Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1000 mbt/sn internet > Turkcell - Superonline Fibernet

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

ohaa

1- quicknet topiine yazmak istemedim çünü ayrı başlığı hakediyo
2- zaten quikcnet adı kaldırıldı fibernet oldu
3- oha 1000mbt / sn
4- bence patlar
5- turkcell superonline'da çalıştıımda da fiber kullanmıyodum, şimdi de kullanmam. hele 1000mbt dediler, hayatta bulaşmam.
6- inşallah ellerinde patlamaz
7- 1000mbt ne lan oha ya :s

3 değişik şekilde arattım bulamadım
evlerde 1 gigabit internet devri basladi - Turkcell CIO Sureyya Ciliv röportaj video
Sosyal ağlarda paylaş

var var kampanyalar zaten. içerden aldıım duyuma göre ilk 2-3 ay beleş ya da ona yakın, geri kalanı daha ucuz falan gibi bişiler, modem kurulum bişiler ucretsiz en aşşa 24-36 ay taahhüt falan.

ayrıca 1000 mbt = 1000tl bireysel. kurumsal değil. kurumsala zaten ayrı şekilde hizmet veriyolar. adamlara aylık 250 - 300 milyar fatura çıkrtıyolar kurumsal hizmete karşılık bu bişi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

SpiderS_DangeR said:

adil kullanım şeysi 15gbı geçince 512kbit e düşmesi mi

Superonline'da 3 çeşit hat var: direk bildiğimiz kotalı, sözde limitsiz ama adil kullanım kotalı, ve ProPaket denen gerçek limitsiz.

Kotalıların kotası belli zaten, aşınca faturaya mı yansıyor hız mı düşüyor bilmiyorum. Adil kullanımda ise hızının 5 katı kadar GB'ı geçince (10 MBit için 50 GB gibi) hız 512 Kbps oluyor. Diğerinde hiç sınır yok.

Zamanında 10 MBit ProPaket ile 50 MBit adil kullanımlı arasında tercih yapmam gerekiyordu (ikisi de 100 TL) ve 50 MBiti seçtim, 250 GB'yi de aşmayıveririm, en azından yaptığım işi hızlı yaparım diye. Birkaç ay 300-350 GB'ye çıktığım oldu ama hız düşmedi hiç, memnunum.

Konuya gelirsek, 1000 MBit'i sağlıklı şekilde vermeyi başarsalar bile onu kaldıracak ethernet kartı ve harddisk bile nadir bence ülkemizde :p Reklam işte, maksat reklamlara "1 GBit interneti getirdik" falan yazmak koca koca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...