Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Penguen'de dine hakaret 1!bir!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Longshanks said:

Loxias said:

hz muhammedin babasının adı abdullah diyorum. hala islamın tanrısı = allah diyorsunuz.

allah diye bi put var diye duymuştum
(troll değil)
bu konuda bilgisi olan var mı?

spesifik olarak bir put değil genel olarak putlara veriliyordu Allah ismi. İslam öncesinde de olan bir kelime, dediğim gibi. Adam kendi yaptığı puta tapuyor, tanrı olarak görüyor, haliyle de ona allah diyor, işi bitince putu atıyor ya da yiyor, sonra başka bir tane yapıp ona allah diyor.

http://www.letusreason.org/islam6.htm
ilginç bilgiler var
said:
"Mohammed used the name Allah which was formerly the name of a specific idol without ever distinguishing it from the idol the Meccan�s were already worshipping. "
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

http://www.letusreason.org/islam6.htm
ilginç bilgiler var
said:
"Mohammed used the name Allah which was formerly the name of a specific idol without ever distinguishing it from the idol the Meccan�s were already worshipping. "

specific idol dediği şey put zaten sanırım, ya da spesifik bir put mu demek istedi, ben daha genel bir kavram olarak biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hala şunu anlamam ısrarı neden? insan doğası itibari ile inandığı , bağlandığı birşeye laf edilince aşırı tepki verir.. bu bir takımda olabilir bir dinde olabilir.. yani ne kadar saçma tepki vermek gerilik filan demenin alemi yok hala, demek ki bu tip şeyler tepki çekiyor her seferinde "allah allah tepki çekti yine" diye şaşırmanın , buna tepki gösterenleri küçümsemenin bir anlamı yok ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor'a direk katıldım...Örnekleri çok güzel vermiş, dedikleri de doğru...Yabancılar bile "Oh my God" dedikleri zaman tek Tanrıdan bahsederler, burada Zeus'u kastetmezler, o da Tanrı=Allah...
Yani Arapçadaki karşılığı bir anlam ifade etmiyor ki, sadece arapların tanrısı mı Allah o zaman, eğer bir yaratıcı varsa onun bir ismi olduğunu düşünmüyorsunuz heralde değil mi? Araplar O'na Allah adını koymuşlar, biz de dini Arapça kullandığımız için aynısını kullanıyoruz...
Zaten İslam'ın da benim çok anlam veremediğim yanı da orada...İlla Arapça olmak zorunda herşey..
Yani müslüman olunca senin Tanrın Allah, diğer dinlerin tanrısı Tanrı olmuyor ki...

Aslında sorun O'na ne dendiği değil, bir isim vererek kimlik haline getirmek...Dediğim gibi Tanrı'nın bir ismi ve bir kimliği olduğunu düşünmüyorsunuz sanırım...
Sosyal ağlarda paylaş

inanca saygı diye birşey yoktur kandırmayınız kendinizi. Modern toplumlarda, gelişmiş toplumlarda kişinin inanma hakkına, bunu özgürce seçebilme hakkına saygı duymak zorunluluktur en azından bu böyle kabul edilir. Kişi istediği inancı seçer. seçme hakkında özgürdür. ama o inancın içi bana göre boş olabilir, gayet aptal bir inanç sistemi olabilir. tamamen zırvalık olabilir. Keza böyle inançlar, mezhepler var.

karikatüre gelince. önce ne olduğunu bilmek lazım. Karikatür demek abartılmış çizimler demektir. Komik olma zorunluluğu yoktur. İsterse sonuna kadarda birilerinin inandığı değerlere giydirebilir isterse göklere çıkarabilir.

George Carlin izletmek/dinletmek/okutmak lazım bu millete günde 2 saat.
Sosyal ağlarda paylaş

Miyaw1 said:

espiri değil bu resmen hakaret. ayrıca özgürlükle alakası falanda yok. senin ananı .... le aynı seviyede. bi s.k yaptıkları yok karikatüründe içine ediyorlar yapcaksan yap geyiğini b.kunu çıkarma.

not:lombak akar!

BEYLER ANNE DEDİ!

Godwin's Law un Türk Versiyonu.

Tartışılan konu uzadıkça olaya "anne"nin dahil olması 1 e yaklaşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Asma kesmeye karşıyım ama sınırların bilinmesi lazım temelinde. Yani sana çok komik gelen birşey karşıdakini rencide edecek veya sinirlendirecek ise yapmamak lazım hoş değil. Lisede şaklaban tipler olurdu böyle okulun kodumu oturtan çocuğuna helelelele falan yapardı komik olduğunu düşünerek. Genelde dayak yerdi o çocuk işte :D
Sosyal ağlarda paylaş

Klapaucius said:

Böyle karikatürler yazılabilir, çizilebilir ama sonuçlarına da katlanmak gerekir eğer sonucu olursa. Olur ki bir gün aşırı müslüman kesimden birileri gider de penguen binasını basarsa ha kaşınmıştınız denir.

böyle bi karikatürün yazılıp çizilmesi islamcı manyaın tekine bina basma hakkı vermio...
Sosyal ağlarda paylaş

Klapaucius said:

Asma kesmeye karşıyım ama sınırların bilinmesi lazım temelinde. Yani sana çok komik gelen birşey karşıdakini rencide edecek veya sinirlendirecek ise yapmamak lazım hoş değil. Lisede şaklaban tipler olurdu böyle okulun kodumu oturtan çocuğuna helelelele falan yapardı komik olduğunu düşünerek. Genelde dayak yerdi o çocuk işte :D

bunun sınırlarını yazılı bi şekilde verirsen iyi olur. ona göre hareket eder bundan sonra insanlık.
Sosyal ağlarda paylaş

Klapaucius said:

Yahu ben islamcıların sinirlenmesini haklı bulduğumu falan söylemiyorum. Banane isteyen istediğiyle dalga geçsin. Hayatın gerçekleri vardır onları bilmek lazım diyorum sadece.

bunu diyen, bunu da dedi

said:
müslüman kesimden birileri gider de penguen binasını basarsa ha kaşınmıştınız denir.

sebep ne olursa olsun bir şeyin sonucu, dayak, ölüm olmamalıdır demeliyiz, sen gelmişsin bunu yapıp da dayak yerlerse "oh olsun" derim diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...