Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

22 Ağustostan itibaren internette yeni dönem

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Yapılacak ne var peki? Ne yapabilirsiniz yani buna karşılık? Oy vermemenin yeterli bi çözüm olmadığı ortada. Protesto desen onun da bi faydası olmicak. YGS olayını unutmadık di mi hala? 1 haftadır sular durulmuş vaziyette de. Protestocular dağıtılıp, kaçanları cami önlerinde namazın kaç rekat olduğu sorularak yakalandı.

Şu videonun tamamını izlediniz mi bilmiyorum ama 250 bin şikayet yapılmış, 65 bin site kapatılmış. Devlet yapıyo ediyo da, insanlar da bi acayip. Neyini şikayet ediyosun lan?

Zaten yukarda saydığım yolları geçersiz kılan da halkın ta kendisi. Bizler ve bizim gibi düşünenler artık azınlıkta. Her millet hakettiği gibi yönetilir lafı klişe de olsa cuk oturuyo bu duruma.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

ama çocuklar için web ve zaman filtresinin şart olduğuna inanıyorum. Ailelerde önemsemedikleri için devlet bir şekilde buna bir çözüm bulmalı.

nasıl ayırtedeceksin çocuğun veya yetişkinin girdiğini?
devlet çözümü sunar ona kimsenin laf edeceğini sanmıyorum zaten. ama uygulamak ebevynlere düşer. dahasına da karışamaz devlet. karışırsa onu adı başka şey olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal şartlarda VPN üzerinden bağlanıyosan filtre uygulanamaz ve içeriği görüntülenemez. Çünkü zaten tüm veriler VPN üzerinden şifreli olarak gelip gidiyo. Sen bi siteye girmek istediğin zaman VPN senin için o siteye girip verileri alıyo ve sana gönderirken şifreliyo.

Ama kulp bulmak kolay, hatta şimdiden bulunmuş bile. Yasağı aşmaya yönelik her şey yasak, ister DNS değiştirmek olsun ister VPN kullanmak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mal said:

vpn yi engellemenin yolu yok mu? mesela çinde, iranda vpn ile engeli aşabiliyormu insanlar?

Aşıyorlar. Hatta sırf Çine VPN sunarak para kazanan şirketler var. Benim önerdiğim en uygun fiyata tüm şekilleriyle VPN ve yanında da proxy sunduğu için en iyisi. Browser'ların url'lere göre proxy açan sistemiyle kullanıyorum, rahat oluyor. Hulu gibi şeyler için de VPN açıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yani bütün internet trafiğin tek bir ip üzerinden gidip geliyor anladığım kadarıyla. kabak gibi görünür.

öyle olmasa bile vpn kullananlar çok kolay tespit edilebilir gibi. öyle olmasa çinde iranda kullanırdı insanlar.

edit; çinde kullanıyomuş. ama zaten mesele engeli aşmak değil, engelin olması
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
VPN kullanak yasaklanamaz ama. Herkes VPN kullanıyor, üniversiteler en başta. O kadar ileriye gidemezler. Yani kanun olarak gitseler bile uygulayamazlar, ölü kanun olur.

Bu arada Danıştay'dan geçeceğini sanmıyorum ben, engellenir yani tasarı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mal said:

yani bütün internet trafiğin tek bir ip üzerinden gidip geliyor anladığım kadarıyla. kabak gibi görünür.

öyle olmasa bile vpn kullananlar çok kolay tespit edilebilir gibi. öyle olmasa çinde iranda kullanırdı insanlar.

Çin'de, İran'da kullanıyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

VPN kullanak yasaklanamaz ama. Herkes VPN kullanıyor, üniversiteler en başta. O kadar ileriye gidemezler. Yani kanun olarak gitseler bile uygulayamazlar, ölü kanun olur.

adamlar meclis vs oylamasına gerek kalmadan yasa yapma hakkını vermediler mi kendilerine daha yeni?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

bu ülkede neler yapıldı ve yapılıyo onlar da yapılır be gergeciğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...