Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IMDb Top 250'de Olmaması Gerektiğini Düşündüğünüz Film

Valerius

Öne çıkan mesajlar

Slint said:

Puanlama, tavsiye açısından imdb yerine ben bu siteyi kullanıyorum.
http://www.criticker.com/

PSI diye tahmini bir puanlama sistemi var. Daha önce oyladığınız filmlere, benzer zevklere sahip insanlara göre ortalama bir puan çıkarıyor sizin için. Gene aynı şeyleri baz alarak şu filmleri beğenebilirsin diye öneride bulunuyor. Daha fazla film oyladıkça tutarlığı da ona göre artıyor.

oha 10/10 verdim siteye
Sosyal ağlarda paylaş

godfather overratedmış fdsg

neyse hakkaten beni o listede en kıl eden şey lord of the rings filmleri, resmen fanboy oylarıyla ulaşmış. bir de avatar nere top250 nere.

inception ilk 10da olmamalı kesinlikle, ama 250ye de girebilir sanırsam. schindler's list de öyle.

requiem for a dream'e overrated demek çok haksızlık ama, son derece de akılda kalan, gerek tekniğiyle gerek senaryosuyla sinemada çığır açmaya yakın filmlerden biri bence. ha aşırı dram biraz belki, ama "sinema" adına ne istiyosanız en üst seviyede var o filmde.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı etiketle ve aynı kitleye hitaben yapılınca normal ama, ben de mesela ilk izlediğimde "meh kitabı katletmişler lan" diyip sevmemiştim. Sonra kitabı gözardı edip sadece film olarak izledim de abca öyle zevk aldım. Kısaca kitlesi ve etiketi dolayısıyla zaten o yorumun yapılması gayet normal hatta gerekli. Ama IMDB'de incelenirken kitabı varmış da konu ne kadar sapmış falan bakılmadan saf film olarak değerlendiriliyor, fantastik film olarak müthiş filmler, o yüzden listede yer almayı hak ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

aslında "su, bu olmasın" ınların ardından, çıkarılanların yerine "şu onun yerine 250'ye girmeliydi" dense kavgalar daha datlı olur.

Misal kill bill'in olduğu listede manderlay, o broher where art thou nasıl olmaz

Ben başlığı açtığımda gerge ters bir postla cevap vermişti. İlk o cevap vermişti zaten. Sanırım başlığı "IMDb Top 250'de Olması Gerektiğini Düşündüğünüz Film" diye okumuştu. Verdiği cevap aşağı yukarı "Böyle bir soru soruyorsun ama oradaki bütün filmleri izledin mi?" gibiydi. Yanlışım varsa düzeltsin. Bana öyle geldi. Gerge'nin verdiği tepkiyi örnek vermek istedim sadece. Ne isterse yazar modlara uygunsa. Eğer başlığı öyle açsaydım direk flame yerdim galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...