Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Priest Başlığı (holy/disc)

Nessaftw

Öne çıkan mesajlar

reforge edebileceğin tek stat mastery
üstünde mastery olmayan hasteli bütün gearını reforgela gene geçicen softcapi

dediğin gibi ej de bilmiyor bu işi. kesinlikle dünyanın en iyi 10 guildindeki oyuncular yazmalı bu tür yazıları. malum onlar bütün gün teorikırafting ile vakit geçiriyorlar ve ej konsensusundan daha iyi biliyorlar ahah

hani ziyan olsun ama ziyanı biraz kısalım. devam et genç sen
Sosyal ağlarda paylaş

Elderon said:

Nessaftw said:

Tşkler yorumun için bu kadar bariz görünen bir konuda Kaede bize katılmak istemedi nedense ama zorla düşüncelerini değiştiremeyiz onun o yüzden bildiği gibi yapmakta serbest tabiki :)

ya o değil de bence serendipity olmalı :p:p

o diilde nasıl bişiydi ki serendipity >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

reforge edebileceğin tek stat mastery
üstünde mastery olmayan hasteli bütün gearını reforgela gene geçicen softcapi

dediğin gibi ej de bilmiyor bu işi. kesinlikle dünyanın en iyi 10 guildindeki oyuncular yazmalı bu tür yazıları. malum onlar bütün gün teorikırafting ile vakit geçiriyorlar ve ej konsensusundan daha iyi biliyorlar ahah

hani ziyan olsun ama ziyanı biraz kısalım. devam et genç sen

Kusura bakma Kaede ama dünyanın en iyi guildindeki priestler ile o rehberleri hazırlayanlar arasında uçurum kadar fark var.

Aynı EJ Alone in the darkness için matematiksel olarak imkansız diyen ej :) Tamam aralarında çok iyi insanlar var ve rehber olabilirler birçok kişiye ama belli bir seviyenin üstündeki oyuncularla aralarında çok fark var. Benim wow geçmişim ortada bilen bilir yani sıradan bir oyuncu değilim, ezbere konuşmam. Bir önceki contenti temizleyemeyen birinin hazırladığı rehbere kanun gibi sarılmak yersiz diyorum. İster ukalalık olarak gör ister görme kusura bakma ama benim düşüncem bu.

Eğer olurda kendi rakamlarınla gelirsen hep beraber oturur konuşur tekrar tartışırız :) ama yok ben rakam sunamıyorum ezbere konuşurum diyorsan daha fazla konuşmamalısın konunun amacı insanlara yardımcı olmak birkaç kişinin tayfasından adamların trollemek amacıyla burada at koşturması değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu paticik ahalisine bayılıyorum ya, Önlerine 3 sayfa hesap koyarsın cevap olarak "hangi bossları kestin ona göre konuş hesap yapmakla olmaz" derler. "Ben şu şu bossları kestim sonuç şu" dersin bu seferde "matematik diye birşey var" derler.

İçinizde harhangi bir konuda zerre bilgisi olan var mı merak etmeye başladım 10 man fatihleri. 10 kişi bir araya gelip "önümüze gelene bir tekme" diye gezen mahalle veletleri gibisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Bu paticik ahalisine bayılıyorum ya, Önlerine 3 sayfa hesap koyarsın cevap olarak "hangi bossları kestin ona göre konuş hesap yapmakla olmaz" derler. "Ben şu şu bossları kestim sonuç şu" dersin bu seferde "matematik diye birşey var" derler.

İçinizde harhangi bir konuda zerre bilgisi olan var mı merak etmeye başladım 10 man fatihleri. 10 kişi bir araya gelip "önümüze gelene bir tekme" diye gezen mahalle veletleri gibisiniz.

guildunun forumalrinda takil o kadar kotu bi ortamsa burasi asfdasfd
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

abi olay matematikse sen turkiyenin en seckin unilerinden birini bitirmemismiydin? cizsene egrisini, math 101 direk

ole ben 3 raid yaptim 2kere procladi ile olmiyor bu isler, EJ deki begenmedigin herifler istatsitik tutarli olsun diye usenmeyip 60-70 saatlik ornekler filan alip onun ustunden yorum yapiyorlar lol

60-70 saat örnek vermeleri pek birşey ifade etmiyor ki sevgili viktor. Ben onlar gibi bossları 5 ay sonra kesmiyorum geldiği anda progress yaparak iyi bir düzeyde kesiyorum. Dolayısıyla yaptıkları testlerden çıkan sonuç saçma sapan sürelerde yapılmışsa bu bize pek bir veri sunmaz. O rehberleri hazırlayanların armoryleri mevcut zaten yanlarında baktığım zaman rank 200 300 hatta 1k 2k guild görüyorum. Performanslarına baktığımda diyecek birşey bulamıyorum. Yapma etme şimdi bu adamların hazırladıkları rehberler kanun falan mı olacak yani :) Olmaz böyle birşey..

Veri fightlardan, killerden bizzat alınıp değerlendirilir. Amaç zevk olsun diye rakamlarla haşır neşir olmak değil amaç bir fight içerisinde neyin daha etkin olduğunu ortaya koymak.

O kadar somut veri sunuyorum bundan daha ötesi yok ki... Sizin sunduğunuz ne var ? Hiçbirşey. Kusura bakmayın ama şimdi sorsam ya arkadaş konuşuyorsun ama bu oyunda en iyi geldiğin nokta nedir desem cevap veremeyeceksiniz ya da vereceğiniz cevap benim kadar tecrübesi çok olan biri için yeterli olmayacak. Bu detaya rağmen kalkıp benim burada insanlara faydalı olacak rehberime çomak sokmaya kalkışıyorsunuz. Yok böyle birşey ya :)

Veriyle gelirseniz tartışalım yoksa trollemeye sağda solda devam et buraya uğrama ki buranın düzeyinde aksaklık yaşanmasın tartışma odaklı.

İyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

hersey iyi güzel ama, elitist jerkdeki adamların başarısız olduğunu savunman komik kaçmış. adamlar wowla yaşıyor. verilerde çok doğru, hata payını %1 altına düşürene kadar test ediyorlar. ayrıca test yapman için dungeona girmen gerekmiyor dummy diye birşey var. progress yaparken görmemişsin sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abiciğim bi insanın 200k da dolanması ile senin ilk 100 de olup ondan daha iyi olduğunu düşünmek saçmalığın daniskasıdır. (iyilikten kasıt onun verdiği veriler benimkinden iyi olamaz)

Bu şeye benziyor gladiator olmuş x kişiyi duelde yenip lan bu title almışsa ben 10 kere alırım gibi.

Ayrıca iyi bir guild demek herkesin işlevini bildiği birbirlerine açık bırakmadan işini yapması değilmidir?
Böyle bir oluşumda herkes üzerine düşen görevi yaptığı için sorun oluşmaz o 200klarda gezen adamlarda 3 tane şebek varsa onların yüzünden ilerlenememe durumu kişiye indirgenemez yani.
Kıssadan hisse bir kişinin oyun becerisini sorgusuz sualsiz direk progress ile eleştirmek yersizdir.
Fight mekanikleri matematiğe dayanıyor en azından ezici bir üstünlük diyelim (ben vael tarzı tamamen rng based bi fight hatırlayamadım yada es geçtiğim için %100 demiyorum ki bu bile matematiğe dökülebilir ama değişik olduğu için sallamadım) bu yüzden ej posterlarını hunharca eleştiremezsin.

Ayrıca iyi bir oyuncu en sıfatını alması için her yönde iyi olması gerekir senin portren laflarından süper bir oyuncuymuş gibi lanse ediliyor.Varmı gladiator title? Yada seni geneli lamerlerden oluşan bir raide alsalar harikalar yaratabileceğine inanıyor musun? Örnekler çoğaltılabilir insanlara yol gösterme olarak arkandayım çok güzel bir yaklaşım ama içine çok fazla kişisellik katmadan lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

"Bu tavrı sergilemeye devam edersen, en çok yazdığın ve sevdiğin bölüme uzun bir süreyle yazamayacak biri gibisin" desem?

Beraber vakit geçirmediğiniz insanların nasıl oynadığını veya ne bildiğini nereden biliyorsunuz? Keza, aynı şekilde şu bölüme yazanların ÇOĞU (büyük harflerle yazıyorum, ÇOĞU) senin hiçbirşey bilmeyen, sadece EJ, Worldoflogs tarzı sitelerden c/p yapan birisi olduğunu, oyuna da kesinlikle hakim olmadığını düşünüyor mesela.

Son kez uyarıyorum, lütfen yazdıklarınıza dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Günaydınlar sevgili Gangren. Bir alıntı yapmışsın ama katılmadığım bir nokta var. Bu kişiye uyarı yapana kadar benim doğruluğu ortada olan söylemlerime x kişisi ve tayfası tarafından gelen içi boş mesajları görmezden gelmene oldukça fazla şaşırıyorum.

Burada insanlara yardım amacıyla açtığım konuyu panayıra çevirmelerine seyirci kalmana üzüldüm. Bu konuda birşey yapman gerekiyor bence. Biraz daha dikkat edersen sevinirim ben kendi konumda böyle şeyler görmek istemiyorum, buna ortam yaratma lütfen, tşkler.

Diğer tartışma ile alakalı postlara gelince..

Sevgili ad3m

Benim söylemim sadece Serendipity odaklı lütfen diyorum ezbere yorum yapmayalım arka sayfada veri var eğer bu konuda bir noktaya varmak istiyorsanız lütfen sizde veri ile gelin bu şekilde oturup konuşalım. Aksi takdirde pek fazla anlam ifade etmez ki bu tarz dayanaksız söylemler.

Ej konusuna gelince ben verdikleri bilginin hepsi işe yaramaz demedim ben sadece onların söylemlerine KANUN gibi sarılmamak lazım, çünkü bu oyuncular ahım şahım oyuncular değil. Bu oyuncular classını en üst noktada oynayabilen oyuncular değil. Dolayısıyla benim gibi bireyler tarafından kimi konularda beğeni görmemeleri son derece normal çünkü arada bariz bir fark mevcut.

Sadece guild anlamında geçerli değil bu söylem, kişisel performans bazında da geçerli. Görmedikleri es geçtikleri noktalar olabilir zira geçmişte oldu, hep birlikte gördük.

Diğer değindiğin konuya gelecek olursak.

İyi bir healer kötü playerlarla oynadığı zaman inan bana performansı baltalanmaz, o yüzden bu kişisel performans bazında bir bahane olmamalı bu.

Glatheros said:

hersey iyi güzel ama, elitist jerkdeki adamların başarısız olduğunu savunman komik kaçmış. adamlar wowla yaşıyor. verilerde çok doğru, hata payını %1 altına düşürene kadar test ediyorlar. ayrıca test yapman için dungeona girmen gerekmiyor dummy diye birşey var. progress yaparken görmemişsin sanırım.

Yorumun için teşekkürler sevgili Glatheros lakin fightlardan alınan veri herzaman için daha geçerlidir benim gözümde healing için bu böyledir. Dummy ? Konumuz dps değil keşke biraz daha dikkatli baksan. Konumuz kullanım oranın fight yapısına göre değiştiği bir talentten elde edeceğimiz getiri odaklı. Böyle bir durumda o fightın kendisinden alınan veri tabiki daha değerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Priest Changes 15/12

•Blessed Resilience now increases healing received by 15/30%, up from 5/10%.
•Focused Will now reduces damage taken by 5/10% and 10/20%, up from 4/8% and 6/12%.
•Healing done by Glyph of Dispel Magic no longer improperly caps out at a certain health pool range.
•Holy Concentration's mana regeneration component has been increased from 10/20% to 20/40%.
•Player-controlled vehicles return an Invalid Target error when attempting to use Leap of Faith on them.
•Rapture's mana regeneration component has been increased from 1.5/2/2.5 to 2/4/6%

Holy Concentration ve Rapture ile 2 spec için gelen mana düzenlemeleri oldukça yerinde görünüyor. Ben pasif regen sourcelardan ziyade hoh ve shadowfiend için bir düzenleme bekliyordum bakalım etkisi nasıl olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessaftw said:

benim doğruluğu ortada olan söylemlerime...

Pardon, sen ne diyorsun ya? Kime göre doğru, neye göre doğru?
Ne sanıyorsunuz kendinizi?

Böyle konuşmaya devam edersen, o tayfa bu tayfa değil, tüm Paticik seni troller, ki zaten öyle oluyor.

Fikrin neyse, tecrüben neyse paylaşırsın. Bırak neyin doğru, neyin yanlış olduğuna insanlar kendi karar versin.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar zaten kiminle konuştuklarını biliyorlar gangren :) Beni bu forumda TDE'den itibaren olduğum süre boyunca tanıyan tanıyor tanımayan varsa da öğrenir bunda bir sorun yok.

Birşey sanmıyorum sadece iyi olduğumu söylüyorum ve haliyle birkaç casual tarafından söylemlerimin verilerle gelmedikleri sürece geçerliliğini kaybetmeyeceğini belirtiyorum.

Kızgın gördüm seni sevgili gangren eleştirim sadece es geçmen odaklı buna bundan sonra dikkat edeceğini düşünüyorum :)

Konunun başını açarsan hiçbir aksi söylemim olmadığını göreceksin amaç yardıma ihtiyaç duyanlara rehber olabilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...