Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir'e taşınıyorum galiba

toggie

Öne çıkan mesajlar

maaşın düşük olursa ,evka serisi ve egekent serisi.

maaşın orta derecede olursa,üçyol ,hatay,üçkuyular ,balçova ve bornovanın ücra köşeleri.

maaşın yüksek olursa,bornovanın iyi yerleri,bostanlı ,atakent,balçova,güzel yalı,göztepe

maaşın çok yuksek olursa ,narlıdere,mavişehir,alsancak,bornova doktorlar sitesi civarı
Sosyal ağlarda paylaş

Izmirin neredeyse heryerinde oturmuş bi insan evladı olarak diyorum ki seçeneklerini şöyle yap;

1) Bostanlı
2) Göztepe/Güzelyalı
3) Balçova
4) Alsancak
5) Bornova

Bostanlı kuşku götürmez bir şekilde şu anda izmirin en düzenli bölgesi. it uğursuz çok göremezsin sokaklarda, acil bir ihtiyacın olduğu zaman bile bir çok ulaşım aracı var, ihtiyacın olabilecek herşey iki adımda ayağının altında. Karşıya (Üçkuyular, Göztepe/Güzelyalı tarafına yani) her saatbaşı feribot var. konağa alsancağa neredeyse yarım saatte bir normal vapur var. karşıyakaya taksidolmuş var. varoğlu var.

Ben Göztepede yaşıyorum şu an.burası biraz düzensizdir ama sahil şeridi dışında iç taraflara doğru kiralar yüksek değildir (annemler 1+1 daire için 450-500 arası istiyordu en son kiraladılar mı bilmiyorum). iskelesi vardır ufak çaplı bir tane, ama iskele sadece Karşıyaka'ya yönelik çalışıyor ve günde 2 ya da 3 kere var bildiğim kadarıyla 2 sabah 1 akşam olabilir. 15dklık yürüme mesafesinde üçkuyular feribot iskelesi var bostanlıya çalışan. eğer konağa alsancağa gideceksen (ki gideceksin sanırım) otobüsler çoğunlukla doludur. ama konak neredeyse yürüme mesafesindedir.

Bornova'nın 4te 1ini Ege üniv. kapladığı için delirtecek düzeyde bir üniv öğrencisi kalabalığı vardır. onun dışında bornova-konak-üçyol arasında çalışan bir metro vardır (aradaki durakları saymıyorum) uzatacaklar üçkuyulara inşallah önümüzdeki 10-15 sene içinde çabucak... Açıkçası Bornova bana hiç bir zaman çekici gelmedi, gelmeyecek zira havası bozuk (sanayi var arkasında), içki içeyim desen en rahat içeceğin yer döt kadar küçükpark, hadi şuraya gideyim dediğinde Bornova içinde hemen ulaşamıyorsun... meeeeeh...eziyet. hatta dedem "tilkinin bakır sıçtığı yer" derdi afedersin.

Balçova alışveriş merkezi mekanı. Balçovanın çoğunluğunu bunlar da kaplıyor olabilir hatta. yan yana MediaMarkt Agora Palmiye Migros Koçtaç EGEpark Kipa AVMleri var=) evlerde jeotermal var burda. millet ısınmaya, sıcak suya para ödemiyor bildiğin=) onun dışında pek biyere yakın sayılmaz. alsancağa da konağa da 30dk-1saat arasında değişen sürelerde ulaşıyorsun (kalabalığa da bağlı biraz). göztepeye nazaran daha düzenlidir.

Alsancak İzmir'in sosyal hayat merkezi diyebilriiz. her türlü eğlenceye buraya geliriz. bu sebepten olsa gerek her türlü insanı bulabilirsin burada. evler oldukça pahalıdır arka sokaklarda bile. Kordon manzarası felaket güzeldir. ama geceleri pek tekin olduğu söylenemez.

yardım lazım olursa çekinme haber ver. elimizden ne gelirse yapalım...
kolay gelsin.

edit: aha sana bi de map verelim tam olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

of bu kadar ugrastınız bosuna gitmez insallah. heyecanlandım lan. baslarda gonlum yoktu, simdi resmen deli gibi istiyorum isi =)

gelisme olunca haber vericem tabi de hazır konu ile ilgili 2 sey sorucam. ilk olarak baktıgım butun ilanlarda ısıtma soba diyor. kombi daha ulasmadı mı oralara :)

ikincisi de askerlik mevzusu. cok sıkıntı olacak birsey degil de soyle bi durum var. kasım 2011'e kadar tecilli. uniden mezun oldugumda 2 sene tecil etmistim bu tarihi verdiler. simdi benim yapacagım is 12-15 ay sureli. yani 2012 yaza kadar surebilir demek oluyor bu. tecil biter bitmez asker kacagına dusmuyorum, bu yuzden uzerinden 4-5 ay gecse dahi sıkıntı olmaz diye dusunuyorum. tecil biter bitmez kapıya dayanmıyolar yani hadi gidiyoz askere diye.

tecil ettirmenin bi yolu var mı? acıkogretim icin oss seysini kacırdım galiba. ya da subeye gidip boyle boyle isim var, 5 ay daha tecil eder misiniz desem olur mu? buna gulerler herelde biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

bi yl programına gir.

nasıl gireyim yahu, ortalamam lestir benim kimse gabletmez =P
belki de ilanı verenler ısıtma seklini secmediklerinden default sobalı gorunuyordur sahibinden.com'da. zaten kıslar oyla hayvani soguk gecmiyodur herelde. soguga dayanıklıyız ailece ayrıca. herkesin usudugu yer sıcak gelir genelde bize. o yuzden dogalgaz faturalarımız hep dusuk geliyo (:
Sosyal ağlarda paylaş

insallah olur, bi kere yaşamaya başladıktan sonra emin ol bırakamıcaksın. Stress, trafik falan diğer büyük şehirlere göre minimum seviyede. Hani benim çoğu arkadaşım izmirde iş aradı ama çoğu seve seve istanbula gittiler. Daha 1 sene olmadan izmire gitmem lazım abi, istanbul sux die sölenip duruyorlar.

Azcık hayatımda heyecan olsun, böyle götü kollayarak gezeyim, kira parasından artanı da içki, karı, kız ortamına yatırayım dersen direk Buca'ya koş :D
Sosyal ağlarda paylaş

doğalgaz geleli bikaç yıl oldu, her eve bağlı ama pahalı olduğu için pek bi kimse geçmedi doğalgaza. bi de rusya kızıyor gaz kesiyor belediyenin gazı bitiyor üstüne ankararıların başına gelenler malum falan millet yanaşmadı pek. ondandır o soba olayı. gerçi kat kaloriferi falan olması lazım evlerde.

öte yandan güzelyalı tarafını sahile yakın değilse tavsiye etmiyorum, ben çok küfür ettim bazıları alışmış falan hatay/güzelyalı/f.altay arası yukarı anayol 3 senedir falan yok iptal bildiğin kapalı yani. ulaşım boktan ve tüm trafik mithatpaşaya ve sahil yoluna aktı. gerçi çok bi trafik olmuyor çoğu zaman ama bana çok mantıklı gelmiyor, özellikle iç tarafları direk unut.

ha bi de üçyol dediğim yer levinin haritasında şurası

Sosyal ağlarda paylaş

yok be küçükyalının üstü travesti mahallesi ama uzak oralar. tam betonyolun oralar gayet iyi ya, ulaşım aracı olarak taksi kullanabilirsin herhangi bi yere hehe. ya da bahçelievler tarafı, izmirin en eski nezih mahallelerinden misal.

ps. taksi izmirde istanbula göre çok pahalı
Sosyal ağlarda paylaş

üçyola dağ diyen arkadaşa bi bozyaka yeşilyurt falan görmesini tavsiye ederim tez elden eheuhe.

bi de püfür püfür vapur diyorsunuz da bu adam iş saatlerinde vapura binicek, bırak iş saatini ben geçen gün saat 3te (15.00) konak-bostanlı vapuruna bindim oturcak yer bulamadığım gibi tutuncak yer bile zor buldum yani
Sosyal ağlarda paylaş

abi 5 sene okul yuzunden uskudar-eminonu yaptım vapur/motorla haftanın 5 gunu :) cok sorun degil, alısık olmadıgım bisey degil. hem cok fazla kira vermeyecegim (tek basıma kalıcam sonucta) hem de etrafında aradıgım seyi bulabilecegim bir yer olmalı. banka, market, restorant, cafe, bar gibi. artık ogrenci olmadıgımdan gece eve donus icin taksi kullanabilirim rahatlıkla ehaueha.

bostanlı anlayabildigim kadarıyla sehrin en nezih yerlerinden biri. tek sıkıntı arada deniz olmasıysa sorun degil. ucyol da yakınlıgı acısından cok cazip geldi. kirayı 450 liraya esyalı ev gorunce, esyasız daha kucuk olan bir eve 600 lira veresi gelmiyor insanın ama tabi cevre kosulları onemli oldugundan o fiyata kadar cıkabilirim herelde.

cok erkenden gaza geldim de benim yarınki gorusmeye odaklanmam lazım biraz. kendimi bi yandan patlamaya da hazırlıyorum ki uzulmeyeyim fazla :) zaten izmit'te bi gorusmem daha devam ediyor. yani yedekteki oyuncumuz bir messi degil elbette ama bakalım eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...