Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ada kaybetmek


dasaaa

Öne çıkan mesajlar

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17819379.asp?gid=381

said:
Aydın’ın Didim İlçesi’nden ’Poseidon’ isimli 10 metrelik tekne ile Eşek Adası’na giden DP İstanbul 1’inci Bölge Adayı emekli albay Ümit Yalım ve beraberindekiler saat 14.00’de Fener Burnu Limanı’na döndü

Yalım, elinde pasaportu ile karaya ayak basar basmaz "Yunan askerlerinin topraklarımızı işgal etmesi hayaldi AKP sayesinde gerçek oldu. Kendi adamıza pasaport ile girdik. Bu adaların ülkemize geri kazandırılması için partim aracılığı ile konuyu TBMM’nin gündemine getirilmesini sağlayacağım" dedi. Eşek Adası’na yaklaşırken Yunan sahil güvenlik botunun önlerinden geçtiğini anlatan Yalım, şöyle konuştu:

"Eşek Adası Limanı’na girdikten sonra Yunan sahil güvenlik komutanlığına bağlı bir asker pasaport istedi. Maalesef ben bir TC vatandaşı olarak kendi topraklarıma pasaport ile girdim. AKP’nin komşularla sıfır sorun politikasının gelmiş olduğu noktadır. Limanda sadece kahve çay içmemize izin verdiler. Gezmemize izin vermediler. Yunan ve AB bayrakları ile donatılan Eşek Adası’nda onlarca yat ve otel var. Adayı resmen turizme açmışlar para kazanıyorlar. Yunanistan adamızın sırtından büyük paralar kazanıyor. Bir asker pasaportumuza bakarken biraz sert karşıladı ve Sisam üzerinden gelmemiz gerektiğini söyledi, pasaportumuzu inceledi. Ardından sadece çay ve kahve içmek için limanda 10 dakika durmamıza izin verdiler. Ayrılarak Bulamaç Adası’na geçtik. Bulamaç Adası tamamen bir askeri üs haline gelmiş durumda. Askeri birlik, kilise ve araçlar var. Duvar ve toprağa Yunan bayrağı çizilmiş. O adaya çıkmamıza izin verilmedi. Biz de bölgede gerginliğin tırmanmaması için geri döndük."

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’in, Ak Parti’ye çağrıda bulunarak bu adaların derhal boşaltılmasını istediğini ve süre verdiğini hatırlatan Yalım, şöyle konuştu:

"Aradan 1 hafta geçmiş olmasına rağmen maalesef Yunanlılar h?l? orada bulunmaktadır. Resmen 2 adamız Yunanistan’ın işgali altındadır. Yunan askerlerinin topraklarımızı işgal etmesi hayaldi AKP sayesinde gerçek oldu. Kendi adamıza pasaport ile girdik. Bu adaların ülkemize geri kazandırılması için partim aracılığı ile konuyu TBMM’nin gündemine getirilmesini sağlayacağım."

Didim DP ilçe başkanı Günay Tikkin ise fiilen bu adanın Türkiye’nin olmadığını gördüklerini. anlatırken, "Fiilen Yunanlar’ın eline geçmiş durumda. Birkaç gönüllü ile bizim olan ve Yunanlıların sahiplendiği adaya kamuoyunun dikkatini çekmek istedik. Diğer siyasi partiler e bu konuya el atmalı. O adalar bizim ise gerçekte de bizim olmalıdır" dedi.yok elinizde tutamayacak kadar basiretsizseniz, alındığını görmeyecek kadar miyopsanız bana verin adaları.

yerleşeyim adalara.. 2xbüyük ada kaybedilen ada. adamlar sadece limana çıkabilmişler ve 2kahve içebilmişler..

said:
Eşek Adası'na yaklaşırken Yunan sahil güvenlik botunun önlerinden geçtiğini anlatan Yalım, şöyle konuştu: "Eşek Adası Limanı'na girdikten sonra Yunan sahil güvenlik komutanlığına bağlı bir asker pasaport istedi. Maalesef ben bir TC vatandaşı olarak kendi topraklarıma pasaport ile girdim. AKP'nin komşularla sıfır sorun politikasının gelmiş olduğu noktadır. Limanda sadece kahve çay içmemize izin verdiler. Gezmemize izin vermediler. Yunan ve AB bayrakları ile donatılan Eşek Adası'nda onlarca yat ve otel var. Adayı resmen turizme açmışlar para kazanıyorlar. Yunanistan adamızın sırtından büyük paralar kazanıyor. Bir asker pasaportumuza bakarken biraz sert karşıladı ve Sisam üzerinden gelmemiz gerektiğini söyledi, pasaportumuzu inceledi. Ardından sadece çay ve kahve içmek için limanda 10 dakika durmamıza izin verdiler. Ayrılarak Bulamaç Adası'na geçtik. Bulamaç Adası tamamen bir askeri üs haline gelmiş durumda. Askeri birlik, kilise ve araçlar var. Duvar ve toprağa Yunan bayrağı çizilmiş. O adaya çıkmamıza izin verilmedi. Biz de bölgede gerginliğin tırmanmaması için geri döndük.

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/05/18/dplilerden.egeyi.isitan.adim/617197.0/index.html
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

al tr'de işler daha da karışık tabii

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17772947.asp?gid=381
http://www.ierapetra.net/chrissi.html
http://www.turkishgreek.org/egemenli.htm

yalnız helal olsun adamlara adayı aldılarsa. haritadan inceleyip boş ve müsait adalara çıkıp kahvaltıyı orada yaparız abi anca biz.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

abi boş bulduğumuza atlayalım bence.

hem seçim zamanı. bizimkilere ait ada ise af gelir, gecekonduya tapu alırız. ada bizim olur. yok yunanlıların ise bizi suya dökerler. yüze yüze geri döneriz. hem spor olur. sonrasında da egemeliğimizi falan kutlarız törenlerle.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

akpçi mod:

"12 adayı veren inönü'ydü zamanında. tüm ege adalarını chp verdi şimdi mi aklınıza geldi gonuşmak."

napolyon sana ihtiyaç kalmadı kardeş. selametle.


ya hep şu 12 adayı veren inönü'ydü deniyo da 12 adayı balkan savaşları sırasında mı ne kaybetmiyomuyduk biz?
kurtuluş savaşı yla tamamen alakasız bi durum diilmi şu 12 adalar geyiği?

aklıma geldi soruyim dedim.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...