Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

sdeceokuyangenç said:

bernanke bi rahatlattı piyasayı. benim şahsi görüşüm yavaştan istikrar tekrar sağlandıkça bist 82binleri görür. dolarda bi miktar düşer

yazdık biz. Yatırım tavsiyesi değil ama yine de söyliyim

dün yazdım bugün düştü. gerçi borsada düştü ama 76500 ü kırarsa 82bine kadar çıkar

bi de altın zaten şişirilmişti. çok diplerde göründüğüne bakmayın tekrar yükselmesi öyle sert olmicak. şahsi görüşüm
Sosyal ağlarda paylaş

yani dolar rekor fiyatlardayken hangi akla hizmet dolar alın deniliyo onu anlamadım açıkcası. tamam çöküş devam etse yükselir de. Merkez bankası paso müdahele ediyor e gezi olayları nispeten daha az. yatırımcıyı tekrar ülkeye çekmeye çalışıyolar. He seçimlere kadar o eskisi gibi olmaz ama çökceğinide düşünmüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/bernanke-parasal-genisleme-artirilabilir/878231/

bernanke nin konuşmalarıyla artışın yarın ve cuma günü artıcağını düşünüyorum.Hedef 82bin. Başka bi yerden deutsche bank ın 171 milyon liralık alım yaptığını duydum. Hisse önerim GARAN ve ISCTR gibi banka hisseleri. yatırım tavsiyesi değildir.

edit: belirtmekte fayda var. ekonomiden çok anlayan bi insan değilim kendi çapımda öğrendiğim ve bazı analistlerden okuduğum kadarıyla anlatıyorum. sonra yok aman ben battım bişeyden anlamıyosun demesin kimse :)
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

DoruK said:

dolar hani artacaktı lan

düşüyor

Bu gibi şeyleri hep yapıyorlar

2.20 lere gelme ihtimali vardi gayet yil sonunda. tüm d+nya bir adamin azina bakiyor cünkü bugun herif parasal genisleme bitti dese yarin en az 2.20 dolar. bizim basiretsiz faiz lobici merkez bankamizin sacma sapan mudahaleleriyle o kuru kimse tutamazdii.

tr vs market olsursa market wins. cok net. faiz artirabilirz falan dediler sonra piysalar yatisti. kur geriledi. bir bakima kaybettiler yani. onuda kagit uzerinde faiz arttirdik dememek icin politika faizi degilde gecelik borclanma faizini artttirdilar. hesaptapolitika faizi ayni yani.
Sosyal ağlarda paylaş

degil.

faiz koridoru dedikleri sey bankalarin gecelik merkez bankasindan borclanma icin odedikleri , mevduat yatirdiklarinda da aldiklari faiz.

atiyorum koridor 5- 9
fazla likiditesi olan banka gun sonunda merkeze atiyor parayi yillik yuzde 5 gecelik faiz aliyor. tam tersi para ihtiyaci olandan gecelik borclaniyor yuzde 9dan.

mb koridorun üst kismini yani borclanma faizini artirabileceini acikladi. bakima dolayli yoldan piyasadaki faiz oranlarini biraz arttirip tl"ye talebi arttirmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

fenn said:

DoruK said:

dolar hani artacaktı lan

düşüyor

Bu gibi şeyleri hep yapıyorlar

2.20 lere gelme ihtimali vardi gayet yil sonunda. tüm d+nya bir adamin azina bakiyor cünkü bugun herif parasal genisleme bitti dese yarin en az 2.20 dolar. bizim basiretsiz faiz lobici merkez bankamizin sacma sapan mudahaleleriyle o kuru kimse tutamazdii.

tr vs market olsursa market wins. cok net. faiz artirabilirz falan dediler sonra piysalar yatisti. kur geriledi. bir bakima kaybettiler yani. onuda kagit uzerinde faiz arttirdik dememek icin politika faizi degilde gecelik borclanma faizini artttirdilar. hesaptapolitika faizi ayni yani.

yani güzel demişsin de. bütün ihtimalleri konuşunca yanıltıcı oluyor işte biraz. Ha herkes öyle düşündü bi ara gerçi ne diyim. Ama 2.20ye kadar yükselme gibi bi ihtimal olsa bile dolar bu kadar yüksekken alım yapmak nolursa olsun bayaa risk. bi lafa tekrar döndü olay
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

fenn said:

Bu arada bankalar çeyrek işine girsin bi zahmet

"Çeyrek, yarım ve büyük altın karaborsa olunca fiyatlar yükseldi. Normalde alım-satımı arasında 5-6 lira fark olması gereken çeyrek altının satışı 155 liraya çıkarken, alışı değişmeden 132 lirada kaldı. Aradaki fark da 23 liraya yükseldi. Zaten elinde altın bulunanlar, mümkün olduğunca kuyumcuya gelip satmıyor. Hatta bu olumsuz durum, vatandaşların kuyumcuya olan güvenini azaltıyor. 155 liraya aldığı çeyrek altına, 132 lira fiyat veriyorlar. Bugüne kadar güvenip yatırım yaptıkları altında yaşananlar, onları da şaşırtıyor."

Gerçi aynı haltı bankalar yer mi bu da başka sorun!

katılım bankaları altın konusunda baya ilerledi özelliklede kuveyttürk.ceyrek,yarım gibi altın satışları yok ama gram altın satıyolar hatta atm den altın veren bankalarda var.
ziynet altınları da topluyor bankalar fakat işçilik olduğu için gramajdan düşürüp aynı değerden yatırıma alıyorlar.altın piyasasını tekelinde bulunduran kuyumculara bankaların altın alıs-satısı yapması kuyumcuların piyasadaki hakimiyetini kırdı.artık evinden bir kac hamle ile altın alıp satabiliyosun.insanlar özel gunlerde kuyumculara ugrar oldular.
altın piyasasına gelirsek pek guven yok abi altına at unut altına yatırım yapıcaksanız.yüklü bi miktar alırsın 6 ay beklersin bi olay olur altın fırlar bi anda temiz kar edersiniz ya da 1 sene gecer aldıgın fiyatında altına duser zarar edersin.altına yatırım yapıcaksan unutucaksın abi o parayı.

Evet o konuda bankalardan alım yapmak iyi oldu. Aradaki fark aşağı yukarı sabit ve minimum düzeylerde. Bazı bankalarda gram altın veriyorlar ama onlarda düğünlerde takılır mı takılmaz mı? takılırsa absürd bir durum olur mu muamma! Düğünlerin klasik takılan çeyrek ( fındık) altın ı bankalar satsa ve bu gram altın gibi alınıp satılan bir şey olsa. Alış satış farkı 1-2 tl gibi olsa ne güel olur. 23 lira nedir ya mafya gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

habertürk durmadan niye altın almayın, düşüyor vs diye haber yapıyor? bugun altın arttığı halde sitesinde düştü gözüküyor. var bir numara
http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/862660-altinin-sonu-mu-geldi

Geçen hafta da söyledim. Habertürk resmen 2 aydır spekülatörlük yapıyor. Özellikle dikkat ediyorum. Devamlı boka buluyorlar altını. Turgay Ciner "Hacıt 70'e düşsün, 1000 liralık altı alıcam, 75'e yükseldiğinde de vururum satışı" kafasında kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Topiğimi yedirmem kimseye :)

Bunlar daha iyi günlerimiz beyler ; doların hareketleri daha iç piyasaya yansımamış durumda , yani sokakta yürüyen adam bunun farkına varmadı çok , fakat birçok sektör berbat durumda özellikle inşaat sektörü etkilendi bu durumdan çok fazla..

fakat altın daima güvenilir bir yatırım aracı olmuştur altının tekrar yükselmesi 1-2 habere bakar dünyada gelişen.

Borsa derseniz gerçekten anlaşılmaz durumda , yani iniş çıkışlar bizim bile öngöremediğimiz seviyede oluyor , zaten suni bir artış yaşamıştı fakat bu artış beklediğimizden fazla oldu , düşüş 1 parça normal karşılanabilirdi ancak bu şekilde sert hareketler gerek doların gerekse arap yarımadasındaki saçma hareketliliğin sebebi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

habertürk durmadan niye altın almayın, düşüyor vs diye haber yapıyor? bugun altın arttığı halde sitesinde düştü gözüküyor. var bir numara
http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/862660-altinin-sonu-mu-geldi

Altin dusus trendinde her an cakabilirler, USD deger kazandigi an altin dusuyor..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...