Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bana niye yolladin bu mesaj om ile? Hukukcu oldugumdan inceleyeyim diye mi?

Ilk gozume carpan oyleyse bunun hatali oldugu: 13- Siteyi kullanmakla, site hakkinda veya site ile ilgili bir ihtilâfin çikmasi halinde, bu ihtilâfin kanunlar ihtilâfi kurallarina bakilmaksizin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarina tâbi olacagini ve bu kanunlara göre çözümlenecegini kabul etmis sayiliyorsunuz. Ayrica, Istanbul Merkez mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacagini da kabul etmektesiniz.

Mohuk'e bakmadan is olmaz, ayrica tuketici haklarini korur Mohuk ve "tüketicinin mutad meskeni hukukunun emredici hükümleri uyarınca sahip olacağı asgarî koruma saklı kalmak kaydıyla" der. Yetki icin de ayni sey gecerli, tuketicinin yerlesim yeri yetkilidir senin sozlesme ne derse desin. Bu madde direk buyuk oranda hukumsuz yani.

Istersen daha da bakarim ama beni niye cekiyorsun tartismanin icine anlamiyorum. Sadece yillardir memnun olarak kullandigim firmayi onerdigim icin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hideipvpn.com/2012/10/logs-should-you-be-concerned/

HideIPVPN said:
1. We only know what IP connected to which server – WE DO NOT TRACK YOUR ACTIVITY when you “pass through” our VPN servers.

cantug said:
Ayrıca NO Logs Diyen tüm firmalar LOG tutuyor onların sözleşmelerini okuyun lütfen... Hidevpn dediğiniz adamlar reklamlarına yaziyor NO LOGS diye.

NO Logs tabi... Eminim ki En az logu biz tutuyoruzdur. Diğer firmalar Siteleri Formlara kadar tutuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yok kullanmadım hiç vpn hizmetinizi ama üslubun sinir bozucu yani. türk firmasından almak istemiyor olabilir, gayet normal. istersen bin kat iyi hizmet veriyor ol bişey değişmiyor. şu kadar basit bişeyi anlamanın nesi zor. klasik çirkefliğini yapıp adama terörist demişsin utanmadan bi de. 3 mesaj yukarıda "de" yi ayrı yazmaktan acizken başkasını türkçe bilmemekle suçlamak efsane bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

IQ.

Your IP is YOUR ID!

ok
her gördüğünüze inanın :)

Ayrıca Aluriel ne alak ya... saçmaladın adamın tavırları belli.

Daha fazla konuşmak istemiyorum bu konuyu çünkü cıvığını çıkartıyorsunuz bu yüzden Kurumsal firmalar public hiç bir görüşme kişisel görüşme yapmıyor. TÜrkiyeyi rezil bi hale sürükleyenlerde bu tavırda olanlar, çift taraflı düşünemeyen, dünya kendi etrafında dönüyormuşçasına yaşayanlar yüzünden böyleyiz.

Gerge seni çekmeye çalıştığım yok senden bilgi alsın diye yazmıştım okuduysan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...
Gerge az ince kampanyadan faydalanarak satın alma islemini tamamladım oncelikle tavsiyen icin tesekkurler:)

Daha once vpn deneyimim olmadıgı icin sormak istiyorum mantık olarak yakın lokasyondaki serverlarımı secmeliyim? yada uzak yakın olmasının cok farkı varmı?

ek olarak simdi fark ettim bazı serverların yanında TCP yazıyor bunların farkı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Arnis said:

Gerge az ince kampanyadan faydalanarak satın alma islemini tamamladım oncelikle tavsiyen icin tesekkurler:)

Daha once vpn deneyimim olmadıgı icin sormak istiyorum mantık olarak yakın lokasyondaki serverlarımı secmeliyim? yada uzak yakın olmasının cok farkı varmı?

ek olarak simdi fark ettim bazı serverların yanında TCP yazıyor bunların farkı nedir?

Yakınlık olarak sana değil bağlanacağın yerdeki server a yakın biyer seçmen gerekiyor iyi performans için.

Yani sana iyi pingli ve server a yakın olan bir vpn server i seçiceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ya söyle, mesela Hulı,nun sunucusu New York'da, sen de Ner York sunucusuna bağlanacaksın. Ama önemli nokta bu VPn çok yavaş dememek için aynı bölgeye bir de normal speedtest atmak, VPN olmadan. Yurt dışı çöktüğünde mesela VPN de çöker doğal olarak yurt dışındaki.

Bu arada amaç sırf Hulu filan ise şunu da kullanabilirsin, bunun da parasını veriyorsun yani: https://chrome.google.com/webstore/detail/vpns-http-proxy/deoodoglhbmpafkajmlggnjnngdclnie

Bu arada TCP olan daha yavaştır, fark var yani. Ama engellenmesi çok daha zordur. Yani VPN çalışmadığında dene sadece TCP'leri.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ya söyle, mesela Hulı,nun sunucusu New York'da, sen de Ner York sunucusuna bağlanacaksın. Ama önemli nokta bu VPn çok yavaş dememek için aynı bölgeye bir de normal speedtest atmak, VPN olmadan. Yurt dışı çöktüğünde mesela VPN de çöker doğal olarak yurt dışındaki.

Bu arada amaç sırf Hulu filan ise şunu da kullanabilirsin, bunun da parasını veriyorsun yani: https://chrome.google.com/webstore/detail/vpns-http-proxy/deoodoglhbmpafkajmlggnjnngdclnie

Bu arada TCP olan daha yavaştır, fark var yani. Ama engellenmesi çok daha zordur. Yani VPN çalışmadığında dene sadece TCP'leri.

Simdi Hulu ile Netflix arasında kaldım, bol zamanı olan biri degilim aksamları bir iki saat vaktim oluyor genelde hangisini tavsiye edersin, mesela netflix 1 month free ama Hulu'da bildigin tv gibi derya deniz misali kafam karıstı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Hulu'daki neredeyse tüm güncel dizileri HD olmadan beleş izleyebiliyorsun, netflix film ve sezon sezon izlemek için ve şöyle bir güzelliği var: http://www.moreflicks.com

Netflix ayrıca özgün içerikde çok daha iyi. Benim tercihim Netflix.

Ama 3 mbps ile mesela Hulu HD çalışırken Netflix çalışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Duz baglanirken Isvicre'den baglaniyorum ama VPN.S yavas degil hic. Dedigim bizim yurt disi yavas oldugunda bu da yavas olur. AKK'li internet olunca hiz yavaslayinca cok yavas oluyor VPN'de dogal olarak, 3 mbps ile Netflix kaldirilmiyor. 100GB AKK benim ayin 25'inde filan bitiyor en azindan, iyi kotu rahatim.

ABD sunuculari arasinda bir tercihim yok, dolaniyorum. Biri agir gelirse oburune geciyorum, duzeliyor. Zaten 10 mbps baglanti varken ama hepsi iyi, sadece baglanti 3 mbps'ye dustugunde guc oluyor. AKK Uydunet'e gelmeden once sorun oluyordu, ama geldiginden beri 3 mbps sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...