Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A Song of Ice and Fire

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
On 18.08.2020 at 14:43, dreagloth dedi ki:

Almıcaz ki

ya cidden, dizi çıktığında bir heves bütün kitapları okumuştum. Winds of Winter çıkana kadar dizi bitti. Adam kendisi de "aklımda ne son nasıl olacağını söyledim ona göre yapacaklar" diyordu demek ki sonu dizi gibi olacak.

Tonla karakter, tonla aile, tonla olay örgüsü vs hatırlamak için kitapları tekrar okumak gerek ama kim tekrar oturup 5 kitabı okusun. Zamanında okuduk işte, ne gerek var. Kitapları tekrarlamadan okumaya kalksam dizideki değişmiş halleri kafamı karıştıracak

Yok Astapor oradaydı, Mereen buradaydı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Olay zaman degil ya. Adamin kitlenmis olmasi. Literatur'deki terimi neydi unuttum simdi ama bildigin seri deadlock su an. Vakti olmadigindan degil, bence su an inanilmaz bir sarmala baglandi seri. Biiiir suru acik plot var, bunlarin 2 kitapta temizlenmesi mumkun degil bence, o yuzden zorlaniyor. Ilk 3 kitabi okurken onceden dusunulmus plotlar oldugunu cok rahat gorebiliyorsunuz, akiyor. Mesela gerekli gereksiz yeni char eklenmiyor. Feast ve Dance'teki sikinti ise onceden 5 yil ara versem mi sonra vermesem mi derken yeni charlar, yeni plotlar eklemis olmasi. Westeros ayri karisik, Essos ayri karisik. Bu sirada hala Arya yas olarak kucuk mesela, ama 5 yil ara verseydi Stannis mantiksiz olacakti. 

Kisacasi bence adam isin icinden cikamiyor bir turlu.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.09.2020 at 21:32, Sotto dedi ki:

Olay zaman degil ya. Adamin kitlenmis olmasi. Literatur'deki terimi neydi unuttum simdi ama bildigin seri deadlock su an.

Writers block. Ama adamda böyle bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Bence bütün mesele çok komplike hale gelmiş bir hikayeyi hakkını vererek -yani dizideki gibi alelacele değil- bitirmeye çalışması.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

grrm den update gelmiş.

Alıntı

I wrote hundreds and hundreds of pages of THE WINDS OF WINTER in 2020. The best year I’ve had on WOW since I began it. Why? I don’t know. Maybe the isolation. Or maybe I just got on a roll. Sometimes I do get on a roll.

I need to keep rolling, though. I still have hundreds of more pages to write to bring the novel to a satisfactory conclusion.

That’s what 2021 is for, I hope.

I will make no predictions on when I will finish. Every time I do, assholes on the internet take that as a “promise,” and then wait eagerly to crucify me when I miss the deadline. All I will say is that I am hopeful.

I have a zillion other things to do as well, though. My plate is full to overflowing. Every time I wrap up one thing, three more things land on me. Monkeys on my back, aye, aye, I’ve sung that song before. So many monkeys. And Kong.

I will talk about all that in a different blog post.

daha bu sene de çıkmaz artık

https://georgerrmartin.com/notablog/2021/02/02/reflections-on-a-bad-year/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Sosyal ağlarda paylaş

Yiyo bizi ya. Ben cidden diger islerden vaktim yok geyigine inanmiyorum. Bu adamin Magnum Opus'u bu abi. Zaten essek gibi parasi yok mu su an. Insan olmeden bitirmek istemez mi en onemli eserini? Sacma geliyor.

Ha zamanla dizi mizi ve yuzbinlerce komplo teorisini ister istemez duyduktan sonra meh demis de olabilir bilemiyorum. Ha bence fena deadlock'ta kaldi o ayri. Belli ki tahmin etmin edilmemis seyler yazmaya calisiyor, tikaniyor. Bakmayin, plot allak bullak zaten su haliyle. Bu 5 year gap olayi tamamen isi yokusa itti bence - cunku asiri fazla karakter, plot eklemek zorunda kaldi. Bunlarin belki bir kismi planli bir kismi plansizdi. Ama tahminim ilk 3 kitabin senaryolari tamamen kafasinda sekilenmis oldugundan cat cat yazarken digerleri akmadi. Isin sonunu gorebilen adam coktan yazardi bu kitabi. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 yildir ayni bahane be abi:)

Yazcak adam yazardi elli defa onu diyorum. Adamin onceligi degil demek ki. Magnum Opus'un onceligin degilse yapacak bisi yok, gogo HBO diziye o zaman.

Yeni bir bulus degil bu alt tarafi zaten kafanda kurguladigin bir kitap. Zaten bastan sonunu bilseydin coktan yazardin, demek ki planli gitmedi arada bu da benim fikrim tabi.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, axedice dedi ki:

Ya da belki de olaylar sadece kendisinin anlattığı gibi?

öyle bence de. üzerindeki baskıyı düşünsene; içine sinsin, eksik bir şey kalmasın, sevmeyenler olsa bile bütünlük korunsun, açık kalmasın diye uğraşmak istiyorsun, olmuyor. cidden tıkanmış durumda bence de 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...