Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En İyi Roman Girişleri

xunn

Öne çıkan mesajlar

said:
"Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum. Bilseydim, bu mutluluğu koruyabilir, her şey de bambaşka gelişebilir miydi? Evet, bunun hayatımın en mutlu anı olduğunu anlayabilseydim, asla kaçırmazdım o mutluluğu."
masumiyet müzesi lol

Sosyal ağlarda paylaş

Masteis said:

* Ilerleyen aylarda ve yıllarda, herkesle flört ettiği için onu bazen çok acımasızca eleştirdiklerine şahit oldum.Bense o eleştirilere katılmıyorum. Onu daha yakından tanıdıkça, bildiği tek şefkat gösterisi bu olduğu için tüm dünya ile flört ettiğini anladım.

bu kitabın ismini alabilir miyim mümkünse?

edit: vazgeçtim bütün sözler burada mevcut.
http://ccevizagacii.blogspot.com/2010/06/shantaram.html
Sosyal ağlarda paylaş

Kitap şu ana kadar iyi ama henüz basındayım.

Felsefesi ÇOK tırt, ama edebi olarak iyi. Tam hipster işi yani, biri iyi olunca ynında digerini gömüyor.

Ciddiye almadan, takmadan okuyabilirsen hikaye güzel şu an. Bakalım ama hala batırabilir kendini, çok çılgın build-up var, deliverlamayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
Çok absürd bir yerde aklıma geldi, gelmişken paylaşayım.

American Gods'ın ara ara kısa hikaye chapterlarından birinin başıydı ve en iyisiydi sanırım o chapter.

"There was a girl, and her uncle sold her, wrote Mr Ibis in his perfect copper-plate handwriting. That is the tale; the rest is detail."
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 5 yıl sonra ...
Ishmael Reed'in, eleştirmenlere göre afyon alıp da yazdığı söylenen Yellow Back Radio Broke Down'ın girişi şu akıcılıkta ve garip bir betimlemeyle başlıyor:

"Folks. This here is the story of the Loop Garoo Kid. A cowboy so bad he made a working posse of spells phone in sick. A bullwhacker so unfeeling he left the print of winged mice on hides of crawling women. A desperado so onery he made the Pope cry and the most powerful of cattlemen shed his head to the Executioner's swine."
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Yazıldı mı bilmiyorum aramaya üşendim...

"Galaksinin Batı Sarmal Kolu’nun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşesinde, gözlerden uzak, küçük ve sarı bir güneş vardır. Bu güneşin yörüngesinde, tamamıyla önemsiz ve mavi-yeşil renkli, küçük bir gezegen döner. Gezegenin maymun soyundan gelen canlıları öyle ilkeldir ki dijital kol saatinin hâlâ çok etkileyici bir buluş olduğunu düşünürler. Bu gezegenin şöyle bir sorunu vardı: Üzerinde yaşayan halkın büyük bölümü çoğu zaman mutsuzdu.Bu sorun için pek çok çözüm önerilmişti, ama bunların çoğu genellikle yeşil renkli küçük kâğıt parçalarının hareketleriyle ilgiliydi."

otostopçunun galaksi rehberi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...