Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RPG FPS

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
İyi bir konusu olan bir RPG FPS arıyorum. Bilgisayar biraz eski ama. Oblivion çalıştırabilirim orta- üst ayarlarda ancak. Unreal 3.0'ı iyi çalıştırmıyor, onun altında herşey sorunsuz. Grafikleri en azından bir Quake 3 ya da Half-Life 1 kadar olsun eski oyun derseniz.

Oynadıklarım türde:

Dark Messiah of Might&Magic (Tam bu havada bir şey istiyorum aslında. Konu iyi olsun ama pure FPS'ye de yakın olsun, Morrowind gibi değil)
Elder Scrools
Arx Fatalis
Bloodlines
Deus Ex
Stalker (bunu tekrar oynayacağım iyi bir tavsiye gelmez ve alttakini beğenmezsem)

Hellgate London mı atsam diyorum ama kılıç-yay olmaması biraz heves kırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Thief önereyim o zaman. öyle stat vs. muhabbeti yok, ama hırsız olduğunu kafana vurarak hissettiriyor oyun.

1 ve 2 grafik yönünden kötü gelebilir sana, 3. oyunun da high res patchleri falan var ortalıkta, gayet güzel oynanıyor.

bir de No One Lives Forever 1 ve 2 diyeyim, her ne kadar rpg kısmı tartışılır olsa da , karakter ekranı ve süper eğlenceli plot sayesinde oynaması çok zevkli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi, bilimkurgu olarak:

Klasik: System Shock serisi
Yeni: Mass Effect Serisi, Bioshock, Fallout 3, Fallout New Vegas

Medieval Temalı:

Klasik: Thief serisi
Yeni: Prince of Persia serisi, Assasins Creed serisi

hoş oyunların bazıları FPS değil 3rd person ama yine de güzel olabilir.

Benim sana tavsiyem sırasıyla Mass Effect, Bioshock, System Shock 2, Assassin's Creed, Thief.
Sosyal ağlarda paylaş

Morrowind, Bloodlines, Elder Scrolls, Arx Fatalis, Dark Messiah, First Person kamera ama FPS değil.
FPS'den kasıt First Person kamera ise eğer,
Might&Magic, Stonekeep, Eye Of The Beholder, Lands Of Lore, Wizards&Warriors gibi oyunlar var. Eski oyunlar ama First Person kamera severler için ilginç maceralar.

Yenilerden Fallout 3, New Vegas gibi oyunlar zaten biliniyor.

RPG-FPS hybrid olarak Deus Ex 1-2, System Shock 1-2 var, onlar da zaten söylenmiş.

Bunun dışında Anachronox aklıma geliyor.

GERGE said:

FPSdiyince benim anladığım POV'un adamın gözü olması :)

ekstradan tabanca/tüfek vs öğeleri de lazım bunun için. Might&Magic ile Quake'in arasındaki fark...

bu arada oynamayan varsa mutlaka Omikron Nomad Soul ve Vampire The Masquerade Redemption oynasın.
Sosyal ağlarda paylaş

çok eski olarak wizardry olabilir. sanırım 8di benim en çok oynadığım samurayından tut wizard ına kadar bi sürü de class vardı. first person camerası vardı hem de 6 kişilik bi grupla bakıyosun tek bir açıdan biraz lame ama bir arkadaşla beraber sabahlara kadar oynuyoduk gençlik işte :D
Sosyal ağlarda paylaş

Snake said:

fps demek wowda dkp demek gibi bişey. illa silahla bam bam yapmaya gerek yok fps olması için. wowda da dkp kazanmamız için dragon kesmemize gerek olmadığı gibi.

FPS --> First Person Shooter. İlk iki kelimesi 1. kişi bakış açısından görmeyi ikincisi de senin "gerekli olmadığını" söylediğin silahla bam bam bamı anlatıyor. Yani tanım olarak evet, fps'de illa silahla bam bam bam yapmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...