Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Sorieno said:

Trias said:

habertürk durmadan niye altın almayın, düşüyor vs diye haber yapıyor? bugun altın arttığı halde sitesinde düştü gözüküyor. var bir numara
http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/862660-altinin-sonu-mu-geldi

Geçen hafta da söyledim. Habertürk resmen 2 aydır spekülatörlük yapıyor. Özellikle dikkat ediyorum. Devamlı boka buluyorlar altını. Turgay Ciner "Hacıt 70'e düşsün, 1000 liralık altı alıcam, 75'e yükseldiğinde de vururum satışı" kafasında kesin.

şu postu yeni gördüm de baya komik olmuş.

altın piyasası habertürkün falan speküle edebileceği bir piyasa değil arkadaşlar. fiyatı etkilecek şekilde volumlarda alış- yada satış yapabilcek bir kaç kuruluş var ki bunların yüzde 90'nını merkez bankaları oluşturur bullion piyasasında. paper marketta ise JPM gibi bankaların böyle bişey yaptığı/yapabildiği biliniyor ama habertürk ulaşabilceği etkiyelebilceği kitleyle olabilcek işler değil bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne zamandır takip ediyorum bu başlığı da yok, pati bu konuda sınıfta kalmış. takip ettiğim kapalı bi grup var mesela, goldman sachs'ın raporlarını falan paylaşıyorlar, buraya bakıyorsun, yok seksen binde omuz verirse kaldırır, yok elli binde çanın öbür tarafına geçiyo, yok altmış beş bini zorlar ama geçerken nefes nefese kalırsa bi el atarlar falan, olmuyor.

döküman paylaşın pls, rapor paylaşın. eksiğimiz var o konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
bir sorum var
gyo ların bir farkı var mı diğer şirketlerde borsa da işlem görme açısından

şimdi

&70 i hisseli
%30 halka açık şirket

bazen kap'ta alım satım açıklamaları oluyor

bu durumda şirket hissedarının borsada işlem gören hissesini satması ya da borsadan alım yapması durumu oluyor?

bir de kendi hissesinden (borsada işlem görmeyen) direk satabilir mi?
satmak isterse biz nasıl alabiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...