Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İyi bir rts oyunundan beklentileriniz nelerdir??

tnkt

Öne çıkan mesajlar

iyi bir rts'de bol birim olmalıdır bana göre.
birimlerin farklı işlevleri olmalıdır.
her birimi farklı düşmana göre değişik kullanabilmeli ve taktik yapabilmeli.

sc'den örnek, scv'yi vulture/tank yanında gezdirip onu heallemek için de kullanan var, düşmanın arkasına drop yapıp saldırı binaları kuran da var...

bir örnek vermek gerekirse:
"atlılar sadece okçuları öldürebilir, okçular sadece infantry'i öldürebilir, infantry sadece pikemanleri öldürebilir, pikemanlar sadece atlıları öldürebilir" gibi sınırlandırılmış ve motomot oyunları sevmiyorum.

ne biliyim mesela okçuların yanına atlı koyduğunda infantry kadar rahat olmasa da yine kolay öldürebilesin.
ama bazı oyunlar var hiç bir işe yaramıyor o birimler, farklı strateji kuramıyorsun...

onun dışında hikayesi de çok önemli.
red alert, myth serisi, mechcommander serisi, sc serisi, warcraft serisi, dawn of war serisi, dark omen güzel senaryolu oyunlara örnektir.

geçen gün canım çok pis mech commander çekti mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

Çeşitlilik olmalı. Sırf ırk/taraf bazında değil, ünite bazında da, upgrade olarak da.Unit XP olmalı. Buff/debuff mekanikleri olmalı. İstediğin yere bina yapabilmelisin. Görevler arası aktörlerin oynadığı cutsceneler olmalı. Hikaye ve atmosfer de önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada benim en beğendim rtslerin başında suuden strike 2 gelir onu bi belirteyim ondan sonra company of heroes : online'dan örnekler vererek devam ediyim coho da oyuna ilk başladığınızda her oyunda ama her oyunda en az ilk 10 hamleniz belli sadece ezberle geçiyor oyunlar kim daha iyi mikro yapıyorsa o kazanıyor taktiksellik yok.bence iyi rts rutini bozabilmeli
1.pioneer yap
2.fuel manpower ammonution bölgeleri ele geçir
3.wermatch yap makinali bas, binaya sok
4.sniper ya da volksgrenaiders yap
5. upgrade yap
6.havan topu yap
bunlar ilk aklıma gelenler bu ilk 6 hamle hep aynı.heroya karşıyım bende ancak ünitenin savaştıkça tecrübe kazanması kötü değil ama hızlı koşması ya da verdiği hasarın daha fazla olmaması lazım. ok atıyorsa ok atıyordur adam sadece daha çok adam vurabilmeli yani aim'i gelişir ya da siper almalı gibi.
Ayrıca fog of war'ın çok iyi biçimde uygulanıyor olması lazım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...