey yok.

peki bu adamlara dayak atılması "doğal" karşılanmalı mıdır ? "ben de olsa ben de atarım" demek, kendini o kümenin içine dahil etmek ne tip bir cahilliktir ? haketmişler denebilir mi ? taksimdeki tacizcilerden ne farkı kalıyo bunu yapmanın ?
Sosyal ağlarda paylaş

ya öfff fener şampiyon olmayı bilemediği gibi kutlamayı da beceremiyor. Ne ilginç insanlarsınız 3-5 tane gerizekalıca iş yapan adamları savunmaya çalışıyorsunuz. Dövmüşler işte bunun neyi garibinize gitti bu toplumda? Nerde yaşıyorsunuz siz? Yanlış mı yanlış tabi ki keşke toplum psikolojisi insan psikolojisi böyle olmasaydı kimse kimseyi dövmeseydi. Geçin bunları.

Şu an fenerbahçe uçağı inmiş. Çok güzel ya futbolcular falan ne biçim eğleniyorlardır =)

ahaha telegol bomba yalnız izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dartanian said:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=187183974665578

bak bak bi grup kalabalık gerizekalı ordusu.

Abi bunlarla nasıl aynı şehirde yaşayabildiğime gün geçtikçe daha fazla şaşırıyorum ya.

Yani Bursa insanı böyle değildi bi 10 yıl öncesindeki durumu hatırladığım kadarıyla, ne ara bu hale geldi de bu kadar serseri, it, kopuk doldu anlayamıyorum. Ne ara bunlar normalleşti?
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ama alt tarafı bayrak ve orası eğitim kurumu. baya da saygın olanlarından. oradaki fenerli öğrenciler gayet asmak isteyebilirler.

Eğitim kurumu dediğin yer, oradan mezun olmayanların GS'ye kongre üyesi (veya sadece başkan mıydı) bile olamayacağı kadar ciddi şekilde GS ile içiçe bir yer. Öğrenciler asmak isteyebilir orası doğru da, burada geceyarısı kapıya tırmanıp asanların öğrenci olmadığı gayet açık. O zaman da asamaz, asarsa kaşınmıştır, bu kadar basit bence.

GS'liler gelip Kadıköy'ü GS ekipmanlarıyla süslese ne olaylar çıkar, onu düşünüp empati yapmanız yeterli. Herhangi bir şekilde karşı tarafa saldıranları savunacak değiliz de, olayda ciddi bir kaşınma payı var sonuçta, burası da Türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

5-10 defa yazdım da, tekrar yazayım. o adamların yazdıkları, bile bile ladestir. dayak yerler; türkiye şartlarında bu normaldir. çünkü türkiye salak insan doludur, bu konuda yapabilecek birşey yok.

peki bu adamlara dayak atılması "doğal" karşılanmalı mıdır ? "ben de olsa ben de atarım" demek, kendini o kümenin içine dahil etmek ne tip bir cahilliktir ? haketmişler denebilir mi ? taksimdeki tacizcilerden ne farkı kalıyo bunu yapmanın ?

fizban kimse dayak atanlar hakli demedi.. (kendi adima demedim)

söylenen sey,o eylemleri yapan insanlar sonunda dayak yiceklerinin farkında olmalılardi.. cunku malesef ama malesef bu toplum böyle abi.. sen iplemezsin o iplemez öteki iplemez.. biri gelir sokar bıcagi gider.. bundan bahsediyoruz yoksa kımse iyi yapmslar temiz sopa cekmsler demiyor..

işsizlkten tut egitim noksanlıgna onlarca nedeni var bunun
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Frantic said:

iyi de zaten dunyanin her yerinde gidip sokakta birine anabaci soversen karsindakinden dayak yersin.

yok oyle bisey, hem kufredip hem de dovebilirsin, veya karsi taraf siklemez bile.

olabilir tabi niye olmasin. ama hem kufredip hemde dovebilcek adam siklemeyen adami her sekil dover, siklese de siklemese de. sonucta kavga olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sen demedin, ama dendi apple =) o adamlar muhtemelen şampiyonluk coşkusuyla içmişlerdir, coşmuşlardır, zafer sarhoşluğuyla ne olacağının farkında olmadan öyle birşey yapmışlardır. son derece bilinçli bir şekilde yapmışlarsa da beyin yok.

benim söylediğim şey de bu.

evet ben gidip beşiktaşta kutlamam şampiyonluğumu.

peki ideal bir toplumda kutlayabilmem gerekir mi ? evet. e son derece gerizekalı, ilkel, geri kalmış olan toplum yapımızı niye savunuyoruz diyorum.

(aksi de geçerli benim söylediğimde, galatasaraylı adam kadıköyde, caddede şampiyonluğunu kutlasın keşke)
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Dayak yemeyi haketmemişlerdir ama dayak yemeleri normaldir. normal demek ile haketmişler demek aynı değildir. genelde gayet normal yazmış millet. İnsan doğası göz önüne alınarak. Türkiye şartları demek istemiyorum çünkü heryerde oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

(aksi de geçerli benim söylediğimde, galatasaraylı adam kadıköyde, caddede şampiyonluğunu kutlasın keşke)

Keşke olsa cidden ama şırıngayla kan çekerler kan... Olmaması lazım ama halkın bilinçliliği şu anda o düzeyde olmadığında benimle hemfikirsindir sanırım...

Kimse alkol alıp, zafer sarhoşluğuyla sövdü diye hoşgörülecek değildir. Aksine, nasıl - ne kadar içeceğini bilmeyip kendisini kaybettiğinden ve topluma rahatsızlık vermesinden dolayı ceza almalı. Onu dövenlerle beraber...
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Kimse alkol alıp, zafer sarhoşluğuyla sövdü diye hoşgörülecek değildir. Aksine, nasıl - ne kadar içeceğini bilmeyip kendisini kaybettiğinden ve topluma rahatsızlık vermesinden dolayı ceza almalı. Onu dövenlerle beraber...
hah işte, bu. "ben de döverim aga, haketmiş o. beşiktaşta adam gibi sevinecek !" demek yerine, bunun suç olduğunu (birinin gasp, diğerinin mülke zarar, haliyle ilki daha ağır suç) kabullenmek, mantıklı mantıklı konuşmak var dimi.

(sözüm mantıklı konuşan arkadaşlardan dışarı zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

sen demedin, ama dendi apple =) o adamlar muhtemelen şampiyonluk coşkusuyla içmişlerdir, coşmuşlardır, zafer sarhoşluğuyla ne olacağının farkında olmadan öyle birşey yapmışlardır. son derece bilinçli bir şekilde yapmışlarsa da beyin yok.

benim söylediğim şey de bu.

evet ben gidip beşiktaşta kutlamam şampiyonluğumu.

peki ideal bir toplumda kutlayabilmem gerekir mi ? evet. e son derece gerizekalı, ilkel, geri kalmış olan toplum yapımızı niye savunuyoruz diyorum.

bu olay sadece türkiye ye özgü bir şey değil dünyanın neresinde olursa olsun o insanlar dayak yerdi, onları dövecek birileride mutlaka olurdu, tahrik etmek başka bir şey sevinmek başka bir şey ben bunu anlatmaya çalıştım, kalkıp adam gibi sevinmek yerine birilerini tahrik etmek için uğraşıyorlarsa sonuçları bu olur ülke renk mekan takım fark etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...