Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

yani low quality texture'ler yerine high ve ultra textureler koysalar yine 5gb olurdu diyorsun?

e yapsalardı o zaman.

5 olmazdı 6-7 olurdu bilemedin.

ayrı texture pack çıkarabilirler gibi bir söylenti vardı, bakalım. bir de yamayla dx11 tessellation desteği gelse cuk olur.

bu arada, well-fitted perkini deneyen var mı heavy armor'daki? çalışmıyor galiba?
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

Bu oyunun grafigini begenmeyen arkadaslar bu devirde oturup da infinity engine oyunu oynamasinlar bi zahmet.

bu argümanın sebebini anlamıyorum.

infinity engine ile skyrim'i kıyaslamak abes, çünkü biri izometrik motor diğeri first person.

infinity engine ile yapılan baldur's gate, icewind dale, planescape torment gibi oyunların grafikleri, günümüzde halen oynanabilecek kadar kaliteli durumda.
şu an bir izometrik rpg yapmaya kalksan ve bunun için bir motor yapmaya kalksan planescape torment'ten daha iyi olacağını sanmam.
hani elbette yaşını belli ediyor, ama aynı dönemde veya sonradan çıkan benzeri oyunlara kıyasla çok daha temiz durumda.

izometrik oyunlara kıyasla 3d ve first person motorla çalışmak daha zor, bunu kabul ediyorum. ama günümüzde bazı şeyler çok kolay yapılabiliniyor. her oyunda görebildiğimiz şeyler burada yok. birkaç amatör programcı oturup ışıklandırma, texture pack gibi şeyleri modlayabiliyorsa, binlerce kişinin çalıştığı bir oyunda bu kadar düşük kalite motor ve grafiklerle karşılaşmak üzücü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Okçuluk beklediğimden çok daha iyi çıktı. Master seviyesinde oynuyorum oyunu. Ve daha ilk görevden karşıma çıkan undeadler falan 2 vuruşta öldürüyor. Oblivionda potion bile çok az kullanmıştım. Burada daha en baştan potionda içiyorum, okları zehirliyorum, ilk vuruş fazla dmg koysun diye stealth takılıyorum. Zevkli bayağı.

Ayrıca perkler ciddi fark yaratıyor. Bayağı kullanışlı olmuş. Çok skill eksiltilmesine rağmen şu noktaya kadar obliviondan eksiğini hissetmedim.

Obliviondaki gibi dünyanın bana göre level alma olayını hissetmiyorum. Mesela dağ başında bir kurt ile kapışıyordum. Birden arkamdan bir alev topu gelip kurdu yüz metre öteye uçurdu. Bir döndüm arkamı 2 tane flame astronach (mı neydi ismi =/) Level 5 halimle topuklayarak uzaklaştım.

Daha ilk günden bayağı heyecanlı anım oldu. Üç tane great swordlu undead beni kovalarken(ki bu elemanlar bir kere bana dokununca yatıyorum) Sağa sola balta sallayan tuzağın olduğu koridora koşarak girmem şans eseri hiç bir hasar almamam ve 3 düşmanında biçilmesi çok gaz bir olaydı mesela.

Bu arada arayüze alışmaya başladım fakat böyle iğrenç bir arayüze alışmak bile beni ayrı sinir ediyor. Herifler tenezzül edip hotkey bile koymamış oyuna. Hayır oyunu gerizekalılar geliştiriyor olsa bile en azından bunu düşünürlerdi. Hotkey yerine yeni bir menü açıp ordan seçiyormuşsun. Yetememek fiili bununla yeni bir boyut kazandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

infinity engine ile yapılan baldur's gate, icewind dale, planescape torment gibi oyunların grafikleri, günümüzde halen oynanabilecek kadar kaliteli durumda.

zevkler/renkler, bana 10 yıl önce bile külüstür geliyordu o grafikler.
Redeagle said:
Herifler tenezzül edip hotkey bile koymamış oyuna.

favorites menüsünü açınca hepsine tuş atayabiliyorsun. öğrenince çok rahatlattı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Redeagle said:
Herifler tenezzül edip hotkey bile koymamış oyuna.

favorites menüsünü açınca hepsine tuş atayabiliyorsun. öğrenince çok rahatlattı.

şu olayı kesinlikle bulamazdım todd howard e3 şeysinde browserlardaki borkmark olayı gibi bşy koduk dediydi nasıl bşymiş die yola çıkaraktan buldum bunu

ama harbiden bu işlerden anlamam ama çok mu zor konsola ayrı pc ye ayrı ui yapmak? ya ruhum daralıyo artık bu tür uilerde can çekişirken, bi craft yapıyım dedim malzemelerin hangileri lazımmış ne yapacam die arayana kadar 100 kere açmak zorunda kaldım menüleri, işkence gibiydi soğudum işte bir anda craftan her craft yapmak istediğimde o işkenceyimi çekecem yani ben
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...