Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IMDb Top 250'de Olmaması Gerektiğini Düşündüğünüz Film

Valerius

Öne çıkan mesajlar

imdb'ye oy veren

- sinemadan zerre anlamayan, wannabe elit kitle var benim gibi (ki ben uye degilim ama olsun)
- bir de sinema tekniklerinin dibine inmis bir kitle var.

birinci kitle lesciler. filmden cikip "huu olm superdi, nasil dovdu ama hepsini" diye gidip 10 veren adamlar bunlar. genelde iyi filmle efsane film arasindaki farki goremeyen uyelerdir.

ikinci kitle daha ziyade 1den 10a tum oy skalasini kullanan, daha genis bir sinema vizyonuna sahip kitledir. bu adamlarin yuksek oy verdigi filmler bize cok dandik gelebiliyor, ama donemlerine damga vurduklari, bazi akimlari baslattiklari icin o yerde oluyorlar.

bu iki uye grubu arasi celiski dolayisiyla filmlerin bazilari cok haksiz yere yuksek puan aliyor. o top 250'ye hizli giris yapanlarin neredeyse hepsi birinci kitlenin filmden cikar cikmaz verdigi oylarla oraya geliyor. yoksa sinemaya etkisi, unutulmazligi gibi kriterlerle bakarsan ne inception, ne dark knight, ne de toy story gibi son donem filmleri star wars, pulp fiction gibi kultlerle boy olcusebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Up o yeri hak ediyor, çünkü gerçekten duygulara hitap eden harika bir animasyondu. Her sahnesi ayrı bir gönderme, ayrı bir mesaj içeriyordu. Onu geçtik animasyon teknikleri gerçekten aşırı derece başarılıydı. Pixar çıtayı sürekli yükselterek gitti o filme kadar zaten, ama Cars'ta olduğu gibi Toy Story 3'te de bence sekteye uğradı. (gerçi o da çok güzeldi ama ne bilim, bir devam filmi değil yepisyeni orjinal birşey bekliyor insan pixar'dan)

inception bulunduğu yeri fazlasıyla hak ediyor. Şöyle diyeyim, o filmde o kadar az bilgisayar efekti kullanıldı ki bu bile yerini hak etmesine sebeptir. Inception, sinematografik yönetim olarak gerçekten kusursuza yakın bir film,

Ha konusunu vs. sevmezsiniz, sıkıcı gelir ayrı konu ama Nolan çoştu o filmde yine,

RFAD'de de o Ass To Ass sahnesi olmasa bugün bir kişi bile hatırlamıyor olurdu, o derece overrated görüyorum o filmi ...

Onun dışında @adamınbiri,

Inception'a laf ettiğin için değil ama İyi,Kötü ve Çirkin'e laf ettiğin için yavaş yavaş çarpılacaksın abi, hani yıllar sonra etkilerini göreceksiniz vücudunda sdfsd

O film bence çok aşağılarda, ilk 3'te falan olmalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

imdb'ye oy veren

- sinemadan zerre anlamayan, wannabe elit kitle var benim gibi (ki ben uye degilim ama olsun)
- bir de sinema tekniklerinin dibine inmis bir kitle var.

birinci kitle lesciler. filmden cikip "huu olm superdi, nasil dovdu ama hepsini" diye gidip 10 veren adamlar bunlar. genelde iyi filmle efsane film arasindaki farki goremeyen uyelerdir.

ikinci kitle daha ziyade 1den 10a tum oy skalasini kullanan, daha genis bir sinema vizyonuna sahip kitledir. bu adamlarin yuksek oy verdigi filmler bize cok dandik gelebiliyor, ama donemlerine damga vurduklari, bazi akimlari baslattiklari icin o yerde oluyorlar.

bu iki uye grubu arasi celiski dolayisiyla filmlerin bazilari cok haksiz yere yuksek puan aliyor. o top 250'ye hizli giris yapanlarin neredeyse hepsi birinci kitlenin filmden cikar cikmaz verdigi oylarla oraya geliyor. yoksa sinemaya etkisi, unutulmazligi gibi kriterlerle bakarsan ne inception, ne dark knight, ne de toy story gibi son donem filmleri star wars, pulp fiction gibi kultlerle boy olcusebilir.

cok yanlis düsünceler icindesin ama farkinda degilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda mesela pulp fiction güzeldi.ama sonsuza kadar top 250de kalacak bir film değil.yani sonuçta liste güncellicek bir şekilde yeni filmler gelicek

90lı yıllardaki filmler baya iyi genel olark.ama çok azı efsane

yani ben pulp fictionu tekrar izlediğimde o ilk izlediğimdeki gibi etkilemedi.ama bide 100 defada izlesen 100 yıl sonrada izlesen aynı etkiyi vericek filmler var onlar efsane memento forrest gump gibi

pulp fiction mesela şuan ilk 5i haketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...